Anasayfa / Güncel / BÜYÜKŞEHİR MEVSİMLİK ÇİÇEK DİKİMİNİ TAMAMLADI

BÜYÜKŞEHİR MEVSİMLİK ÇİÇEK DİKİMİNİ TAMAMLADI

MERSİN’DE YAZ SICAKLARINDA BAHAR ESİNTİSİ

BÜYÜKŞEHİR MEVSİMLİK ÇİÇEK DİKİMİNİ TAMAMLADI

Büyükşehir Belediyesi, Mersin’de orta refüj ve kavşaklarıçeşitli tür ve renkte mevsimlik çiçeklerle donattı. Dikimi yapılan ve aralarında endemik türlerin de bulunduğu toplam 19 tür çiçek ile Mersin rengarenk bir görünüme kavuştu.

Mersin Büyükşehir Belediyesi, kentin çeşitli bölgelerinde gerçekleştirdiği yazlık mevsimlik çiçek dikimini tamamladı.Dikimi yapılan ve aralarında endemik türlerin de bulunduğu toplam 19 tür çiçek ile Mersin rengarenk bir görünüme kavuştu.

Mersin’in merkez ilçeleri Akdeniz, Toroslar, Yenişehir ve Mezitli’de toplam 44 noktada yapılan dikim çalışmaları tamamlanırken, merkez ilçelerde yapılan çalışmaların ardından diğer ilçelerde de dikim çalışmaları bitirildi. 10 kişilik ekip ile sürdürülen çalışmalarda orta refüj ve kavşaklara endemik bitki türlerinin de aralarında bulunduğu mevsimlik çiçek dikimi gerçekleştirildi.

Endemik türler Mersin’i süsledi

Yaz aylarının en sıcak günlerinin yaşandığı Mersin’de Sardunya (Pelargonium), Petunya (Petunia Hybrida),Kadife (Tagetes Erecta), Kirli Hanım (Zinnia ElegansMondo), Ateş Çiçeği (Salvia), Bodur Horoz İbiği (CelosiaArgentea Plumosa), Belina (Begonia Semperflorens), Vapur Dumanı (Ageratum Housoniaum), Bodur Bodrum Papatyası (Osteospermum), Yer Minesi (Verbena), Yaprak Güzeli (Coleus), Gül (Rosa) Parlak Yapraklı Taflan (EuonymusJaponica Gold), Gaura (Gaura), Aromatik Kekik (TyhmusSp), Lavantin (Santolina Rosmarinifolia), Sundavilla(Mandevilla sp.) türündeki çiçeklerin yanı sıra yüksek sıcaklıklara dayanıklı endemik çiçeklerin dikimi de gerçekleştirildi.

Ruelya, İresine Herbstii ve Alternanthera türündeki yüksek yaz sıcaklarına dayanıklı mevsimlik çiçeklerin dikiminin tamamlanması ile birlikte Mersin rengarenk bir görünüme kavuştu.

Çok Okunan Haber

Dr. Ali Öz: “Toroslar’ı tekstil kenti yapacağız”

Mersin Tekstil Üreticileri Derneği’ni (METÜD) ziyaret eden Cumhur İttifakı Toroslar Belediye Başkan Adayı Dr. Ali …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul medyum gerçek medyum papaz büyüsü ask büyüsü baglama büyüsü asik etme büyüsü medyum chip satin al zynga chip satisi hayvan hastanesi antalya veteriner köpek hastanesi antalya escort
Araç çubuğuna atla