Anasayfa / Güncel / AKDENİZİN MİLLİ KİCK BOKS SPORCUSU HATİP AVRUPA YOLCUSU

AKDENİZİN MİLLİ KİCK BOKS SPORCUSU HATİP AVRUPA YOLCUSU

Akdeniz Belediye Spor Kulübü sporcusu ve Milli Kick Boksçu Hatip Emlek, Yunanistan ve Makedonya’da düzenlenecek “Avrupa Şampiyonalarına” seçildi. Dünya, Avrupa ve Türkiye şampiyonalarından birçok madalya kazanan Genç sporcu Hatip Emlek’in yeni hedefi, bu müsabakalardan da mutlaka madalyalarla dönmek.

Bugüne dek çeşitli Türkiye, Avrupa ve Dünya şampiyonalarından madalyalar kazanan Akdeniz Belediye Spor Kulübü sporcusu Milli Kick Boks sporcusu Hatip Emlek, bu kez de Yunanistan ve Makedonya yolcusu Karaduvar Mahallesi’nde bulunan Kandemir Spor Salonu’nda, Milli Takımlar Teknik Direktörü Nasır Kandemir ile birlikte önümüzdeki günlerde düzenlenecek şampiyonalar öncesi idman yapan Hatip Emlek, 2 şampiyonadan da mutlaka madalyalarla dönmek istediğini ifade etti.

“Yunanistan ve Makedonya’dan elim boş dönmeyeceğim”

Milli Kick Boksçu Emlek; “En son Konya’da yapılan Kick Boks Türkiye Şampiyonasında birinci olarak şampiyon oldum. Nasır Kandemir hocamın yönlendirmesiyle 2016 yılında bu spora başladım. 2022 İslami Dayanışma Oyunları’nda ikinci olarak gümüş madalya kazandım. Avrupa 3’üncüsü de oldum. Ayrıca Portekiz’de düzenlenen dünya şampiyonasında da 3’üncü oldum. Milli Takım’a katılarak Yunanistan ve Makedonya’da yapılacak Avrupa Şampiyonası’na seçildim. Ülkemi ve Akdeniz’i orada temsil edeceğim. Antrenmanlarım yoğun geçiyor. Yunanistan ve Makedonya’da yapılacak şampiyonalardan da elim boş dönmeyeceğim. Şampiyonalar öncesi desteklerini esirgemeyen Akdeniz Belediyesi Eş Başkanlarımız Nuriye Arslan ve Hoşyar Sarıyıldız’a teşekkür ederim” dedi.

“Sporcumuz Hatip, geleceğin Muhammed Ali’si olacak”

Milli Takımlar Teknik Direktörü Nasır Kandemir ise; Milli Takıma boks, kick boks, wushu ve muay thai gibi 4 branşta antrenörlük yaptığını belirterek, sporcusu Hatip Emlek’in çok yetenekli olduğunu ve ona güvendiğinin altını çizdi. Hatip’in, Konya’da en son katıldıkları şampiyonada Türkiye şampiyonu olduğunun da altını çizen Milli Takımlar Teknik Direktörü Kandemir; “Sporcumuz Hatip, önümüzdeki günlerde Yunanistan’da düzenlenecek Avrupa Şampiyonası’nda hem Akdeniz’i hem de ülkemizi temsil edecek. Ayrıca Makedonya’da yapılacak şampiyonaya da ilk defa Mersin’den bir sporcumuz profesyonel arenada resmi olarak yarışacak. Ayın 27’sinde müsabakamız olacak. İnşallah orada en güzel şekilde hem Akdeniz’imizi hem de ülkemizi temsil edeceğiz ve çıtayı daha yukarılara çekeceğiz. Diliyorum ki Avrupa şampiyonasında da şampiyon olarak profesyonel arenada çok daha yükseklere gelip Muhammed Ali’lerin, Mike Tyson’ların aldığı kemerleri inşallah bizler de Hatip sayesinde kazanacağız” ifadelerini kullandı.

Çok Okunan Haber

Dünyanın En Büyük Bilişim Teknolojileri Krizine Uzman Açıklaması …

Küresel çapta havayolları, havaalanları, medya, telekom, bankacılık, sağlık sistemlerine kadar pek çok sektördeki operasyonları alt …

istanbul medyum gerçek medyum papaz büyüsü ask büyüsü baglama büyüsü asik etme büyüsü medyum chip satin al zynga chip satisi hayvan hastanesi antalya veteriner köpek hastanesi antalya escort
Araç çubuğuna atla