Anasayfa / Güncel / BAŞKAN SEÇER: “PROJELERİMİZ HAYALCİ DEĞİL, HEPSİNİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ”

BAŞKAN SEÇER: “PROJELERİMİZ HAYALCİ DEĞİL, HEPSİNİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ”

SEÇER: “ALTYAPI İLE İLGİLİ EN BÜYÜK YATIRIMLAR ERDEMLİ BÖLGESİNDE OLACAK”

SEÇER, ERDEMLİ BELEDİYE BAŞKANI VE MECLİS ÜYELERİNİ AĞIRLADI

Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu ve Meclis üyeleri, Erdemli ilçesinin sorunlarını, eksiklerini görüşmek üzere Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’i ziyaret etti. Erdemli ilçesinin 1/ 5.000’lik nazım imar planı, otogar, hal tesisi, katlı otopark, park alanı, köprü, alt yapı ve yol sorunları gibi belli başlı eksiklerinin konuşulduğu ziyarette Başkan Seçer, kaynakları etkin, verimli, akılcı ve işlevsel bir şekilde kullanarak, ortak akılla Erdemli için gereğini yapacaklarının altını çizdi.

Seçer, katılımcı demokrasi anlayışı çerçevesinde birlik, beraberlik, sağduyu ve uyum içerisinde çalışacaklarını belirterek, “Erdemli ilçesi için planladığımız tüm projeler hayata geçecek.  Öyle hayalci bir proje yok. Kaynakları, gelir gider dengesi, hangi tarihte neyin ihalesinin yapılacağı belli. Nereden ne gelir bekliyoruz, hepsi belli. Sizin bölgenizde bugüne kadar bizim idaremiz tarafından ne söylenmişse onlar yerine gelecek. Genel anlamda da kalan 4.5 yıl süre içerisinde kanalizasyon, içmesuyu şebekesi, yağmur suyu gibi alt yapı yatırımları, atıksu arıtma tesisleri açısından en büyük yatırımlar Erdemli bölgesinde olacak” dedi.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu ve Meclis üyelerini makamında ağırladı. Erdemli ilçesinin sorunları ve eksiklerinin görüşüldüğü ziyarette Başkan Seçer, Erdemli’nin sorunlarına kalıcı çözümler üretmek için gerekeni yapacaklarını ifade etti.

Seçer, katılımcı demokrasi anlayışı çerçevesinde birlik, beraberlik, sağduyu ve uyum içerisinde çalışma örneği sergileyerek tüm Mersin’e hizmet edeceklerini ifade ederek, “Erdemli ilçesi için planladığımız tüm projeler hayata geçecek.  Öyle hayalci bir proje yok. Kaynakları, gelir gider dengesi, hangi tarihte neyin ihalesinin yapılacağı belli. Nereden ne gelir bekliyoruz hepsi belli. Sizin bölgenizde bugüne kadar bizim idaremiz tarafından ne söylenmişse onlar yerine gelecek. Genel anlamda da kalan 4.5 yıl süre içerisinde kanalizasyon, içmesuyu şebekesi, yağmur suyu gibi alt yapı yatırımlarının, atıksu arıtma tesisleri açısından en büyük yatırımlar Erdemli bölgesinde olacak” dedi.

Erdemli ilçesinin 1/ 5.000’lik nazım imar planı, otogar, hal tesisi, katlı otopark, park alanı, köprü, alt yapı ve yol sorunları gibi belli başlı eksiklerinin konuşulduğu ziyarette Başkan Seçer, kaynakları etkin, verimli, akılcı ve işlevsel bir şekilde kullanarak, gereğini yapacaklarının altını çizdi.

1/ 5.000’lik planlar için belediye bünyesinde heyet oluşturuldu

Başkan Seçer, 1/5.000 ölçekli nazım imar planı için ilgili bakanlıklar, Devlet Su İşleri, Koruma Kurulu gibi kurum görüşlerinin beklendiğini ifade ederek, “En önemli olan konu nazım imar planı konusu. Mersin merkez, ikinci etap önemli. Bütün yatırımlar ikinci etapta. Bu iş uzar gider. Biz belediye bünyesinde bir heyet oluşturduk. Heyette bürokratlarımız, meclis üyelerimiz ve daha önce bu konuda ihale yapmış arkadaşlar var. Tamamını değil ama bölgesel bazda kurum görüşleri beklenmeden, kurum görüşüne gerek kalmadan işlem yapabileceğimiz bazı bölgeler var. İlk etapta bunları bu şekilde aşmamız lazım”diye konuştu.

“Hal tesisi için yeni çalışmalar başlattık”

2007 yılında ihalesi yapılan ve yapımına başlanılmayan hal tesisi ile ilgili talepleri de değerlendiren Başkan Seçer, “Anamur’dan Tarsus’a kadar sorunlu yerler var. Kapanması, düzenlenmesi, yeni inşa edilmesi gereken yerler var. Biz geçtiğimiz günlerde Erdemli ile ilgili kendi iç yönetimimizle görüştük. Çalışma yapıyorlar, hukuki durumuna bakıyorlar. Bu konuda çalışmayı yeni başlattık. Bir çıkış noktası bulacağız. Bunu da en hızlı şekilde yapacağız. Durum netleştikçe paylaşırız” dedi.

“Otogar sorunu mali açıdan yorgunluk verecek bir proje değil”

Otogar talebi ile ilgili de Seçer, “Otogar sorunu çözülür. Büyütülecek bir durum değil. Biz yeni bir yönetimiz. Yeni yeni kendimize gelmeye, bir denge oluşturmaya, mali disiplin sağlamaya çalışıyoruz. Stratejik planımız meclisimizden yeni geçti. Belirli bir çerçevede planla bunları götüreceğiz. Makul olan neyse oturulur, konuşulur. Bize mali açıdan yorgunluk verecek bir proje değil, yaparız” diye konuştu.

“Katlı otopark için yer belirlerseniz üzerinde çalışırız”

Başkan Seçer, Mersin merkezde olduğu gibi Erdemli ilçesinin de en büyük sorunlarından birinin katlı otopark olduğunu ifade ederek, “Orada siz yerleri belirlerseniz, biz de bunun üzerine çalışırız. Farklı bazı yöntemler belirleyebiliriz. Bu konu bizim projeksiyonumuzda da var ama sizin de uygun arsalarınız varsa, biz çalışmalarımızı buna göre yaparız”dedi.

“Genel felsefem Mersin’de yeşili arttırmak”

Kargıpınarı Mahallesi için yapılması istenen Kent Park ile ilgili de değerlendirmelerde bulunan Başkan Seçer, her yerde yeşil alanların ve parkların olmasını istediklerini, çalışmalarını da bu yönde yapacaklarını kaydetti. Başkan Seçer, “Gündeme aldırırız. O bölgeyle ilgili çalışma yaptırmam lazım. Benim genel anlamda felsefem her yere park yapalım, ağaçlandıralım. İnsanlara gezeceği rekreasyon alanları yapalım. Mersin genelinde yeşil alanlarımız artsın. Park yapımına önem veriyoruz” ifadelerine yer verdi.

“Projelerimiz hayalci değil, hepsini hayata geçireceğiz”

Erdemli ve Mersin için ortak akılla hareket ederek, sorunları çözeceklerini yineleyen Başkan Seçer, kendilerine sunulan eksiklerle ilgili bir rapor hazırlatacağını söyledi. Seçer, planladıkları tüm projeleri hayata geçireceklerinin altını çizerek, “Bu isteklerinizle ilgili bir rapor hazırlatacağım. Bizim MESKİ yatırımları stratejik planda da var. Geçtiğimiz günlerde yaptığım basın toplantısında açıkladığım tüm projeler hayata geçecek projeler.  Öyle hayalci bir proje yok. Kaynakları, gelir gider dengesi, hangi tarihte neyin ihalesinin yapılacağı belli. Nereden ne gelir bekliyoruz hepsi belli. Sizin bölgenizde bugüne kadar bizim idaremiz tarafından ne söylenmişse onlar yerine gelecek. Genel anlamda da kalan 4.5 yıl süre içerisinde kanalizasyon, içmesuyu şebekesi, yağmur suyu gibi alt yapı yatırımlarının, atıksu arıtma tesisleri açısından en büyük yatırımlar Erdemli bölgesinde olacak. Buna ihtiyaç var. Biz paramızı daha çok sizin bölgenize harcayacağız. Konuya hakimiz rahat olun, bunu beraberce çözebiliriz” dedi.

İlçesinin eksiklerini Başkan Seçer’e ileten Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu ise Erdemli’nin diğer ilçeler arasında şimdiye kadar en az hizmet alan ilçe olduğunu ifade ederken, bu durumun değişmesini istediğini iletti. Meclis üyeleri ile birlikte hazırladıkları hizmet talep listesini Seçer’e ileten Tollu, Erdemli ilçesine yaptığı ve yapacağı hizmetlerden dolayı Başkan Seçer’e teşekkür etti.

Çok Okunan Haber

BAŞKAN YILDIZ, VATANDAŞLARA AŞURE İKRAM ETTİ

Toroslar Belediye Başkanı Abdurrahman Yıldız, aşurenin barışa, kardeşliğe, huzura ve mutluluğa vesile olmasını diledi. Bolluğun, …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul medyum gerçek medyum papaz büyüsü ask büyüsü baglama büyüsü asik etme büyüsü medyum chip satin al zynga chip satisi hayvan hastanesi antalya veteriner köpek hastanesi antalya escort
Araç çubuğuna atla