Anasayfa / Güncel / BÜYÜKŞEHİR, YÜRÜYEMEYEN MUSTAFA AMCA’NIN UMUDU OLDU

BÜYÜKŞEHİR, YÜRÜYEMEYEN MUSTAFA AMCA’NIN UMUDU OLDU

MUSTAFA AMCA, BÜYÜKŞEHİR’İN EVDE TEDAVİ HİZMETİYLE YENİDEN AYAĞA KALKTI

8 AY YATAĞA BAĞIMLI YAŞAYAN MUSTAFA DOĞAN, BÜYÜKŞEHİR’İN UYGULADIĞI FİZİK TEDAVİYLE AYAĞA KALKTI

Erdemli Esenpınar Mahallesi’nde yaşayan ve 8 yıl öncedüşerek bacağını kıran 77 yaşındaki Mustafa Doğan, sağlığına kavuşmak için 8 kez ameliyat oldu. Günden güne yürüme güçlüğü çeken ve son 8 ayda yatağa mahkum olan Mustafa Doğan’ın yüzü, Mersin Büyükşehir Belediyesi’yle güldü.

Mustafa Doğan, Büyükşehir Belediyesi’nin Evde Sağlık ve Bakım Ekibi’nden fizik tedavi ve rehabilitasyon hizmeti alarak yeniden yürümeye başladı. Doğan, artık walker yardımı ile yürüyebiliyor ve temel ihtiyaçlarını kendisi karşılayabiliyor.

Mersin’in Erdemli İlçesi’nin Esenpınar Mahallesi’nde yaşayan ve yaklaşık 8 yıl önce düşerek bacağını kıran 77 yaşındaki Mustafa Doğan, sağlığına kavuşabilmek için izleyen dönemde 8 kez ameliyat oldu. Yürüme güçlüğü çeken ve son 8 ayda yatağa mahkum olan Mustafa Amca’nın imdadına Mersin Büyükşehir Belediyesi yetişti.

8 aydır yatağa bağımlı olan Mustafa Amca, Büyükşehir Belediyesi’nin Evde Sağlık ve Bakım Ekibi’nden fizik tedavi ve rehabilitasyon hizmeti alarak yeniden yürümeye başladı. Yatağa bağımlı olduğu için umutlarını yitiren Mustafa Amca, Büyükşehir’in sağlık ve bakım ekipleri ile yeniden hayata tutundu. Fizik tedavi ve rehabilitasyon hizmeti sonrası yeniden ayağa kalkan Doğan, artık walker yardımı ile yürüyebiliyor ve temel ihtiyaçlarını kendisi karşılayabiliyor.

Doğan: Büyükşehir ekipleri bana enerji verdi

Mersin Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin kendisine enerji verdiğini ifade eden Mustafa Doğan, yeniden yürüyebildiği için son derece mutlu. Hayatının sonuna kadar yürüyemeyeceğini düşündüğü için umutsuzluğa kapıldığını ifade eden Doğan, 8 yıllık mücadelesini ve iyileşme sürecini şu sözlerle anlattı:

8 sene önce yaylada düştüm. Orada bacağım kırıldı, ameliyat oldum bir türlü ayağa kalkamadım, yürüyemedim. Kendi ihtiyaçlarımı kendim karşılayamıyordum, şimdi karşılayabiliyorum. Bir gün beni yayladan getirdiler, yatırdılar. Oğlum Büyükşehir Belediyesi’ne müracaat etmiş. Ekipler bir gün geldi. Beni yürütmeye çalıştılar, oturma odasından mutfağa gidene kadar 10 defa oturmak zorunda kalıyordum.Büyükşehir’in ekipleri geldiler beni yürüttüler, egzersiz yaptırdılar, bana enerji verdiler. Daha sonra da bu duruma getirdiler, Allah razı olsun belediye ekibinden. Vahap Bey’e teşekkür ederim.

Fatma Doğan: Eşimi yeniden ayağa kaldırdılar”

52 yıldır Mustafa Doğan’a yol arkadaşlığı yapan ve en zor zamanlarında yanında ayrılmayan eşi Fatma Doğan, yaşadıkları zorlu süreci anlattı. Eşinin ayağa kalkamadığı zamanları, korkularını ve üzüntülerini paylaşan, eşini yeniden yürüten ekiplere teşekkür eden Fatma Doğan, “Biz o kadar memnunuz ki sağlık ekibinden, bize olan bu yardımlardan dolayı çok teşekkür ederiz. Eşim yatalaktı, hiç yürüyemiyordu. Egzersizlerini yaptırdılar benim yaptıramadığım hareketleri onlar uyguladılar. Eşim ağlıyordu, yürüyemem diyordu, korkuyordu da. Ekipler eşimi ayağa kaldırdılar, destek oldular. Eşimin zamanla yürümesini sağladılar. Çok teşekkür ederiz sağlık ekibine bilakis Başkanımız Vahap Seçer Bey’e bize bu imkanısundukları içindiye konuştu.

Mustafa Doğan’ın Fizyoterapisti Ayşe Deniz, Hastamız ilk geldiğimizde 8 aydır yatalak durumdaydı. 8 defa ameliyatolmuş. En son vücudu protezi kabul etmediği söylenmiş ve protezi çıkarmışlar. Yatak içinde dönmeleri bile yoktu. Uyguladığımız ortopedik rehabilitasyon sayesinde ilk önce yatak içi egzersizlerle hastamızı oturur pozisyona getirdik.Daha sonra denge ve kuvvetlendirme egzersizleri ileayakta durma dengesini artırdık. Şu an Walkerlerüyebiliyor” ifadelerine yer verdi.

Çok Okunan Haber

HER YIL MERSİN BÜYÜKŞEHİR’İN ORGANİZE ETTİĞİ ‘DİNLER BULUŞMASI’NIN 26.’SI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin öncülüğünde her yıl birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularının pekiştirilmesi amacıyla düzenlenen ‘Dinler …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul medyum gerçek medyum papaz büyüsü ask büyüsü baglama büyüsü asik etme büyüsü medyum chip satin al zynga chip satisi hayvan hastanesi antalya veteriner köpek hastanesi antalya escort
Araç çubuğuna atla