Anasayfa / Güncel / BÜYÜKŞEHİR, SADECE ULAŞIMA DEĞİL TARIMA DA YOL AÇIYOR

BÜYÜKŞEHİR, SADECE ULAŞIMA DEĞİL TARIMA DA YOL AÇIYOR

Mersin Büyükşehir Belediyesi, yol yapım, bakım ve onarım çalışmalarını titizlikle yürütüyor. Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı, 1 Nisan’dan bu yanaki 14 ayda toplam 202 bin 137 ton sıcak asfalt kaplama ve yama çalışması gerçekleştirdi. Bunun yanı sıra 141 km sathi asfalt kaplama çalışması yapılarak, çiftçilerin ürünleri tozdan kurtulurken, ürünlerin pazara ulaşımı kolaylaştırıldı. Koronavirüs salgınısürecini kapsayan 11 Mart-31 Mayıs arasında da toplam 40 bin 576 ton sıcak asfalt çalışması yapıldı.

Mersin Büyükşehir Belediyesi, sorumluluk alanındaki yolların kalitesini ve standardını yükseltmek, daha modern ve güvenli ulaşım sağlamak amacıyla yol yapım, bakım ve onarım çalışmalarını titizlikle yürütüyor.

Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı, kent genelinde sıcak asfaltla yol yapım bakım ve onarım, sathi asfalt kaplama, yol açma, yol genişletme, karla mücadele, kaldırım ve menfez yapımı gibi çalışmalarla konforlu ve kaliteli bir yol ağı oluştururken, Koronavirüs salgını sürecinde de çalışmalarını aralıksız sürdürdü.Büyükşehir ekipleri, uzun yıllar yol çalışması bekleyen kırsal mahallelerden kent merkezindeki en işlek noktalara kadar birçok çalışma gerçekleştirdi.

1 Nisan 2019’dan bu yana 202 bin 137 ton sıcak asfalt çalışması yapıldı

Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı tarafından 1 Nisan 201931 Mayıs 2020 tarihleri arasında yapılan çalışmalar kapsamında kent genelinde toplam 202 bin 137 ton sıcak asfalt kaplama (BSK) ve sıcak asfalt yama çalışması gerçekleştirildi. Ayrıca, 141 km sathi asfalt kaplama çalışması yapıldı.

Büyükşehir ekipleri tarafından 14 aylık süreçte 159 km yol genişletme çalışması, 2 bin 102 km stabilize malzemeli yol bakım, onarım ve 232 km serme, sulama, sıkıştırma çalışmasının yanı sıra 87 bin 205 metrekare kaldırım çalışmasıgerçekleştirildi. 7 bin 522 metre yağmur suyu hattı ve 28 km dere temizlik çalışması da ekipler tarafından yapıl.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in göreve geldikten sonra inşaatını yeniden başlattığı Kuvayı Milliye Katlı Kavşağı tamamlandı ve hizmete açıldı. Yaya ve araç trafiğinin yoğun olduğu bölgelerde, yurttaşların güvenliğini sağlamak amacıyla çalışmalar yapan Büyükşehir ekipleri, Egemenlik Katlı Kavşağının doğu ve batı istikametinde, 2 asansörlü ve yürüyen merdivenli yaya üst geçidini hizmetesundu.

Tarımsal ürünlerin pazara ulaşımı kolaylaştırıldı

Büyükşehir Belediyesi’nin kırsal mahallelerde gerçekleştirdiğiasfalt çalışmaları ile çiftçilerin ürünleri tozdan kurtulurken, ürünlerin pazara ulaşımı kolaylaştırılıyor. Tarımsal ürünlerin piyasaya ulaşımında üreticilerin emek, zaman ve maliyet açısından rekabet koşullarına ayak uydurabilmesi ve dezavantajlı duruma düşmemesi için üreticiye fayda sağlayacak çalışmalara aralıksız olarak devam eden Büyükşehir ekipleri, vatandaşlardan gelen her talebi titizlikle değerlendiriyor. Ekipler, bu kapsamda sorumluluk alanında olmamasına rağmen muhtarlar ve vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda, sadece 4 merkez ilçenin bahçe yollarında 751 km greyder ile reglaj çalışması yaparak,üreticiye büyük kolaylık sağladı. İhtiyaç olan yerlere büz boru ve baks menfez yerleştirerek, yağmur sularının tahliyesi için altyapı desteğini de sağlayan ekipler, 36 mahallede çalışmalarını tamamladı.

Özellikle tarım bölgelerinde ekonomik açıdan kalkınmanın önünü açacak çalışmalara büyük önem veren BüyükşehirBelediye Başkanı Vahap Seçer öncülüğünde, plan ve programa alınan yol çalışmaları aralıksız olarak devam edecek.

Pandemi sürecinde hizmetler aralıksız sürdü

Koronavirüs salgını sürecinde de sıcak asfalt kaplama ve yol bakım, onarım çalışmaları aralıksız devam etti. Ekipler tarafından 11 Mart-31 Mayıs tarihleri arasında 26 bin 43 ton sıcak asfalt kaplama ve 14 bin 533 ton sıcak asfalt yamaolmak üzere toplam 40 bin 576 ton sıcak asfalt çalışması gerçekleştirildi.

Ekipler, pandemi süreci boyunca 13,40 km sathi asfalt kaplama, 25 km yol genişletme, 575 km greyder ile banket bakım ve tesviye, 75 km heyelan temizleme, 111 km karla mücadele, 36 km serme, sulama, sıkıştırma çalışmasını tamamladı. Ayrıca Büyükşehir ekipleri, 11 Mart’tan bu yana 26 bin 205 metrekare kaldırım ve 13 bin 330 metre bordür döşedi, 876 metre taş duvar örme çalışması yaptı.

Çok Okunan Haber

AKDENİZ BELEDİYESİNDEN ESENLİ ÜZÜM ŞENLİĞİNE DAVET

Akdeniz Belediyesi’nin 3’üncü Geleneksel Esenli Üzüm Şenliği, 21 Temmuz 2024 Pazar günü Esenli Mahalle Meydanı’nda …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul medyum gerçek medyum papaz büyüsü ask büyüsü baglama büyüsü asik etme büyüsü medyum chip satin al zynga chip satisi hayvan hastanesi antalya veteriner köpek hastanesi antalya escort
Araç çubuğuna atla