Anasayfa / Güncel / AYŞE TEYZE’DEN, HAYATINI DEĞİŞTİREN BAŞKAN SEÇER’E TEŞEKKÜR ZİYARETİ

AYŞE TEYZE’DEN, HAYATINI DEĞİŞTİREN BAŞKAN SEÇER’E TEŞEKKÜR ZİYARETİ

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin akülü tekerlekli sandalye desteği, 66 yaşındaki Ayşe Tomak’ın yüzünü güldürdü. 800 lira maaşının 300 lirasını komşusundan kiraladığı tekerlekli sandalyeye ödeyen Ayşe Teyze, Büyükşehir Belediyesi’nin ihtiyaç sahiplerinin tespitinde ne kadar başarılı olduğunu gözler önüne serdi.

Ayşe Tomak, mutluluğunu paylaşmak için Büyükşehir Belediyesi’ne gelerek, Başkan Seçer’i kapıda karşıladı. Ayşe Teyze, sevincini Başkan Seçer ile paylaşarak, Hepinizden memnunum, Allah hepinizden razı olsun. Dualarım sizinle. Arabanın geldiği gün sevincimden yatmadım, uyumadım” dedi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin akülü tekerlekli sandalye desteği, 66 yaşındaki Ayşe Tomak’ın yüzünü güldürdü. 800 lira maaşının 300 lirasını komşusundan kiraladığı tekerlekli sandalyeye ödeyen Ayşe Teyze, Büyükşehir Belediyesi’nin ihtiyaç sahiplerinin tespitinde ne kadar başarılı olduğunungüzel bir örneğini oluşturdu.

Sandalyesinin teslim edildiği gece mutluluktan sabaha kadar uyuyamadığını anlatan Ayşe Tomak, bu mutluluğunu paylaşmak için Büyükşehir Belediyesi’ne gelerek, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’i kapıda karşıladı ve teşekkürlerini ileterek, çiçek hediye etti. Çiçek için teşekkür eden Başkan Seçer, Ayşe Teyze’ye “Kendine iyi bak, çok teşekkür ederim” dedi.

Ayşe Teyzenin de kendisine ait bir akülü tekerlekli sandalyesi var

Mersin Büyükşehir Belediyesi Engelliler ve Sağlık Hizmetleri Dairesi Başkanlığı ile Çimsa işbirliğinde engelli yurttaşlara akülü tekerlekli sandalyeleri teslim edilmeye devam ediyor. Akdeniz İlçesi Nusratiye Mahallesi’nde yaşayan ve annesi ölen komşusundan kullanılmayan akülü tekerlekli sandalyeyi aylık 300 TL bedelle kiralayan Ayşe Teyzenin de artık kendisine ait akülü sandalyesi var.

Geçirdiği ameliyat sonrası yüzde 94 oranında engelli kalarak 9 yıldır çeşitli zorluklar içerisinde hayata tutunma mücadelesi veren Ayşe Tomak’a, Büyükşehir yardım elini uzattı. Gelini doğumda ölen ve kızını da trafik kazasında kaybederek 1 oğlu ve 3 torunu ile birlikte yaşamaya başlayan Ayşe Teyzenin hayatı, ekmek kuyruğunda karşılaştığı Büyükşehir Belediyesi personellerinin durumu amirlerine bildirmesi ile değişti.İhtiyaç sahiplerinin tespiti konusunda başarılı çalışmalara imza atan Mersin Büyükşehir Belediyesi, Ayşe Tokmak’ın da akülü sandalyeye kavuşmasını sağladı. Engeli nedeniyle geçtiğimiz günlerde düzenlenen akülü araç teslim törenine gelemeyen Ayşe Teyze’nin akülü tekerlekli sandalyesi Büyükşehir Belediyesi tarafından evine kadar götürülerek,kendisine teslim edildi.

Ayşe Teyze: “Arabanın geldiği gün sevincimden uyumadım”

Büyükşehir Belediyesi tarafından daha önce verilen akülü aracı hırsızlar tarafından çalınan ve bir daha da bulunamayan Ayşe Teyze, Büyükşehir Belediyesi personellerinin Anne sana araba getireceğiz sözünü tutmalarından dolayı yaşadığı mutluluğu ifade ederek, Hepinizden memnunum, Allah hepinizden razı olsun. Dualarım sizinle. Arabanın geldiği gün sevincimden yatmadım, uyumadım” dedi.Başkan Seçer’e akülü araç gönderdiği için teşekkürlerini ileten Ayşe Teyze, Allah seni başımızdan eksik etmesin. Çok teşekkür ederim” diye konuştu.

Büyükşehir çalışanları ile nasıl karşılaştığını anlatan ve akülü aracın evine kadar gönderildiğini söyleyen Ayşe Tomak, “Başkanımıza ve tüm ekibine çok teşekkür ederim. Büyükşehir çalışanları beni fırının önünde ekmek alırken gördü. Yanımda yetim torunlarım vardı. Onlara ekmek alıyordum. Raporlarımı verdim. Bir de baktım ki arabam geldi. Evime kadar getirdiler. Erzağıma kadar gönderdiler. Hepsine teşekkür ederim” dedi.

3 torununa baktığını belirten Tomak,2’si kızımın çocukları. Onlara ben bakıyorum. Trafik kazasında anneleri ve babaları öldü. 1’i de oğlumun çocuğu. Gelinim de doğumda öldü. im 1987’de çöp aracının altında kaldı. Maaşım var ama kızlarım ile bölüşüyoruz” ifadelerini kullandı.

800 lira olan maaşının 300 lirasını sandalye kirasına veriyordu

Daha önce evden dışarı çıkamayan ve çıkmak zorunda kaldığı durumlarda da yaşadığı zorlukları aktaran Tomak,Komşunun aracını sürüyordum. Annesi ölmüştü. Arabayı bana ver dedim. Sağ olsun, o da sandalyeyi bana kiraya veriyordu. Ben ise ayda 300 lira vererek kullanıyordum. Başkanıma kurban olayım, Allah ondan razı olsun. Şimdi artık kendi aracım var. Oğluma ‘Ben gidip Başkanımı göreceğim’ dedim. Allah razı olsun. Hepinize teşekkür ederim” sözleriyle sevincini anlattı.

Çok Okunan Haber

SARIYILDIZ – KADIN-ERKEK EŞİTLİĞİ MÜCADELESİNDE KADINLARIN YANINDAYIZ

Turgut Reis Mahallesi Kültür ve Sanat Evi yılsonu etkinliğine katılan Akdeniz Belediyesi Eş Başkanı Hoşyar …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul medyum gerçek medyum papaz büyüsü ask büyüsü baglama büyüsü asik etme büyüsü medyum chip satin al zynga chip satisi hayvan hastanesi antalya veteriner köpek hastanesi antalya escort
Araç çubuğuna atla