Anasayfa / Güncel / BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ “DİJİTAL LİDERLER MERSİN’DE PROJESİ”Nİ BAŞLATTI

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ “DİJİTAL LİDERLER MERSİN’DE PROJESİ”Nİ BAŞLATTI

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in önemli projelerinden biri olan Kariyer Merkezi, kurduğu İşgücü Piyasası Koordinasyon Kurulu işbirliği ile “Dijital Liderler Mersin’de Projesi”ni başlattı. Proje kapsamında yapılan “Akademik ve Profesyonel Buluşmalar”ın ilk konuğu Ali Express Türkiye ve Mena Bölge Müdürü Yaman Alpata oldu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, yatırımcılar için Mersin’i cazibe merkezi yapmak istediklerini ifade ederek,önümüzdeki dönemde üst düzey yatırımcıları Mersin’de misafir ederek, işgücü piyasasıyla buluşturacaklarını dile getirdi.

Ali Express Türkiye ve Mena Bölge Müdürü Yaman Alpata,çevrimiçi yapılan görüşmede, “Covid 19 Sonrası Çukurova’dan e-Ticaret Fırsatları” konusunda konuştu. Alpata, Mersin Büyükşehir Belediyesi Kariyer Merkezi öncülüğünde kurulan İşgücü Piyasası Koordinasyon Kurulu’nun diğer illere örnek teşkil edebileceğini söyledi ve Mersin’i ziyaret etmeyi planları arasına aldıklarını belirtti.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in önemli projelerinden biri olan Kariyer Merkezi, kurmuş olduğu İşgücü Piyasası Koordinasyon Kurulu işbirliği ile “Dijital Liderler Mersin’de Projesi”ni başlattı. Proje kapsamında yapılan “Akademik ve Profesyonel Buluşmalar”ın ilk konuğu Ali Express Türkiye ve Mena Bölge Müdürü Yaman Alpata oldu.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, büyük yatırımcılar için her alanda cazibe merkezi olmak istediklerini ifade ederek, önümüzdeki dönemde Ali Express’in üst düzey yöneticilerini Mersin’de misafir ederek, işgücü piyasasıyla buluşturacaklarını dile getirdi.

Teknopark Genel Müdürü Özgür Durmaz’ın moderatörlüğünde gerçekleştirilen İşgücü Piyasası Koordinasyon Kurulu üyelerinin de katıldığı çevrimiçi görüşmede, Ali Express Türkiye ve Mena Bölge Müdürü Yaman Alpata, “Covid 19 Sonrası Çukurova’dan e-Ticaret Fırsatları” konusunda konuştu. Alpata, Mersin Büyükşehir Belediyesi Kariyer Merkezi öncülüğünde kurulan İşgücü Piyasası Koordinasyon Kurulu’nun kendileri açısından çok önemli olduğunu ve diğer illere de örnek teşkil edebileceğini söyledi ve Mersin’i ziyaret etmeyi planları arasına aldıklarını belirtti.

Büyük yatırımcılar için her alanda cazibe merkezi olmak istiyoruz

Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Kariyer Merkezi’nin çalışma hayatına, işgücüne katılıma ilişkin faaliyet gösteren birçok kurum ve kuruluşla işbirliği halinde oluğunu ifade ederek, “Belediyemiz bünyesinde kurduğumuz Kariyer Merkezi, Mersin’deki işgücü piyasasındaki kurumlar arası işbirliği için önemli bir noktada bulunuyor. Kariyer Merkezi tarafından İşgücü Piyasası Koordinasyon Kurulu da bu noktada kentte sağlanan işbirliğine katkı sunuyor. Büyükşehir Belediyesi olarak ortaya koyduğumuz vizyon ile Mersin’in kalkınması ve bir refah kenti olmasını sağlayacak her türlü gelişmeyi planlamayı yapıyoruz. Teknolojik olarak sürekli gelişen ve değişen dünyada, dijital platformda çalışmalar yapma gayreti içerisindeyiz dedi.

Seçer, Mersin’in yatırımcılar için her alanda cazibe merkezi olmasını istediklerini ifade ederek,Önümüzdeki dönemde üst düzey firma yöneticilerini Mersin’de misafir ederek, işgücü piyasasıyla buluşturacağızdiye konuştu.

Mersin Büyükşehir Belediyesi, diğer illere örnek teşkil edebilir

Ali Express Türkiye ve Mena Bölge Müdürü Yaman Alpata,Mersin Büyükşehir Belediyesi Kariyer Merkezi öncülüğünde kurulan İşgücü Piyasası Koordinasyon Kurulu’nun kendileri açısından çok önemli olduğunu, diğer illere de örnek teşkil ederek bütünsel bir yaklaşım sergilenmesi gerektiğini belirtti. Mersin ilinde kurulan bu işbirliğinin Ali Express’in eğitim, dijital dönüşüm ve e-ticaret çerçevesindeki projeleri için bir fırsat olduğunu söyleyen Alpata, bu nedenle önümüzdeki süreçte Mersin’i ziyaret etmeyi planları arasına aldıklarını belirtti.

“Covid 19 Sonrası Çukurova’dan e-Ticaret Fırsatları” konusunda konuşan Alpata, “2010 yılında Ali Baba Grubu tarafından kurulan global ölçekte bir çevrimiçi perakende pazar yeri ve hizmet sağlayıcı olan Ali Express, dünyanın dört bir yanından müşterilerin doğrudan üretici ve dağıtıcılardan alışveriş etmelerine imkan tanıyor. Bugün 200’den fazla ülke ve bölgeye 18 dilde hizmet veren Ali Express, Ali Baba Grubu’nun küreselleşme stratejisinin öncüsü olmayı sürdürüyor. Kuruluşu üzerinden 10 yıl geçen Ali Express, işletmelerin sınır ötesi ticarete başlaması ve geliştirmesi için destek oluyor. 2019 yılında Türk satıcıları platforma kabul etmeye başlayan Ali Express, dijital altyapısı ve platformun sunmuş olduğu operasyonel imkanlar sayesinde binlerce Türk işletmenin dünyanın dört bir yanındaki potansiyel müşterileri ile buluşmasına ve e-ihracat yapmasına imkan sağladı” diye konuştu.

Yeni döneme, işbirliği önceliğinde hazırlanmalıyız

Projenin iş dünyasını temsil eden paydaşlarından Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan, “Mersin iş dünyası olarak, Yeni Normalolarak isimlendirilen yeni döneme, işbirliği önceliğinde hazırlanmalıyız. Mersin olarak, Covid 19 öncesinde işgücü piyasasını temsil eden birçok kurum ve kuruluşun yer aldığı İşgücü Piyasası Koordinasyon Kurulu, bu işbirliğinin güzel bir örneğini teşkil etti. Mersin Ticaret ve Sanayi Odası olarak üyelerimizin yeni döneme adaptasyonunu sağlayacak kurumsal ve mali nitelikteki çalışmalarımızı bu süreçte sürdürmeye devam ediyoruz. Mersin Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde gerçekleşen projenin bir paydaşı olarak, Mersin’e hayırlı olmasını temenni ederim dedi.

Covid 19 sürecinden sonra hedef kitlelerimize, döneme özgü projelerle destek vermeye çalışıyoruz

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kariyer Merkezi Şube Müdürü Serkan Özada, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer tarafından Ekim 2019’da açılan Kariyer Merkezi’nin iş arayanlara, öğrencilere ve işverenlere yönelik Türkiye’de model olacak çalışmaları hayata geçirdiğini belirtti. Özada, “Covid 19 sürecinden sonra hedef kitlelerimize, döneme özgü projelerle destek vermeye çalışıyoruz. Akademik ve Profesyonel Buluşmalar Projesi’nin en güçlü yanı, Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin koordinasyonunda kurulan İşgücü Piyasası Koordinasyon Kurulu tarafından yürütülen çok taraflı bir proje olması” dedi.

Proje önemli isimlerin katılımıyla sürecek

“Akademik ve Profesyonel Buluşmalar” ile Türkiye’nin birçok ünlü ismi Mersin ile çevrimiçi olarak buluşacak. 4 ay sürmesi planlanan proje, 15 günde bir ünlü konuklarınsunumuyla ve konuya özel hedef kitle çalışmalarıyla devam edecek.

Arçelik Türkiye Pazarlama Direktörü Mehmet Tüfekçi, Genç Yönetici ve İş İnsanları Derneği (GYİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Pamukçu, akademisyen-yazar Prof. Dr. Emre Alkin, Pegasus Hava Yolları İnsan Kaynakları Direktörü Dilara Oğur, Ali Express Türkiye ve Mena Bölge Müdürü Yaman Alpata, Alarko Holding Stratejik Pazarlama Müdürü Tal Garih, Dünya Gazetesi Yayın Kurulu Başkanı Şeref Oğuz, yazar Aret Vartanyan gibi birçok ünlü konuşmacının katılacağı proje, kurum ve kuruluşların Koronavirüs salgını sonrası “Yeni Normal” olarak adlandırılan döneme hazırlanması açısından önemli bir yer tutuyor.

Koronavirüs (Covid 19) sonrası iş hayatına adaptasyon, yeni dönem iş süreçleri, yeni fırsatlar, e-ticaret, dijitalleşme, insan kaynakları uygulamaları, sosyal güvenlik uygulamaları ve teşvik gibi konularda gerçekleşecek projenin Haziran-Eylül dönemini kapsaması planlanıyor.

Çok Okunan Haber

Dünyanın En Büyük Bilişim Teknolojileri Krizine Uzman Açıklaması …

Küresel çapta havayolları, havaalanları, medya, telekom, bankacılık, sağlık sistemlerine kadar pek çok sektördeki operasyonları alt …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul medyum gerçek medyum papaz büyüsü ask büyüsü baglama büyüsü asik etme büyüsü medyum chip satin al zynga chip satisi hayvan hastanesi antalya veteriner köpek hastanesi antalya escort
Araç çubuğuna atla