Anasayfa / Güncel / BÜYÜKŞEHİR’DEN ASFALT ATAĞI 9 AYDA 126 BİN 509 TON SICAK ASFALT

BÜYÜKŞEHİR’DEN ASFALT ATAĞI 9 AYDA 126 BİN 509 TON SICAK ASFALT

BÜYÜKŞEHİR, ASFALT ÇALIŞMALARI İLE ÖNEMLİ YOL KAT ETTİ

Mersin Büyükşehir Belediyesi, il genelinde başlattığı ve aralıksız sürdürdüğü asfaltlama çalışmaları ile önemli yol kat etti. Yalnızca merkez ilçelere değil, Mersin’in en ücra köşelerine kadar asfalt hizmeti götüren Büyükşehir ekipleri,Nisan ayından itibaren cadde, bulvar ve sokaklarda 71 bin 60ton sıcak asfalt kullanarak 56.4 kilometre sıcak asfalt kaplamaçalışması ile 55 bin 449 ton sıcak asfalt kullanarak asfalt yama çalışması gerçekleştirdi. Ekipler, toplamda 126 bin 509 ton sıcak asfalt kullanarak çalışma yaptı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Bizim yol ağımız son derece geniş. 5 bin kilometre önemli bir rakam. Önümüzdeki süreçte önemsediğimiz konuların başında Mersin’de yolların standartlara, normlara uygun hale getirilmesi geliyor” sözleri ile yol ağının tümünde vatandaşların yol ve asfaltla ilgili sıkıntılarını hızla çözme kararlılığında olduklarını belirtmişti.

Mersin Büyükşehir Belediyesi, il genelinde başlattığı ve aralıksız sürdürdüğü asfaltlama çalışmaları ile önemli yol kat etti. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer yönetimindeki ekipler, yalnızca merkezde değil, Mersin kırsalının en ücra noktalarında bile asfaltlama ve yol çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Ekipler, Nisan ayından bu yanaki 9 ayda toplam 126 bin 509 ton asfalt çalışması gerçekleştirdi.

Mersin’deki yollar standartlara uygun hale getirilecek

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, vatandaşların taleplerinin başında yol ve asfaltla ilgili isteklerin geldiğini belirterek, her fırsatta bu konudaki kararlıklarını ortaya koyuyor. Başkan Seçer, Bizim yol ağımız son derece geniş. 5 bin kilometre önemli bir rakam. Bu sadece, Büyükşehir olarak bir kısmı bizim yetki ve sorumluluk alanımızda ama yetki ve sorumluluk alanımız olmayan bazı yerlere de hizmet götürmeye çalışıyoruz.Önümüzdeki süreçte önemsediğimiz konuların başında Mersin’de yolların standartlara, normlara uygun hale getirilmesi geliyor” sözleri ile yol ağının tümünde vatandaşların yol ve asfaltla ilgili sıkıntılarını hızla çözme kararlılığında olduklarını belirtmişti.

9 ayda toplam 126 bin 509 ton sıcak asfalt

Yalnızca merkez ilçelere değil, Mersin’in en ücra köşelerine kadar asfalt hizmeti götüren Büyükşehir ekipleri, Nisan ayından itibaren cadde, bulvar ve sokaklarda 71 bin 60 ton sıcak asfalt kaplama (56 km) çalışması ile birlikte 55 bin 449ton sıcak asfalt kullanılmak üzere asfalt yama çalışması gerçekleştirdi. Ekipler, toplamda 126 bin 509 ton sıcak asfalt çalışması yaptı.

Büyükşehir Belediyesi’ne ait yol asfalt şantiyesine bulunan 200 ton kapasiteli plent ile asfalt ihtiyacını karşılayan ekipler, yakında onarılarak hizmete alınacak olan 100 ton kapasiteli plent ile vatandaşların asfalt talebini daha hızlı karşılayacak.

35 bin 445 metrekare kaldırım çalışması

Ayrıca, ekipler tarafından yaya ve yol güvenliği çalışmaları kapsamında 35 bin 445 metrekare kaldırım yapım çalışması ile birlikte kırsal bölgede ihtiyaç olan yollarda 60 km 1. kat asfalt sathi kaplama, 65 km 2. kat asfalt sathi kaplama, 332 kmstabilize bakım çalışmaları ve 1743 km yol banket bakım çalışmaları yapıldı.

Kış dönemi içerisinde ise muhtelif yollarda Sanat Yapılarıyapım çalışmaları kapsamında 4 bin 581 metre muhtelif ebat ve çaplarda büz ve baks yerleştirme işleri gerçekleştirildi.

Kış aylarının gelmesi ile birlikte Mersin’in yüksek kesimlerinde kar yağışından dolayı kapalı olan yollarınulaşıma açık tutulması için de yoğun çaba sarf eden ekipler,toplamda 201 km karla mücadele çalışması gerçekleştirildi.

Ekipler, 22 km dere ıslah çalışması yaptı

Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı ekipleri gerçekleştirdiği dere ıslah çalışmaları ile de yağışlı havalarda oluşabilecek sel ve taşkınların önüne geçiyor.

Yürütülen çalışmalar kapsamında Akdeniz İlçesinde Deli Çay Deresi, Ataş Deresi, Serbest Bölge Trapez Kanalı, Mezitli İlçesi’nde Mezitli Deresi, Tarsus İlçesi’nde Atalar Deresi, Toroslar İlçesinde Yalınayak Deresi, Çavuşlu Deresi, Yenişehir İlçesinde Gökçebelen, Çiftlik, Afet Evleri, Yenişehir, Menteş Derelerinde toplamda 22 km dere ıslah çalışmaları yapıldı.

Asfalt ve yol çalışmaları sürecek

Vatandaşlardan gelen en yoğun taleplerin arasında yer alan asfalt ve yol talebini en kısa sürede yerine getirmek için planlı ve programlı bir şekilde çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi ekipleri, vatandaşların yanı sıra mahalle muhtarlarından gelen talepleri de değerlendiriyor.

Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı ekipleri,Mersin ili genelinde Büyükşehir’in görev, yetki ve sorumluluk alanında bulunan meydan, bulvar, cadde ve anayollarda rutin olarak sürdürdükleri asfalt çalışmalarının yanı sıra yaptıkları saha kontrollerinde altyapı kuruluşlarınca gerçekleştirilen kazı çalışmaları sırasında tahrip edilmiş olan yerlerde de gerekli bakım ve onarım çalışmalarını sürdürecek.

Ayrıca kırsal bölgelerdeki mahallelerde yapılması gereken greyderli bakım, stabilize bakım ve onarım, tesviye, karla mücadele çalışmaları da dâhil olmak üzere, bakım ve onarım çalışmaları, Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanlığı ile koordineli bir şekilde devam ettirilecek.

Bununla birlikte İmar Planında yol olarak gösterilen ve kamulaştırma işlemleri gerçekleştirilmiş olan yerlerde yeni yol açma çalışmaları yapılması da planlanıyor.

Bu çerçevede 2020 yılında yapımı bitirilecek şekilde planlanan Akdeniz, Erdemli ve Mut ilçesinde 8 adet menfez yapım işi ile birlikte Mut ilçesinde Fatma TürkonCaddesindeki DSİ kanalı üzerinde 1 adet köprü yapım işi, Erdemli İlçesinde Hüsametli ve Veyselli grup mahalle yolunda Mergin Köprüsü yapım işi, Toroslar İlçesinde Çandır Mahallesine menfez yapım işi, Mezitli İlçesi, DemirışıkMahallesine istinat duvarı yapım işi ile birlikte muhtelif ilçelerde kaldırım düzenleme işlerinin ihale çalışmalarına başlandı.

Çok Okunan Haber

BAŞKAN YILDIZ, VATANDAŞLARA AŞURE İKRAM ETTİ

Toroslar Belediye Başkanı Abdurrahman Yıldız, aşurenin barışa, kardeşliğe, huzura ve mutluluğa vesile olmasını diledi. Bolluğun, …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul medyum gerçek medyum papaz büyüsü ask büyüsü baglama büyüsü asik etme büyüsü medyum chip satin al zynga chip satisi hayvan hastanesi antalya veteriner köpek hastanesi antalya escort
Araç çubuğuna atla