Anasayfa / Güncel / AKUT’tan Mezitli Belediye Çalışanlarına Deprem Eğitimi

AKUT’tan Mezitli Belediye Çalışanlarına Deprem Eğitimi

Arama Kurtarma Derneği (AKUT) eğitimcileri MezitliBelediyesi çalışanlarına deprem eğitimi verdi. MezitliBelediye Meclis Salonunda çalışanlara slaytlar eşliğinde, depremden nasıl korunabiliriz, deprem sırasında yapılması gerekenler, afet müdahale planı, afetlerde psiko sosyal davranış biçimleri, temel afet bilinci, deprem oluşumu, alınması gereken tedbirler ve ilk yardım konularında bilgi verildi.  

AKUT Mersin Seminer Birimi Sorumlusu Özlem Bozkurt tarafından verilen eğitimde derneğin amaçları ve faaliyetleri konularında bilgiler de verildi.

Seminerde, Özlem Bozkurt, belediye çalışanlarına sorular yönelterek yanlış ve doğru bilinenler hakkında bilgilendirme yaptı.

AKUT Mersin Ekip Lideri Doğan Göktekin ve AKUT gönüllülerinin de katıldığı seminerde daha önce gerçekleşen depremlerde yaşananlardan örnekler verildi.

Seminerle ilgili yaptığı değerlendirmede, Deprem kuşağında bulunan Türkiye’de vatandaşların yeteri kadar bilinçli olmadığını vurgulayan Başkan Tarhan, “Son günlerde peş peşe yaşadığımız depremler arama kurtarmanın ne kadar önemli olduğunu bizlere bir kez daha göstermiştir. Ülkemiz maalesef sadece depremler değil tüm doğal afetler konusunda büyük sıkıntılar yaşamakta. Ne merkezi hükümetler ne de yerel yönetim ve STK’lar yaşanan afetlere karşı yeterince hazır değil. Biz de AKUT’laişbirliği içerisinde çalışanlarımıza deprem durumunda yapılması gerekenlerle ilgili eğitim verilmesini sağladık. Önümüzdeki süreçte eğitimlerimizi daha da yaygınlaştırarak farklı afetlere karşı bilgilendirmelere devam edeceğiz” diye konuştu.

Türkiye’de ki ilk AKUT Eğitim Parkını Mezitli’de açtıklarınınbilgisini veren Başkan Tarhan açıklamasında,AKUT’unülkemiz için ne denli önemi olduğunu çok iyi bildiğimizden biz de gereken desteği vermeye çalışıyoruz. AKUT Eğitim Parkımızda sadece gönüllüler afetlere müdahale konusunda eğitim almıyorlar aynı zamanda vatandaşlarımızı da afetler gerçekleşmeden bilgilendiriyorlar. Bu yönüyle de çok önemli bir işlevi de yerine getiriyorlar” ifadelerine yer verdi.

Çok Okunan Haber

Dünyanın En Büyük Bilişim Teknolojileri Krizine Uzman Açıklaması …

Küresel çapta havayolları, havaalanları, medya, telekom, bankacılık, sağlık sistemlerine kadar pek çok sektördeki operasyonları alt …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul medyum gerçek medyum papaz büyüsü ask büyüsü baglama büyüsü asik etme büyüsü medyum chip satin al zynga chip satisi hayvan hastanesi antalya veteriner köpek hastanesi antalya escort
Araç çubuğuna atla