Anasayfa / Güncel / BAŞKAN ÖZYİĞİT, MÜJDELİ HABERİ VERDİ

BAŞKAN ÖZYİĞİT, MÜJDELİ HABERİ VERDİ

ERKEN ÇOCUKLUK EĞİTİMİNDE BAŞVURULAR BAŞLADI
BAŞKAN ÖZYİĞİT, MÜJDELİ HABERİ VERDİ
Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, Yenişehir Belediye Akademi’de 0-3 yaş erken çocukluk eğitimi için başvuruların başlandığını duyurdu. 0- 36 ay arasında çocuğu olan anne ve babaların başvuru yapabileceği eğitimler önümüzdeki hafta başlayacak. Başkan Özyiğit, ‘Benim çocuğumu gelecekte iyi bir seviyeye gelsin, bilinçli bir birey olsun’ diyen anne ve babaları başvuru yapmaya davet ediyoruz. İnanıyoruz Yenişehir Belediye Akdemi’de yetişen çocuklar fark yaratacak. Halkımıza hayırlı uğurlu olsun.” dedi.
Yenişehir Belediye Meclisi’nin Şubat ayı olağan toplantısı birinci bileşimi, Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit’in başkanlığında gerçekleştirdi. Yenişehir Belediye Meclis Toplantı Salonunda gerçekleştirilen meclis toplantısı belediyenin sosyal medya hesaplarından canlı yayınlandı. Başkan Özyiğit, toplantının açılışında konuşmasına İdlib’de şehit olan 6 askerimize Allah’tan rahmet, yaralı askerlerimize acil şifalar dilerek başladı. Başkan Özyiğit, “Suriye’nin İdlib kentinde 6 askerimizin şehit haberini derin üzüntüyle aldık, şehitlerimize Allah’tan rahmet ailelerine ve tüm ulusumuza sabır ve başsağlığı diliyoruz. Bölgemizde savaşın bitmesi en büyük dileğimiz.” dedi.
“DEPREM DEĞİL, BİNALAR ÖLDÜRÜR”
Depremlerden dolayı oluşan felaketleri önleme noktasında belediye meclislerine büyük görevler düştüğünü ifade eden Başkan Abdullah Özyiğit, “Geçtiğimiz hafta meydana gelen deprem felaketinde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyorum. Biz de Yenişehir Belediyesi olarak bölgeye yardımda bulunduk, Yenişehir halkı yardım çağrımıza sessiz kalmadı. Yardımlarımız bölgeye ulaştırıldı. Bölgede yaraların bir an önce sarılması en büyük temennimiz. Deprem yaşamımızın bir gerçeği büyük bir felakete yol açabilir ama deprem değil, binalar öldürür. Bu nedenledir ki belediye meclislerine büyük görevler düşüyor.” Diye konuştu
“KENTSEL DÖNÜŞÜM İÇİN ONAY BEKLİYORUZ”
Yenişehir Belediyesi olarak Kentsel Dönüşüm Müdürlüğü kurduklarını ve Eğriçam Mahallesi’nde planladıkları kentsel dönüşüm için onay ve yetki beklediklerini ifade eden Başkan Abdullah Özyiğit, “Seçim öncesinde de ifade etiğimiz gibi Gazi Mustafa Kemal (GMK) Bulvarı’nın deniz tarafında kalan bölümünde 60 yıllık ve hangi malzemelerle nasıl yapıldığını bilmediğimiz binalar var. Bu binaların kentsel dönüşüme tabi tutulması kaçınılmaz bir gerçek. Yenişehir Belediyesi olarak Kentsel Dönüşüm Müdürlüğü kurduk. Yenişehirimizde gerekli tedbirleri alma konusunda kararlıyız. Kentsel dönüşüm planımız Sayın Cumhurbaşkanının masasında bekliyor. Eğriçam Mahallemiz ile ilgili onay ve yetki Yenişehir Belediyesi’ne verilir ise biz orada yapabileceğimiz en uygun çalışmayı uygularız. Oradan aldığımız güçle kentimizi kademe kademe geliştirebiliriz.” şeklinde konuştu.
“PROJEMİZ UMUT EDİYORUM Kİ TÜRKİYE’DE ÖRNEK VE BİR BAŞLANGIÇ OLUR”
Yenişehirlilerin merakla beklediği 0-3 yaş arası erken çocukluk eğitimi için başkan Özyiğit, müjdeyi verdi. Önümüzdeki hafta başlayacak eğitimler için başvuruların başlandığını duyuran Başkan Özyiğit, “0-3 yaş arası eğitimin çocukların zihinsel gelişimi üzerinde büyük bir etkisi olduğu bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Yenişehir Belediye Akademi’de 0-3 yaş erken çocukluk eğitimi müfredatımız hazırlandı kitaplar basılıyor. Önümüzdeki hafta eğitimler başlayacak. 0- 36 ay arasında çocuğu olan anne ve babalar hedef kitlemiz. ‘Benim çocuğumu gelecekte iyi bir seviyeye gelsin, bilinçli bir birey olsun’ diyen anne ve babaları başvuru yapmaya davet ediyoruz. Yenişehir halkının bu konuyu iyi değerlendireceğini biliyorum. Vatandaşlarımız bize ulaşsınlar. Projemiz umut ediyorum ki Türkiye’de örnek ve bir başlangıç olur. Mili Eğitim Bakanlığımız ve diğer kuruluşlar bu alana yatırım yapmalılar. Bu eksikliği Yenişehir’de ortadan kaldırmak önemli bir iş olacak. Bir insan, bir dünyayı değiştirebilir. Geleceğin bilim insanlarını Yenişehir’den yetiştirmek için çalışmalara başladık. Eğitimler için ilk etapta Marmara Üniversitesi’nden sekiz hocamız buraya gelip eğitimlerde yer alacaklar. Eğitimlerimiz haftada 4 saat olacak. Hemşehrilerimiz 03243274640 telefon numarasını arayarak müracaat edebilirler. İnanıyoruz Yenişehir Belediye Akademi’de yetişen çocuklar fark yaratacak. Halkımıza hayırlı uğurlu olsun.” dedi.
Başkan Özyiğit, son olarak Belediye Meclisinde alınan kararların Yenişehir’e ve vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diledi.

Çok Okunan Haber

Dr. Ali Öz: “Toroslar’ı tekstil kenti yapacağız”

Mersin Tekstil Üreticileri Derneği’ni (METÜD) ziyaret eden Cumhur İttifakı Toroslar Belediye Başkan Adayı Dr. Ali …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul medyum gerçek medyum papaz büyüsü ask büyüsü baglama büyüsü asik etme büyüsü medyum chip satin al zynga chip satisi hayvan hastanesi antalya veteriner köpek hastanesi antalya escort
Araç çubuğuna atla