Anasayfa / Güncel / BÜYÜKŞEHİR MİNİ KONSERLERİNE İLGİ BÜYÜK

BÜYÜKŞEHİR MİNİ KONSERLERİNE İLGİ BÜYÜK

MİNİ KONSERLER YOĞUN İLGİ GÖRÜYOR
MERSİN’İN EN İŞLEK NOKTALARINDA MÜZİK SESLERİ YÜKSELİYOR
Mersin Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı ve Kent Orkestrası’nın kentin farklı noktalarında verdiği mini konserler, Mersinliler’in beğenisini topluyor. Haftanın belirli günlerinde Taş Bina önü, sahil bandı, Kültür Parkı gibi kentin farklı noktalarındaki etkinlikler büyük ilgi görüyor.

Mersin, Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmalarıyla kültür ve sanatın kenti oluyor. Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı bünyesinde hizmet veren Konservatuar ve Kent Orkestrası sanatçıları, haftanın belirli günlerinde Taş Bina önü, sahil bandı, Kültür Parkı gibi kentin farklı noktalarında her gün vatandaşlara müzik zevki sunuyor.
Vatandaşların da keyifle eşlik ettiği ve yoğun ilgi gören konserler, akşam saatlerinde gerçekleştiriliyor. Sanatçılar, Pazartesi ve Çarşamba günleri saat 17:00’de Taş Bina önünde vatandaşlarla buluşurken, diğer günler kentin farklı yerlerinde konser veriyor.
Akşam saatlerinin keyfine keyif katan konserler, her gün farklı bir konseptte yapılırken, hem sanatçılar, hem de enstrümanlar değişiyor. Geniş bir repertuara sahip olan sanatçılar,  Türk halk müziğinden pop müziğine kadar birçok farklı şarkıyı seslendiriyor.
Seçer: “Sokağın her bir köşesinde müzik çalsın”
Başkan Seçer, geçtiğimiz günlerde katıldığı Kültür, Turizm ve Spor Çalıştayı’nda da sanata verdiği önemi vurgularken, “Sokağın bir köşesinde müzik çalsın. Sokaklardan müzik sesleri çıksın. Kırsal mahallelere gitsinler. Bizim yolumuz çağdaşlık. ‘Hayatta en hakiki mürşit ilimdir’ diyen zihniyetin peşinden gidiyoruz. Biz Mustafa Kemal’in peşinden gidiyoruz. Barış olacaksa, sanatla olur. Kardeşlik olacaksa, sanatla olur. Savaşlar duracaksa, sanatla olur, müzikle olur. Dolayısıyla biz sanatı, sanatçıyı yücelterek bu ülkede toplumsal barışı sağlayabiliriz” dedi.
“Sanatçılarımız sokaklarda olmalı, salonlardan dışarı çıkmalı”
Büyükşehir Belediyesi’nin daha zengin bir orkestra yaratabileceğini vurgulayan Seçer, “Bu konuda her türlü yatırımı yapalım. Bunlar çok küçük işler olabilir ama yansımalarının çok büyük olduğunu zamanla göreceksiniz. Çok güzel orkestramız var, folklor ekibimiz var, her şeyimiz var ama bunlar sokaklarda olmalı, salonlardan dışarı çıkmalı” diye konuştu. Seçer, bu sözleriyle Mersin’de kültür ve sanat konusunda önemli değişiklikler olacağının sinyalini verdi.

Çok Okunan Haber

MERSİN BÜYÜKŞEHİR’DEN TARSUS ÇAMALAN’DA HALAYLI, TÜRKÜLÜ KONSER

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı bünyesinde gerçekleşen sosyal etkinlikler tüm hızıyla …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

istanbul medyum gerçek medyum papaz büyüsü ask büyüsü baglama büyüsü asik etme büyüsü medyum chip satin al zynga chip satisi hayvan hastanesi antalya veteriner köpek hastanesi antalya escort