Anasayfa / Güncel / BEYHAN BALABAN:CHP’li Belediye Başkanlarına ve Kongre Adaylarına

BEYHAN BALABAN:CHP’li Belediye Başkanlarına ve Kongre Adaylarına

Afyon CHP İstişare Kampında CHP Genel BaşkanıKemal Kılıçdaroğlu; “Belediyede çalışanlar siyaset yapmayacak, sadece Belediye Başkanları siyaset yapacak…” dedi.

Yıllardır söylenmesine özlem duyduğum, yazılarımda dile getirdiğim, ağızlara alınan adalet ve hak laflarına gıyaben ilk kez NET bir uygulama KARAR SÖZÜ ağızdan çıktı. Peki, ağızdan çıkan bu söz uygulanacak mı? Veya ne derece uygulanacak? Kongre sürecine girdiğimiz bu günlerde, bu sözü CHP’den seçilmiş Belediye Başkanlarına, İlçe ve İl Başkan Adaylarımıza kongre yarışına girmeden önce bir partili olarak hatırlatmak isterim.

CHP’li Belediye Başkanları, İlçe ve İl Başkan Adayları; İKİ AYRI İŞLEVDE BİRBİRİNİ TAMAMLAYAN genel başkanın bu sözünü değerlendirerek, hangi partililerin Belediyede çalıştığının liste istişaresiyle durum tespitlerini yapıp, parti görev dağılımını gerçekten hayata NET ve ADALETLİ uygulama ile geçirmelisiniz.

1-Belediyede çalışan CHP Üyeleri açısından,

         2-Partide görev alan CHP Üyeleri açısından.

Eğer parti üyesinin işe ihtiyacı varsa, Belediyede işe alınmışsa, çalışıyorsa; PARTİDE AKTİF OLARAK ARTIK HERHANGİ BİR GÖREV VERİLMEMELİDİR. Bu durumdaki kişilere partide görev verilirse; siyaset yapmış olacaklarından genel başkanın sözüne aykırıdır…

Eğer parti üyesi partisine emek vermiş göz önünde çalışıyorsa, Belediyede çalışmak yerine; PARTİSİNE SADAKATLE KARŞILIKSIZ EMEK VERİYORSA; bu durumdaki partililerin hak ettikleri görevlere gelmeleri için seçilebilmelerinin önü açılmalıdır. Açılmayacaksa; o haldeGERÇEKTE SİYASET YAPANLAR aktif görevlere gelemiyor demektir, genel başkanın sözüyle de böyle yanlış bir uygulama bağdaşmıyor demektir.

Eskiden partimizde İl, İlçe Yönetimlerine, Kadın Kollarına, Gençlik Kollarına toplumsal işlerde başarı göstermiş, halkın kabullenip benimsediği, iş bitiren, maddi-manevi gücü olup partimize destek veren vb. kişiler aktif görevlere seçilirdi. 2011 yılından bu yana ÇOĞUNLUKLA İŞE İHTİYACI OLAN, MADDİ ve ÖZEL SIKINTILARI olan kişiler daha çok görevlere getiriliyor ve kullanılıyorlar. Akabinde, haksızlıklar, kavgalar, eşitsizlik baş gösterince partiye zarar veriliyor. Bu durumda Halkımızı CHP’ye çağırırken, davet ederken, başarıya katkı olarak, parti içi gurupların kavgasından başka; nasıl bir güç, bir güven, bir heyecan veya bir istem Halkın izleniminin sonucunda eşitlik görüp katılım sağlanabilir ki…?

Parti İçindeki adaletsiz yarışlardan bahsedersek, partililer açısından değerlendirerek BİR KİŞİYE; üç, beş, yedi, hatta dokuz görev veriliyorsa; böyle bir işlev etkin siyaset yaptıkları halde görevlere gelmesinin önü kapanan PARTİLİLERİMİZE HAKARET DEĞİL MİDİR?

       CHP’de binlerce nitelikli, vasıflı, toplum tarafından kabul görmüş ve CHP’li oldukları bilinen partililer varken; bir kişiye birden fazla görev verilmesi doğru mudur? Elbette HAYIR! Yıllardır bu seslenişlerin sesi olup dile getiriyoruz, peki doğrunun yapılması için ne kadar yol kat edebildik? Ne yazık ki, yol kat edemedik. Etmediğimiz gibi partimizin faydasına düşündüğümüz, hatırlattığımız ve anlattığımız için siyasetimizin önü kesilerek, karşılıksız emeğimizle maddi-manevi oynanarak bir de kişisel, çevresel ve ailece zarar gördük. Şimdi ise; genel başkan tarafından söylenen bu sözün üzerinden NE ACIDIR Kİ; hala parti içi uyarı yapabiliyoruz. Başka hiçbir şey yapamıyoruz. Sandıklara da müdahale ediliyor, listelere de müdahale ediliyor. Yıllardır mahalle seçiminden kurultaya, kurultaydan aday belirlemeye kadar partililer tarafından istenen ön seçimler bile; HÂKİM HUZURUNDA ve ANAHTAR LİSTESİZ yapılmıyor. Sonuç; büyümüyoruz, yerimizde sayıyoruz, kan kaybediyoruz, emekçi yok sayılıyor, her dönem küskün kazanıyoruz… KATILIM SIFIR! …

CHP; büyümekten, çoğalmaktan bahsediyorsa,MİLLETİMİZİN inanarak, güvenerek partiye ve sandıkta CHP’yi desteğe katılımından yana çalışıp gerçekten iktidar olmayı hedefliyorsa; 2020 CHP 37. OLAĞAN KURULTAYA birlik ve beraberlikle önce parti içinde aktif görevlerde büyümeyi, adaletli ve eşit görev paylaşmayı sağlayıp, sonra genel ve yerel seçimlerde; hak, hukuk, adaletten bahsetmelidir…

Yöneticilerin, Kadın Kollarının ve Gençlik Kollarının işe ihtiyaçları varsa; buyursun çalışsınlar. Siyaset yapan, bilinen partililerimizin de yönetimlerde, delegeliklerde önlerini bir zahmet açsınlar. İNSANİ olarak; bu durumda olduklarını bildiğimiz maaşlı partililer görev alamayan partili arkadaşlarının yüzlerine nasıl utanmadan bakıyorlar? Nasıl hiç sıkılmıyorlar?Yıllardır gerçekten böyle kişileri analiz ederek, bazen yüzlerine vurarak dile getiriyorum, ama nafile ne umurlarında, ne de utanmaları var!

DEVRİMCİLİKTEN bahsedip, PAYLAŞIMI, EMEĞE SAYGIYI, HADDİNİ ve YERİNİ BİLMEYİ yok sayarak, olması gereken doğrulara kişisel çıkarları uğruna kafa tutanlar, Örgütlülüğün önce parti içinde ADAP, AHLAK ve DAYANIŞMADAN sağlamlaşacağını uygulamayan kişiler Devrimci olamazlar!

CHP’den seçilmiş Belediye Başkanlarına, İlçe ve İl Başkan Adaylarına sesleniyorum. Partimizin büyümesini, kendi başarınızın da artmasını, şeffaf ve adil görev yapmak istiyorsanız; belediyede çalışan parti üyelerine aktif görev almaları için listenizde YER VERMEYİNİZ. Herkes kendi işini layıkıyla yapmalıdır. Bu konunun samimiyetle değerlendirip doğru işlevle hayat bulmasını gerçekleştirmenizi dileyerek, saygılar sunarım.

Çok Okunan Haber

MERSİN BÜYÜKŞEHİR, HALK KART KASIM AYI TUTARLARINI HESAPLARA YATIRDI

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin dar gelirli yurttaşlara yönelik hayata geçirdiği Halk Kart’ın Kasım ayı tutarları hesaplara …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul medyum gerçek medyum papaz büyüsü ask büyüsü baglama büyüsü asik etme büyüsü medyum chip satin al zynga chip satisi hayvan hastanesi antalya veteriner köpek hastanesi antalya escort
Araç çubuğuna atla