Anasayfa / Güncel / BÜYÜKŞEHİR, ÖĞRENCİ VE VELİLERİ LGS’YE ÜCRETSİZ TAŞIDI

BÜYÜKŞEHİR, ÖĞRENCİ VE VELİLERİ LGS’YE ÜCRETSİZ TAŞIDI

Mersin Büyükşehir Belediyesi, bugün yapılan Liselere Geçiş Sınavı (LGS) için sağladığı ücretsiz ulaşım hizmeti ile öğrenciler, veliler ve sınav görevlilerinden tam not aldı.Merkezde öğrenciler, veliler ve sınav görevlileri için 175 otobüs tahsis edildi. Tarsus başta olmak üzere Erdemli, Anamur ve Silifke’de ise 32 otobüs öğrencileri, velileri ve sınav görevlilerini ücretsiz taşıdı.

Mersin Büyükşehir Belediyesi, binlerce öğrencinin kaderini belirleyecek olan Liselere Geçiş Sınavı (LGS) öncesi hayata geçirdiği hizmetlerle hem öğrencilerin hem de velilerin yanında yer aldı. Sınav öncesi yaptığı söyleşiler ve yayınladığı videolarla öğrencilerin kaygılarını en aza indirmeyi amaçlayan Büyükşehir Belediyesi, sınav günü sağladığı ücretsiz ulaşım hizmeti ile öğrencilerden, velilerden ve sınav görevlilerinden tam not aldı.

Büyükşehir Belediyesi ilçelerde ilk kez gerçekleştirdiği uygulama ile 32 otobüsü yalnızca sınava girecek öğrenciler ve velileri için tahsis etti. Sınav giriş belgelerini gösteren öğrenciler, sınav görevlileri ve çocuklarına eşlik etmek isteyen veliler, Büyükşehir Belediyesi tarafından sağlanan ulaşım hizmeti ile herhangi bir aksaklık yaşamadan sınava zamanında ulaştı.

İlçelerde 32 otobüs yalnızca öğrenciler ve velileri için tahsis edildi

Tarsus’ta 18, Erdemli’de 6, Anamur ve Silifke’de 2 ayrı okulda olmak üzere 32 adet otobüs ile ücretsiz ulaşım hizmeti sağlandı. Merkezde ise 130 ayrı okulda sınava giren öğrencilerin sınav öncesi ve sonrası rahat bir seyahat geçirmesi adına 175 adet otobüs hizmet verdi.

Ayrıca sayı olarak sınava girmek için oldukça fazla öğrenciyi ağırlayacak olan Mersin Üniversitesi Çiftlikköy Kampüsü içerisinde de 2 adet ring otobüsü öğrencileri sınava girecekleri fakülteye kadar bıraktı.

Öğrenciler sınava, çalışanlar işine yetişti

Öğrencileri sınava taşıyan otobüslerin yoğunluğundan çalışan vatandaşların etkilenmemesi için de ek seferler düzenleyen Büyükşehir Belediyesi, 42 otobüste düzenlediği fazladan 87 sefer ile ulaşımda oluşabilecek aksamaların önüne geçti.Büyükşehir’in otobüsleri ile öğrenciler sınava, çalışanlar işine gitti.

Çok Okunan Haber

GÜLŞAH YILDIRIM GENÇ”BEN DEĞİL BİZ DİYEREK YOLUMUZA DEVAM EDECEĞİZ”

CHP Mersin il kadın kolları başkanı Gülşah Yıldırım Genç il başkanlığında yaptığı basın toplantısı ile …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul medyum gerçek medyum papaz büyüsü ask büyüsü baglama büyüsü asik etme büyüsü medyum chip satin al zynga chip satisi hayvan hastanesi antalya veteriner köpek hastanesi antalya escort
Araç çubuğuna atla