Anasayfa / Güncel / AKDENİZ MECLİS ÜYELERİNDEN GÜNDOĞDU MAHALLESİNE ÇIKARMA

AKDENİZ MECLİS ÜYELERİNDEN GÜNDOĞDU MAHALLESİNE ÇIKARMA

* Başkan Gültak’ın talimatıyla Gündoğdu’ya giden Başkan Yardımcıları ve Meclis üyeleri mahalle sakinlerini dinledi. Çavuşlu Deresi’ndeki ıslah çalışmalarından sorumlu kurum yetkililerini arayan Başkan yardımcıları, çalışmaların en kısa sürede tamamlanarak vatandaşların yaşadığı sıkıntıların sona ermesini istedi.

Gündoğdu Mahallesi 141. Cadde üzerinde dün gerçekleşen protesto eyleminde mahalle sakinleri ve esnaflar, DSİ’ye ait Çavuşlu Deresi’nden yayılan kötü kokular, dereye dökülen atık sular ve çöpler nedeniyle çok zor günler yaşadıklarını dile getirmişti. Vatandaşlar, üstü açılan derenin can kayıplarına da yol açtığını belirterek üstünün kapatılmasını ve aylardır süren ıslah çalışmalarının en kısa sürede tamamlanmasını talep etmişti.

Başkan yardımcıları ve meclis üyeleri mahalle sakinlerini dinledi

Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak’ın talimatı üzerine; Başkan Yardımcıları Zafer Şahin Özturan, Uğur Sözkesen, Sabahaddin Yeşilova, Yakup Aykut ve Meclis üyeleri; Gündoğdu Mahallesi’ne giderek bölgede yaşayan vatandaşları ve esnafın dile getirdiği sıkıntı ve talepleri dinlediler. Mahalle sakinleri ve esnaflar, derenin üstünün açık bırakılmasını kabul etmeyeceklerini ifade etti, ıslah çalışmalarının da kesintisiz devam ederek en kısa zamanda sona ermesini ve yaşadıkları çilenin sona ermesini talep ettiler.

“Yaşadığınız sıkıntıları görüyor ve biliyoruz”

Mahalle sakinlerine, Başkan Mustafa Gültak’ın selamlarını ileterek sözlerine başlayan Başkan Yardımcısı Zafer Şahin Özturan ise, aslında Başkan’ın mahalleye geleceğini, ancak şehir dışında olduğunu belirtti. “Bütün Akdeniz Belediye başkan yardımcıları ve meclis üyeleri olarak sizleri dinlemeye geldik” diyen Özturan, “Burada geciken çalışmadan kaynaklı bir takım sıkıntı ve sorunlar yaşıyorsunuz. Bunu bizler de bizzat biliyor ve görüyoruz. Tabi bu çalışmanın, Akdeniz Belediyesi ile yakın veya uzak hiçbir ilgisi yok, bunu da bilmenizi isteriz. Fakat aylardır yaşadığınız sıkıntıların bir an önce sona ermesi için elimizden geleni yapıyoruz” dedi.

“Belediyemizin yetki ve sorumluluğu yok, ancak çalışmaların bitmesi için gayret gösteriyoruz”

Birkaç yıl önce meydana gelen ve can kayıplarına da yol açan sel felaketinin ardından Büyükşehir Belediyesi, MESKİ ve DSİ arasında protokol imzalandığını ve derenin üstünün açılarak çalışmaların başladığını kaydeden Özturan, “Sel felaketinin ardından bölgede başlayan çalışmanın 3 ayağı var. Ama yine belirtiyorum; Akdeniz Belediyesi, bu çalışmaların hiçbir yerinde yok. Çünkü belediyemizin deredeki çalışmayla ilgili hiçbir yetki ve sorumluluğu yok. Ancak Başkanımız Sayın Gültak, bu işin en kısa zamanda çözümü için üzerine düşeni yapıyor.

Bizler de feryadınızı duyduk ve bugün yanınıza geldik. Dün ortaya koyduğunuz tepkinizi anlıyoruz. İşin hızlanması için yetkili kurumlarla tekrar görüştük. DSİ’nin burada 70 metrelik bir yeri kalmış. Bugün saat 16:00’da beton dökümü başlayacak. Ardından da diğer ilgili kurumların çalışmaları devam edecek” diye konuştu. Daha sonra mahalle sakinleri ve esnafı dinleyen başkan yardımcıları, yetkili kurum temsilcilerini de telefonla arayarak, çalışmaların en kısa zamanda sona ermesi için çağrı yaptı.

Çok Okunan Haber

TARSUS BELEDİYESİ YOĞUN YAĞIŞ SONRASI OLUMSUZLARI GİDERİYOR

Tarsus Belediyesi tarafından Tarsus’ta etkili olan aşırı yağışlar nedeniyle meydana gelen taşkın ve su baskını …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul medyum gerçek medyum papaz büyüsü ask büyüsü baglama büyüsü asik etme büyüsü medyum chip satin al zynga chip satisi hayvan hastanesi antalya veteriner köpek hastanesi antalya escort
Araç çubuğuna atla