Anasayfa / Güncel / ATIL HALDEKİ TRAKTÖR VE ARAZÖZ ARACI ONARILDI

ATIL HALDEKİ TRAKTÖR VE ARAZÖZ ARACI ONARILDI

BÜYÜKŞEHİR, “ESKİDİ, ATALIM” YERİNE “ONARIP, KAZANALIM” DİYOR

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KAYNAKLARINI VERİMLİ KULLANIYOR

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’inkaynakları verimli kullanmaya yönelik attığı adımlar,Büyükşehir’in her biriminde etkili bir şekilde uygulanıyor. Makine İkmal Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı, atıl haldebulunan traktör ve su arazöz aracını onararak kullanıma kazandırdı. İlerleyen günlerde Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı bünyesinde hizmet verecek olan araçlar, Mersin’de kent estetiğinin iyileştirilmesinde kullanılacak.

Makine İkmal Bakım ve Onarım Dairesi Başkanı Sabahat Aslan, kamu kaynaklarını verimli kullanmayı amaçladıklarını belirterek,Sahada benzer birkaç aracımızın daha olduğunu gördük. Onların da dönüşümünü sağlayacağız.Yaptığımız tadilatlar bir nevi kaynakları iyi ve tasarruflu kullanmak, halka daha verimli hizmet sunmaktır dedi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Başkan Vahap Seçer’in hayatageçirdiği tasarruf tedbirleri doğrultusunda her biriminde tasarruf sağlayıp, kaynaklarını verimli hale getiren çalışmalara imza atıyor. Makine İkmal Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı, atıl vaziyette bulunan traktör ve su arazöz aracının bakım, onarım ve yenileme çalışmalarını tamamlayarak,kullanıma hazır hale getirdi. İlerleyen günlerde Park veBahçeler Dairesi Başkanlığı bünyesinde hizmet verecek olan araçlar, Mersin’de kent estetiğinin iyileştirilmesinde kullanılacak.

Makine İkmal Bakım ve Onarım Dairesi Başkanı Sabahat Aslan, yapılan çalışmayla kamu kaynaklarında tasarruf sağladıklarını ve Makine İkmal Sahası içerisinde tespit ettikleri diğer araçları da elden geçirerek, hizmete kazandıracaklarını vurguladı.

“İki aracımızı hiçbir sıkıntısı olmaksızın hazır hale getirdik”

Atıl halde kalan araçları onararak işlev kazandırdıklarını belirten Sabahat Aslan, araçların şu anda kullanıma hazır olduğunu söyledi. Aslan, Tadilatını yaptık ve her iki aracımızı Park ve Bahçeler Dairesi’nde kullanılmak üzere hazır hale getirdik. Teknik anlamda bir sıkıntıları yok, sadece muayeneleri yapılacak ve Park ve Bahçeler Daire Başkanlığına sunulacak. Park ve Bahçeler Daire Başkanlığımız da bunları çok etkin ve verimli kullanacakdedi.

Atıl haldeki araçlar yeniden hizmete kazandırılıyor

Makine İkmal Sahası içerisinde bulunan atıl vaziyetteki araçları onararak ve dönüştürerek Mersin halkının hizmetine kavuşturmaya devam edeceklerini vurgulayan Aslan, şunları söyledi:

Sahada benzer birkaç aracımızın daha olduğunu gördük.Onların da dönüşümünü sağlayacağız. Tadilat anlamında şu anda çalışmalarımız devam ediyor. Mesela otobüslerimiz yolda kaldığı zaman, onları yolda bırakmamak adına bir çekici araç hazırlığı içerisindeyiz. Yine bir arazözümüz daha şu anda tadilatta. Mobil aracımızın çalışmalarını yapıyoruz. Belediyemizin çalışmalarını daha etkin, verimli ve hızlı hale getirmekadına sahamızda atıl duran araçlarımızın tadilatını yapıp, ilgili daire başkanlıklarımızın emrine sunarak daha etkin ve verimli çalışmalarını sağlıyoruz. Bizim kamu kaynaklarımız çok sınırlı. Bu yaptığımız tadilatlar bir nevi kaynakları iyi ve tasarruflu kullanmak, halka daha verimli hizmet sunmak. Bütün bu çalışmaları Başkanımızın yönetim anlayışı doğrultusunda yapıyoruz.

Büyükşehir, atıl haldeki itfaiye aracını da dönüştürüp kente kazandırmıştı

Mersin Büyükşehir Belediyesi, geçtiğimiz aylarda tarihi değeri olan antika itfaiye aracını da onararak Mersin’e bir değer olarak kazandırmıştı. Almanya’nın Durmersheimkentinde 1977 yılında üretilen antika itfaiye aracı, uzun yıllar Mersin’de hizmet verdikten sonra hurdalığa ayrılmıştı. Büyükşehir Belediyesi şantiyesinde atıl vaziyette bulunan emektar itfaiye aracı, onarıp Taş Bina önünde vatandaşların ilgisine sunulmuştu. Büyükşehir Belediyesi, sahip çıkıp hak ettiği değere kavuşturduğu araçla, vatandaşları yarım asırlık yakın döneme götürüp maziyi yeniden yaşatırken, kente yeni bir değer kattı.

Çok Okunan Haber

BAŞKAN YILDIZ, BAŞKAN SEÇER İLE BİRLİKTE YAYLALARDA VATANDAŞLARLA BULUŞTU

Toroslar Belediye Başkanı Abdurrahman Yıldız, Kurban Bayramı tatili boyunca ilçeyi karış karış dolaşarak, vatandaşlarla kucaklaşıp …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul medyum gerçek medyum papaz büyüsü ask büyüsü baglama büyüsü asik etme büyüsü medyum chip satin al zynga chip satisi hayvan hastanesi antalya veteriner köpek hastanesi antalya escort
Araç çubuğuna atla