Anasayfa / Güncel / BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN GÜNEŞ İLKOKULU ÖĞRENCİLERİNE SÜRPRİZ

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN GÜNEŞ İLKOKULU ÖĞRENCİLERİNE SÜRPRİZ

Mersin Büyükşehir Belediyesi, “Trafik Haftası” dolayısıyla Güneş İlkokulu’nda eğitim gören öğrenciler için “Trafik Eğitim Parkı” hazırladı. Büyükşehir Belediyesi, parkın yanı sıra okulun fiziki koşulları da baştan aşağıya yeniledi.Büyükşehir ekipleri tarafından okulda, bahçe düzenlemelerinden asfalt çalışmasına, öğrenci ve öğretmenler için dinlenme alanlarından bakım ve onarım çalışmalarınakadar pek çok yenileme gerçekleştirildi.

Mersin Valiliği himayesinde, Mersin İl Emniyet Müdürlüğü ile ortaklaşa yürütülen proje kapsamında, Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı tarafından yapılan “Trafik Eğitim Parkı”, Koronavirüs salgını sürecinde okulların tatil olması nedeniyle evlerinde eğitim gören öğrenciler için yeni eğitim-öğretim dönemi başladığında güzel bir sürpriz olacak.

Mersin Büyükşehir Belediyesi, 2-8 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Trafik Haftası dolayısıyla Güneş İlkokulu’nda eğitim gören öğrenciler için “Trafik Eğitim Parkı” hazırladı. “Trafik Eğitim Parkı”nın yanı sıra Büyükşehir Belediyesi,okulun fiziki koşulları da baştan aşağıya yeniledi.

Mersin Valiliği himayesinde, Mersin İl Emniyet Müdürlüğü ile ortaklaşa yürütülen proje kapsamında, Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı tarafından yapılan “Trafik Eğitim Parkı”, Koronavirüs salgını sürecinde okulların tatil olması nedeniyle evlerinde eğitim gören öğrenciler için yeni eğitim-öğretim dönemi başladığında güzel bir sürpriz olacak.

Güneş İlkokulu, bu yıl pilot okul seçildi

Türkiye genelinde her yıl Mayıs ayının ilk haftası kutlanan“Trafik Haftası” dolaysıyla Mersin Valiliği tarafından bu yılpilot okul seçilen ve Akdeniz İlçesi’nde yer alan Güneş İlkokulu’nda, trafik konusunda çocuklarda farkındalık oluşturmak amacıyla çalışmalar yürüten Büyükşehir Belediyesi, okulda ihtiyaç duyulan tüm fiziki koşulları da yeniledi.

“Trafik Haftası”nın normal süreçte okulların açık olduğu bu dönemde coşkulu bir şekilde kutlanması planlanıyordu ancak Koronavirüs salgını sürecinde bunun mümkün olmaması nedeniyle pilot okulda gereken çalışmalar tamamlandı ve yeni eğitim-öğretim dönemine hazır hale getirildi. İl Emniyet Müdürü Mehmet Şahne ve Mersin Büyükşehir BelediyesiUlaşım Dairesi Başkanı Ersan Topçuoğlu da tamamlanan çalışmaları yerinde inceledi. İncelemeye, BüyükşehirBelediyesi ekipleri ile Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü’nebağlı polis memurları da eşlik etti.

Okul, baştan aşağı yenilendi

Mersin Büyükşehir Belediyesi, “Trafik Eğitim Parkı”nınyanı sıra gerçekleştirdiği yeni düzenlemelerle Güneş İlkokulu’nu hem öğrenciler hem de öğretmenler için daha güvenli ve kullanışlı hale getirdi.

Çalışmalar kapsamında çocuklar için kumdan oyun alanı yapıldı ve kenarları telle çevrilerek, güvenli hale getirildi. Okulun toprak zeminli alanlarına gül dikildi, ağaçlar budandı, toprak zeminli alan da telle çevrildi. Okulun bahçesine saksılar yerleştirildi. Kullanıma elverişsiz prefabrik güvenlik kulübesi kaldırılıp, yerine betondan bir kulübe yapıldı. Büfe ve kantin alanları yenilenip, öğretmenler için açık havada bir dinlenme alanı oluşturuldu.

Okulun bahçesine çocukların dinlenebilmesi için banklar konuldu. Dış cephesinde kısmi boyama çalışması yapılan okulun bahçe zemininde asfalt çalışması gerçekleştirildi. Okul önüne yaya geçidi gibi trafik güvenliği için gerekli çizgiler çizildi. Okul içerisinde dolaplardan duvarlara kadar birçok alanda onarım çalışması yapıldı. Kısmen paslı olan merdiven tırabzanları onarıldı. Okulda çocuklar için tehlike oluşturan su giderlerinin üstü kapatıldı.

“Çocuklarımız, okula çok daha mutlu gelip, gidecek

Mersin Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanı Ersan Topçuoğlu, İl Emniyet Müdürlüğü ile ortak bir çalışma yürüttüklerini belirterek, Türkiye’de Mayıs’ın ilk haftası, Trafik Haftası olarak kutlanır. Özellikle Akdeniz veToroslar’daki okullarımızdan bir tanesi her sene pilot olarak seçilir ve bu okullarda yetişen çocuklarımızdatrafik konusunda farkındalık yaratmak amacıyla trafikle ilgili bir eğitim parkı yapılır. Bu sene bize İl Emniyet Müdürlüğümüzün bildirmiş olduğu okul, Akdeniz İlçesi’ndeki Güneş İlkokulu’ydu. Burada çok güzel bir ‘Trafik Eğitim Parkı yaptık. Aynı zamanda Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız Vahap Seçer’inöncülüğünde, Belediyemiz’in tüm imkanlarıylaokulumuzun her türlü fiziki koşulları da yerine getirildi. İnanıyorum ki, çocuklarımız eğitim dönemi başladığında,bu okula çok daha mutlu gelip, gidecek dedi.

“Trafik Haftası” etkinliklerle kutlamayı planladıklarınıancak pandemi sürecinden dolayı ertelendiğini ifade eden Topçuoğlu, Çocuklarımızın yeni eğitim-öğretim dönemigeldiğinde bambaşka bir okula gelmiş gibi hissedeceklerini düşünüyorum. Çocuklarımızın göreceği eğitim ortamının fiziki şartlarının çok iyi olmasından dolayı son derece mutlu oluyorum. Güzel bir şeye vesile olduğumuza inanıyorum. Başkanımızın direktifleriyle güzel bir iş çıkarttığımıza inanıyorum. Mahalle halkının da bu konuyla ilgili son derece olumlu bir bakışı olduğunu da biliyorum diye konuştu.

Çok Okunan Haber

SEÇER “KEMERLERİ SIKALIM DA SİZ YAŞANTIYA DEVAM EDİYORSUNUZ”

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer: Uyutmayacağız, kısırlaştıracağız “Kabul etmemiz mümkün değil” CHP’li Mersin Büyükşehir …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul medyum gerçek medyum papaz büyüsü ask büyüsü baglama büyüsü asik etme büyüsü medyum chip satin al zynga chip satisi hayvan hastanesi antalya veteriner köpek hastanesi antalya escort
Araç çubuğuna atla