Anasayfa / Güncel / BAŞKAN SEÇER’DEN DÜNYA KADINLAR GÜNÜ MESAJI

BAŞKAN SEÇER’DEN DÜNYA KADINLAR GÜNÜ MESAJI

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Başkan Seçer, mesajında şu ifadelere yer verdi:

8 Mart, tüm dünyada kadınların; kendilerini ailede, toplumda, siyasal, sosyal ve ekonomik alanlarda eşit birey olarak görmeyen zihniyete karşı çıktığı, toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması için taleplerini dile getirdiği mücadele ve dayanışma günüdür.

Dünyanın pek çok ülkesinde olduğu gibi, ülkemizde de kadınlar, ne yazık ki hala hak ettikleri yerin çok gerisindedir. Çalışma yaşamı içinde ucuz iş gücü olarak görülen, birçok iş alanında çalıştırılmayan, eğitimden, toplum yaşantısından alıkonulan kadınlar; şiddet ve taciz sarmalı içinde yaşamak zorunda bırakılmaktadır.

Oysa ki bir toplumun gücü, kadınlarına verdiği değer ile doğru orantılıdır.

Biz Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak, hayatı paylaştığımız kadınlarımıza karşı üzerimize düşen sorumlulukları hassasiyetle yerine getirmeye çalışıyoruz. ‘Önceliğimiz kadınlar olacak diyerek, kurduğumuz Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’na sahip sayılı belediye arasında yerini alan Mersin Büyükşehir Belediyemiz, örnek çalışmalar geliştirmektedir.

Kadınların toplumsal hayat içinde istihdamını artırmaya yönelik çalışmalarımızın yanı sıra, desteklediğimiz kadın kooperatifiyle çok sayıda kadınımız doğrudan üretime katılmaktadır. Ayrıca, daire başkanlığımız bünyesindeki gönüllü kadınlarımız ve 13 ilçemizde yaşayan kadınlarımızla el birliği ile çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

Kadın danışma merkezlerimizde Mersinli kadınlarımıza alanında uzman kişilerin de desteğiyle pek çok konuda yol gösterici olmaya çalışıyoruz. Ayrıca kırsal mahallelerimizdeki kadın ve genç kızlarımıza ekonomik kazanç elde etmelerinin yolunu açarak, onların sosyalhayata daha fazla katılmalarına ve aktif bireyler olmalarına öncülük ediyoruz.

Personelimizle imzaladığımız toplu iş sözleşmesine aile içi şiddet, kadına yönelik şiddet suçlarına karışanların mazeret göstermeksizin işten çıkarılacağına dair maddeyi de koyarak, bu alanda bir farkındalık yaratmayı bilen bir belediyeyiz.

Çünkü biz, aydınlık ve umutlu yarınlarımıza ancak hayatı paylaştığımız, nüfusumuzun yarısını oluşturan kadınlarımızla birlikte yürüyeceğimizi çok iyi biliyoruz.

Yaşadıkları şehre değer katan ve bu kentin kıymetini bilen Mersin’in güzel hanımefendileri başta olmak üzere azmiyle ilham veren, geleceğe bilgiyle, birikimle yürüyen tüm kadınlarımızın Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyor, toplumsal eşitliğin tam anlamıyla hayata geçtiği, hepimiz için huzurlu ve mutlu bir dünya diliyorum.

Çok Okunan Haber

BAŞKAN SEÇER, AKKENT SEMT PAZARI’NDA HALKLA BULUŞTU

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, sık sık gerçekleştirdiği pazar ziyaretlerini sürdürerek halkla buluşmaya devam …

Bir yorum

  1. Çok değerli Saygıdeğer Başkanım ve Güzel eşi Meral hanıma sesleniyorum ben bi kadınım ben bi anneyim bana yardım edin kadın hakları diyorsunuz ya kadınlar öncelikli ben sesimi duyuramadan ölüp gidecem yada yaşamaya çalışırken kötü yola düşeceğim yaşama hakkım elimden alınmış şiddet görmüş bütün kapılar yüzeme kapanmış sağlığım elimden gitmiş pskolojikmen yerle bir olmuş bi anneyim çocuklarım var benim Ayakta duracak halim yokken Hayatta kalmam için nedenlerim var çocuklarım eski eşim tarafından bankalara dövülerek sövülerek borçlandırıldım şiddet gördüm hep dışlandım kötü yola sevk edildim kadın sığınma evinde 2 çocuğumla 4ay yaşadım sosyal hizmet desteğiyle bi ev tutup yaşamaya başladım derken geçim derdi borçlar ev kira sizin sayenizde işe girdim park bahçeler 3ay çalıştım 2 yerden bankalar kesinti yapınca işi bırakmak zorunda kaldım sizden isteğim borçlarımın ödenmesi ben özel güvenlik görevlisiyim kendi mesleğimi yapmak istiyorum çalışıp çocuklarıma bakarım bana yardım edin duyarsız kalmayın benim gücüm kalmadı

    Sonay Azak 05059958641

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul medyum gerçek medyum papaz büyüsü ask büyüsü baglama büyüsü asik etme büyüsü medyum chip satin al zynga chip satisi hayvan hastanesi antalya veteriner köpek hastanesi antalya escort
Araç çubuğuna atla