Anasayfa / Güncel / Başkan Tarhan’dan Yeni İmar Planı Turları

Başkan Tarhan’dan Yeni İmar Planı Turları

Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, belediye bürokratlarıyla birlikte kent dinamikleri ve yatırımcılarla gerçekleştirdiği buluşmalarda yeni uygulama İmar Planını anlatıyor. Projenin ayrıntıları ve süreci hakkında bilgiler verilen buluşmalarda kent dinamiklerinin görüş ve önerileri de doğrudan alınmış oluyor.

—————-

Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, çeşitli ziyaretler yaparak, son dönemde tamamlanan uygulama imar planı süreçlerine ilişkin değerlendirmeler ve bilgilendirmelerde bulunuyor. Daha önce belediye meclis üyelerine ve mahalle muhtarlarına anlatılan yeni imar planıyla ilgili yapılan düzenlemeler, ilgili kurum ve yatırımcılara anlatılarak doğru bilgilendirme yapılması sağlanıyor. Başkan Tarhan’ın yanı sıra, Başkan Yardımcısı Yaser Gündüz, Plan ve Proje Müdürü Anıl Orhan, İmar ve Şehircilik Müdürü Arzu Bitigen Saylamve Yapı Kontrol Müdürü Mehmet Kıratlı’nın da katıldığı ziyaretlerde, plan kararları ve koşulları hakkında bilgiler aktarılırken, düzenlemelerle ilgili sorulara ilk ağızdan yanıt veriliyor.

Bundan sonra sürdürülecek meclisin gündemine getirilecek imar planı çalışmaları hakkında da bilgiler aktarılıyor. Mezitli sınırları içerisinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, TOKİ ve Mersin Büyükşehir Belediyesi nezdinde sürdürülen diğer mekânsal planlama çalışmaları hakkında da değerlendirmeler bilgilendirmeler yapılıyor. İlçemizde faaliyette bulunan birçok yapı müteahhidi, yapı denetim firması yetkilileri ve ilgililerin katıldığı toplantıda planlama süreçlerinin yanı sıra küçük sanayi sitesi ihtiyacı, Mezitli kent meydanı özel proje çalışmaları, yapı ruhsat ve genel iskan konularında karşılıklı görüş alışverişinde bulunuluyor.

Mezitli için en doğru planın yapılmasının yanı sıra hazırlanan Uygulama İmar Planının ilk ağızdan en doğru şekilde anlatılmasını için kentin tüm dinamiklerine anlatabilmek adına görüşmeler yaptıkları bilgisini veren Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, “Mezitli de daha kaliteli, daha yaşanılabilir, altyapı sorunları giderilmiş kentsel mekanlar yaratmak üzere hazırladığımız Uygulama İmar Planını ilgili kesimlere doğrudan anlatmak istiyoruz. İlgili tüm kesimler, üzerime düşen görev ve sorumlulukların kurallar çerçevesinde yerine getirilmesinin için de önemli olan bu buluşmalarımız son derece ufuk açıcı fikirlerin de ortaya çıkmasına yol açıyor. Özellikle kentimizin acil çözülmesi gereken sorunlarıyla ilgili yapılacakları anlatıyoruz. Son derece verimli çalışma oluyor. En doğru Uygulama İmar Planının ortaya çıkması için tüm kesimleri sürecin içerisine katıyoruz. Çok yararlı buluşmalarımız oldu. Mezitlililerin, sürece olacak olan katkılarını doğrudan duyma imkanı da buluyoruz. Sürece katkı sunan, fikirlerini paylaşan tüm vatandaşlarımıza ve yatırımcılarımıza teşekkür ederim” dedi.

Çok Okunan Haber

SARIYILDIZ – KADIN-ERKEK EŞİTLİĞİ MÜCADELESİNDE KADINLARIN YANINDAYIZ

Turgut Reis Mahallesi Kültür ve Sanat Evi yılsonu etkinliğine katılan Akdeniz Belediyesi Eş Başkanı Hoşyar …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul medyum gerçek medyum papaz büyüsü ask büyüsü baglama büyüsü asik etme büyüsü medyum chip satin al zynga chip satisi hayvan hastanesi antalya veteriner köpek hastanesi antalya escort
Araç çubuğuna atla