Anasayfa / Güncel / AKDENİZ BELEDİYE MECLİSİ, YILIN SON TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ

AKDENİZ BELEDİYE MECLİSİ, YILIN SON TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ

* Akdeniz Belediye Meclisi Aralık Ayı Olağanüstü Toplantısı’nı M. Mustafa Gültak Başkanlığında konferans salonunda gerçekleştirdi. Yarın başlayacak olan Karaduvar Balık Festival’ine Meclis üyeleri ve halkı davet eden Başkan Gültak; temizlik yaptığı sokakta yapılan düğünde çalınan müzik eşliğinde oynarken çekilen görüntüsüyle sosyal medyada yoğun ilgi gören işçinin videosunu da Meclis üyelerine izletti.

Açılış ve yoklama ile başlayan Akdeniz Belediyesi’nin 2019 yılının son Meclis toplantısında; Yılmaz Güney Park alanının, “Sosyal Tesis Alanı (Akdeniz Belediyesi Çok Amaçlı Hizmet Binası) planlamasını içeren imar plan değişiklik teklifi görüşüldü. Teklif, oybirliğiyle komisyonlara havale edildi. Meclis’in diğer maddesinde ise, Akdeniz ilçesine bağlı Mesudiye Mahallesi 909 ada 4 parsele ilişkin takas-trampa yapılması ve konuya ilişkin Başkan Gültak ve Belediye Encümenine yetki verilmesiyle ilgili teklif görüşülerek, oybirliğiyle komisyonlara havale edildi.

Başkan Gültak; “Yılmaz Güney Parkı’nda son aşamaya geldik”

Meclis üyelerinin Yılmaz Güney Parkı’nın yenilenmesiyle ilgili görüşlerini açıklamasının ardından konuşan Başkan Gültak, “Adı park ama hapishane gibi. Duvarlarla çevrilmiş, kimsenin parkı gördüğü yok. Park dediğiniz; insanların rahatça girip çıkabildiği, oturup dinlenebildiği, çayını içtiği, çekirdeğini çitlediği, sohbet ettiği bir alan olur. Burası ise şu an daha çok belediyenin fen işleri birimi gibi duruyor. Ve yazık, yıllardır kullanılmıyor” dedi.  

Başkan Gültak, “Spor Toto’dan bu ay içerisinde yaklaşık 8 tane yerimizle ilgili hibe aldık. Toplamda 20 milyon artı KDV… Yaklaşık 10 milyon lirası Yılmaz Güney Parkı’na gidecek. Şu an mimarlarımız çalışıyor, son aşamaya geldiler. Yarı olimpik havuz, bir çocuk havuzu, aquapark alanı yapılacak. İki katlı bir sosyal tesis, içinde de aşevi olacak. Bir tane de 2 katlı gençlik merkezi kuracağız” diye konutu.

Tesisi belediye işletecek…

Yılmaz Güney Parkı içindeki havuzun etrafında, özellikle maddi durumu iyi olmayan ailelerin nişan ve düğünlerini yapabilecekleri bir mekân da oluşturacaklarını dile getiren Başkan Gültak; “Burayı kiraya vermeyeceğiz, belediye olarak çok makul bir fiyatla biz işleteceğiz. Maddi durumu iyi olmayan gençlerimiz evlenirken bizim de katkımız, desteğimiz olsun istiyoruz. Aşevi de düğün sahiplerine yemek temin edecek. Aşevi devreye girdikten sonra, taziyelerinin ilk gününde insanlarımıza yemek de göndermek istiyoruz” ifadesini kullandı.

Eski TEDAŞ binası, çok amaçlı hizmet binası olacak

Başkan Gültak, TEDAŞ binası olarak kullanılan bina ile ilgili olarak da yaptığı açıklamada, binanın yüzde 48’inin belediyeye, yüzde 52’sinin Enerji Bakanlığı’na ait olduğunu belirtti; takasla Bakanlığaverilecek 2 arsa karşılığında tüm binanın Akdeniz Belediyesi’nin mülkiyetine geçeceğini söyledi. Başkan Gültak, 2 bin 300 metre kare tapulu araziye sahip binayı yıkacaklarını, bin 700 metre oturum alanıyla 21 katlı bina yapmayı planladıklarını anlattı. Başkan Gültak, binanın altına da 4-5 kat otopark yapacaklarını, böylece kentin otopark sorununun da önemli ölçüde çözüleceğini ifade etti.

Başkan Gültak; “İşini severek yapan, güler yüzlü personelimiz başımızın tacıdır”

Akdeniz Belediye Meclis toplantısında; temizliğini yaptığı sokakta gerçekleşen düğün müziğine eşlik ederken çekilen görüntüsüyle ilgi çeken ve sosyal medyada geniş yer bulan temizlik işçisinin videosu, meclis üyelerinin alkışlarını topladı.

İşçinin videosunu telefonundan birçok kez izlediğini ve çok hoşuna gittiğini söyleyen Başkan Gültak, dün de personeli belediyeye davet ettiğini ve 1 maaş ikramiye ile ödüllendirdiğini anlattı. Başkan Gültak, “Daha önce de birçok kez söyledim; işini severek yapan, güler yüzlü olan tüm personelimiz başımızın tacıdır. Tek istediğimiz bu. Hepimiz Âdem ile Havva’nın çocuklarıyız. Güler yüzlü olalım, birbirimizi sevelim. Bu tür hoş şeylere ihtiyacımız var. Böyle davranan personeli ödüllendirmeye devam edeceğim. Allah kendisinden razı olsun. Hem işini yapıyor, hem eğleniyor hem de çocuklarına ekmek götürüyor. İşçimize teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Yeni yılın ilk Meclis toplantısı Adanalıoğlu’nda…

Başkan Mustafa Gültak’ın; Akdeniz Belediyesi tarafından, Kültür Bakanlığı’nın da desteğiyle; 21-22 Aralık tarihlerinde Karaduvar’da düzenlenecek ‘Balık Festivali’ne Meclis üyelerini ve vatandaşları davet etmesinin ardından; yeni yılın ilk Meclis toplantısının 2 Ocak 2020 Perşembe günü Adanalıoğlu’nda yapılması karara bağlandı ve toplantı sona erdi.

Çok Okunan Haber

HER YIL MERSİN BÜYÜKŞEHİR’İN ORGANİZE ETTİĞİ ‘DİNLER BULUŞMASI’NIN 26.’SI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin öncülüğünde her yıl birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularının pekiştirilmesi amacıyla düzenlenen ‘Dinler …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul medyum gerçek medyum papaz büyüsü ask büyüsü baglama büyüsü asik etme büyüsü medyum chip satin al zynga chip satisi hayvan hastanesi antalya veteriner köpek hastanesi antalya escort
Araç çubuğuna atla