Anasayfa / Güncel / BÜYÜKŞEHİR, EMEKTAR ANNELERİN İKİ ÖZEL GÜNÜNÜ BİR ARADA KUTLADI

BÜYÜKŞEHİR, EMEKTAR ANNELERİN İKİ ÖZEL GÜNÜNÜ BİR ARADA KUTLADI

Mersin Büyükşehir Belediyesi, “Engelliler Haftası” ve “Anneler Günü” dolayısıyla özel gereksinimli çocuklarına şefkatle bakan anneleri unutmadı. Engelliler ve Sağlık Hizmetleri Dairesi Başkanı Dr. Hülya Atila ve ilgili personeli, Koronavirüs sebebiyle çocuklarıyla evde kalan aileleri ziyaret ederek annelere çiçek, çocuklara da özel eğitimlerini destekleyici materyaller içeren bir paket hediye etti. Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası solisti Ebru Özkan ve gitarist Emin Ulaş, annelerin ve çocukların mutluluğuna şarkılarla eşlik etti.

Engelliler ve Sağlık Hizmetleri Dairesi Başkanlığı bünyesinde yeni uygulanmaya başlanan “Görüntülü Destek Hattı”hizmeti sayesinde özel bireylerin evde aktif bir biçimde vakit geçirebilmesine yönelik çalışmalar yürütülüyor. Koronavirüssürecinde Büyükşehir’e bağlı Engelsiz Mesleki Eğitim Merkezi’nin eğitimlere ara vermesi nedeniyle çocuklarını kurslara götüremeyen anneler, destek almak istediklerinde öğretmenlerle bu hat üzerinden görüşebiliyor.

Mersin Büyükşehir Belediyesi, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası” ve “Anneler Günü” dolayısıyla özel gereksinimliçocuklarına şefkatle bakan anneleri unutmadı. Engelliler ve Sağlık Hizmetleri Dairesi Başkanı Dr. Hülya Atila ve ilgili ekipler, Koronavirüs sebebiyle çocuklarıyla evde kalan aileleriziyaret ederek annelere çiçek, çocuklara da özel eğitimlerini destekleyici materyaller içeren bir paket hediye etti. Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası solisti Ebru Özkan ve gitarist Emin Ulaş annelerin ve çocukların mutluluğuna şarkılarla eşlik etti.

Ekipler, ellerinde çiçekler ve şarkılar eşliğinde özel bireylerin ailelerinin kapısını çaldı

Büyükşehir Belediyesi, Koronavirüs sürecinin yurttaşlar üzerinde yarattığı sıkıntıyı hafifletmek için birbirinden önemli çalışmalar yürütüyor. 10-16 Mayıs tarihleri arasında kutlanan “Engelliler Haftası” ile “Anneler Günü” fırsat bilen Büyükşehir ekipleri, özel çocukların en büyük destekçisi olan annelerin kapısını çaldı. Ekipler, ellerindeki çiçeklerle anneleri sevindirirken, çocuklara da aktivitelerini destekleyici materyaller içeren hediyeler sundu. Salgına karşı alınan önlemler dolayısıyla ev kapısının önünde gerçekleşen etkinliğe Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası’nda performanslarını sergileyen solist Ebru Özkan ve gitarist Emin Ulaş şarkılarıyla eşlik etti.

Görüntülü Destek Hattı ile özel bireylere ve ailelerine tam destek

Mersin Büyükşehir Belediyesi, salgın boyunca özel gereksinimli bireylerin ve ailelerinin yanında oldu. Engelliler ve Sağlık Hizmetleri Dairesi Başkanlığı bünyesinde yeni uygulanmaya başlanan “Görüntülü Destek Hattı” hizmeti sayesinde özel bireylerin evde aktif vakit geçirebilmesine yönelik çalışmalar yürütülüyor. Koronavirüs sürecinde Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Engelsiz Mesleki Eğitim Merkezi’nin eğitimlere ara vermesi nedeniyle çocuklarını kurslara götüremeyen anneler, çocuklarının eğitimleriyle ilgili destek almak istediklerinde öğretmenlerle bire bir bu hat üzerinden görüşebiliyor.

“Görüntülü Destek Hattı” hizmeti ile Büyükşehir bünyesinde görev yapan özel eğitim öğretmenleri, fizyoterapist ve beden eğitimi öğretmenleri, özel gereksinimlibirey ve aileleri ile ihtiyaç duyulduğunda görüntülü görüşme yaparak eğitimi destekleyici aktivite tavsiyeleri verirken video paylaşımları da yapıyor.

Dr. Atila: “Pandemi dönemi boyunca özel çocuklarımızı, özel vatandaşlarımızı unutmadık”

Engelliler ve Sağlık Hizmetleri Dairesi Başkanı Dr. Hülya Atila, pandemi dönemi boyunca özel gereksinimli çocuklara ve vatandaşlara verilen desteğin sürdüğünü dile getirerek, “Görüntülü Destek Hattımız’la birlikte öğretmenlerimiz özel çocuklarımızla birebir ilgilenme şansını yakalıyorlar. Onlara ilgilerini göstermiş oluyorlar. Aynı zamanda bu çocuklarımızdan emeklerini eksik etmeyen, onların yanında olan, onları sarıp sarmalayan annelerimizi de unutmadık. Onları ziyarete geldik” ifadelerine yer verdi.

Aileler Büyükşehir’in desteği ile kendilerini yalnız hissetmiyor

Akdeniz İlçesi Gündoğdu Mahallesi’nde ikamet eden Mercan Irmak, Koronavirüs sebebiyle dışarı çıkamadıkları için downsendromlu oğluyla evde vakit geçiriyor. Ekiplerin ziyaretiyle çok mutlu olan Irmak, Down sendromlu bir çocuğum var. Büyükşehir Belediyesi Engelsiz Mesleki Eğitim Merkezi’nde eğitim görüyor. Spor yapıyor. Şimdi virüsten dolayı gidemiyoruz. Başkanım bizi yalnız bırakmadı. Öğretmenler bize Görüntülü Destek Hattı ile yardımcı oluyor. Çok teşekkür ediyorum Başkanıma, sağ olsun”dedi.  

Büyükşehir’in ilgisinden memnun olduğunu ifade eden FadileKendir ise Koronavirüs döneminde sağ olsun Büyükşehir Belediyemiz bizi hiç yalnız bırakmadı. Görüntülü Destek Hattından da destek alıyorum. Bütün öğretmenlerimiz bize her konuda yardımcı oluyorlar, destek veriyorlar. Evimizi ziyaret ettiler. Çiçekler gönderdiler” diye konuştu.

Çok Okunan Haber

GÜLŞAH YILDIRIM GENÇ”BEN DEĞİL BİZ DİYEREK YOLUMUZA DEVAM EDECEĞİZ”

CHP Mersin il kadın kolları başkanı Gülşah Yıldırım Genç il başkanlığında yaptığı basın toplantısı ile …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul medyum gerçek medyum papaz büyüsü ask büyüsü baglama büyüsü asik etme büyüsü medyum chip satin al zynga chip satisi hayvan hastanesi antalya veteriner köpek hastanesi antalya escort
Araç çubuğuna atla