Anasayfa / Güncel / BAŞKAN SEÇER’DEN AYDINCIK’A ÇIKARMA

BAŞKAN SEÇER’DEN AYDINCIK’A ÇIKARMA

SEÇER’DEN HAFTA SONUNDA AYDINCIK MESAİSİ

SEÇER, AYDINCIK’TA ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU, BÜYÜKŞEHİR’İN HİZMET ALANLARINI İNCELEDİ

SEÇER’DEN ÖĞRENCİLERE: “ASIL BAŞARI MUTLU OLMAK”

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, hafta sonunu Aydıncık’a ayırdı. Aydıncık’ta Büyükşehir’in hizmetalanlarını ziyaret eden Seçer, ilk olarak MESKİ Genel Müdürlüğü Aydıncık Şubesi’nde çalışan personellerle bir araya geldi. Seçer, Biz çalışmak, hizmet etmek istiyoruz”dedi.

Aydıncık’taki Büyükşehir Belediyesi Eğitim Öğretimi Destekleme Kurs Merkezi’ni ziyaret ederek, öğrencilerle bir araya gelen Seçer, “Başarı sadece sınavlarda en yüksek puanı almak değil. Asıl başarı mutlu olmak. Mutlu olmuyorsan sınavda yüksek puan almışsın bir şey fayda etmiyor” dedi.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, hafta sonunu Aydıncık’a ayırdı. Büyükşehir Belediyesi’nin Aydıncık’taki hizmet alanlarını ziyaret eden Seçer, ilk olarak Mersin Büyükşehir Belediyesi Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü Aydıncık Şubesi’nde çalışan personellerle bir araya geldi.

Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Eğitim Öğretimi Destekleme Kurs Merkezi’ni de ziyaret eden Seçer, öğrenciler ile bir araya geldi. Kurs merkezindekiöğrenciler Başkan Seçer’i ellerinde çiçeklerle karşıladı. Aydıncık mahalle muhtarları ile de bir araya gelen Seçer,muhtarların talep, öneri ve şikayetlerini dinleyerek, sorunlara en kısa sürede çözüm üreteceklerini ifade etti.

Seçer:Bizim için bu bölgeler hizmet açısından önemli

İlk olarak MESKİ Genel Müdürlüğü Aydıncık Şubesi’nde çalışanlarla bir araya gelen ve onlara hitap eden Başkan Seçer, “Bizim için bu bölgeler hizmet açısından önemli. Her taraf önemli ama merkeze mesafe açısından zorlandığımız yerlerden biri Aydıncık” dedi. Bütün dairelerin iletişimini bir merkeze aldıklarını ifade eden Seçer, “Önceden daireler oradan buraya direktif veriyordu. Şimdi tamamen kalktı. Bunun gibi birtakım yapısal değişiklikler oldu, bu da bir uyum süreci gerektiriyor, onları da yavaş yavaş aşıyoruz”dedi.

“Olumsuzlukları sizin denetlemeniz lazım”

Çalışanların oluşan olumsuzlukları denetlemeleri gerektiğini vurgulayan Seçer, Biz çalışmak istiyoruz, biz hizmet etmek istiyoruz. Bu kurumun onuru, izzeti nefsi, itibarı sizin elinizde. Burada vatandaş hizmetten şikayet ederse sizin sorumluluğunuz. Kuruma sahip çıkın diye konuştu. Seçer, tüm çalışanların işlerine, güçlerine bakmalarını isteyerek, “Herkesin Belediye Başkanı olmak zorundayım. Önceden ilk günlerde çok daha fazla şikayet alıyorduk. Ama bir hayli yol aldık. Bunu keyifle de mutlulukla da ifade edeyim. İnşallah daha da iyi noktalara geleceğiz. Yeni yılınızı kutluyorum. İnşallah hep beraber tüm dünya huzur içerisinde 2020 yılını yaşasın, savaş olmasın, gözyaşı olmasın, yokluk olmasın. Onları Yüce Allah’tan niyaz ediyorum. Ailelerinize de selamlarımı iletin, hepinizi sevgiyle kucaklıyorum diye konuştu.

Seçer, üniversiteye hazırlanan gençler ile bir araya geldi

Daha sonra Aydıncık’taki Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Eğitim Öğretimi Destekleme Kurs Merkezi’ni ziyaret eden Seçer, öğrenciler ile bol bol sohbet etti. Seçer, “Hocalarımızdan memnunuz, fiziki koşullarımız iyi. Gayet güzel, önemli. İsteyerek mi geliyoruz buraya? Bu çok önemli çünkü. Zorla hiçbir şey olmaz, zorla başarı olmaz. Burayı seviyor olmanız iyi. Arkadaşlarınızla beraber güzel bir ortamda, son derece donanımlı öğretmenler eşliğinde, burada derslerinizi tekrar ediyorsunuz bir anlamda. Eksiklerinizi tamamlıyorsunuz. Test pratiğinizi arttırıyorsunuz. Bu birincisi. İkincisi bir arada çalışma kültürü de önemli. Takım çalışması da önemli dedi.

“Asıl başarı mutlu olmak”

Başarının sadece sınavlarda yüksek puanlar almak olmadığına değinen Başkan Seçer, mutluluğun daha önemli bir unsur olduğunu söyledi. Seçer, “Zeki çocuklarsınız, hepinizin gözlerinden belli. Hepiniz son derece sağlıklısınız. Ben size başarılar diliyorum. Başarı sadece sınavlarda en yüksek puanı almak değil. Asıl başarı mutlu olmak. Mutlu olmuyorsan sınavda yüksek puan almışsın bir şey fayda etmiyor. Hepimizin mutluluğu önemli. İnşallah sevdiğiniz alanlarda üniversite eğitimini alırsınız. Başta ülkemize, ailemize, çevremize, tüm insanlığa yararlı birer bireyler olursunuz. Ben Belediye Başkanınız olarak gençlerimize imkanlarımızı en son noktasına kadar kullanarak, sizlere faydalı olmak için elimden gelen gayreti değil, gerekli gayreti gösteriyorum. Bundan sonra da göstermeye devam edeceğim” dedi.

Bir şikayetiniz olursa bana ulaşabilirsiniz”

Öğrencilerin istedikleri zaman kendisine ulaşabileceklerini ifade eden Seçer, “Bir şikayetiniz olursa mail yoluyla, WhatsAppıma yazarak, farklı iletişim kanalları ile bana yazabilirsiniz. Mutlaka o yetkili yerlere gider. Telefonumu da edinebilirsiniz. Herkeste var benim telefonum. WhatsApp kanalıyla ‘Başkanım dershanemizde şu eksik var, öğrenci olarak Aydıncık’ta şunun olması da makul’ diyorsanız, benim için de uygunsa yerine getiririm. Ailenize selamlar, kendinize iyi bakın” dedi.

Başkan Seçer’in Aydıncık ziyareti, muhtarlar ile bir araya gelmesi ile sona erdi.

Çok Okunan Haber

İYİ PARTI’YI DÖRDÜNCÜ YAPTI. KILIF ARIYOR

Dördüncü sıraya düşürdüğü İyi Partiyi dizayn edemedi, istifalar başlayınca panikledi Mezitli, Silifke ve Anamur’da İyi …

Bir yorum

  1. Silifkeyede bekleriz baskanim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul medyum gerçek medyum papaz büyüsü ask büyüsü baglama büyüsü asik etme büyüsü medyum chip satin al zynga chip satisi hayvan hastanesi antalya veteriner köpek hastanesi antalya escort
Araç çubuğuna atla