Anasayfa / Güncel / ADİL KESTEN: ŞEHRÜL EMİN BAŞKAN…

ADİL KESTEN: ŞEHRÜL EMİN BAŞKAN…

Son zamanlarda özellikle sosyal demokrat anlayışı ile yönetilen belediyelere dönük gerek yerelde ve gerekse genelde kirli bilgiler üretiliyor,  insanlar yanıltılıyor ve algı yaratılmaya çalışılıyor.

Yapılanlar çarpıtılarak belgesi ve görüntüsü olmadanveya yapılan hizmetlerin neden ve sonuçları iyice araştırılmadan kişiler, kurumlar rencide ediliyor. İtibarsızlaştırılarak halkın gözünde küçük düşürülmeye çalışılıyor.

Bu günlerde özellikle sosyal belediyecilik anlayışını çok iyi bir şekilde uygulamaya çalışan Mersin büyükşehir belediye başkan ve çalışanlarına, duygularını ve kişisel çıkarlarını aklının önüne koyan bazı güruh ve troller, aslı astarı olmayan kirli bilgilerle kamuoyunda şer desteği yaratmaya çalışıyorlar.

Özellikle su faturalarını sosyal medyada kullanarak algı yaratmaya çalışıyorlar. Bazı basın mensubu olduğunu iddia edenlerde buna çanak tutuyor. Bu trollerin önüne geçmekte hepimizin görevidir. Toplumu yanıltanları teşhir etmeliyiz.

Yardımsever insanlarla bir olup mağdur olmuş,  işsiz kalmış vatandaşlarımızı bir araya getirerek ekmek ihtiyacı, gıda veresiyeleri, su ve doğalgaz gibi faturaların ödenmesine öncülük eden belediyecilik anlayışı birilerini rahatsız etmemeli. Aksine bu zorlu süreçte sevindirmeli ve destek verilmelidir.

Doğru yaklaşımlarla hizmet vermeye çalışan sosyal demokrat belediyelerin korunması elzemdir.

Bu derece başarılı çalışmalar yürüten belediyecilikanlayışına nifak sokan, kaos yaratan insan görünümündeki kişilerden, demokrat belediye başkanlarını korumak ve kollamak, her sağduyulu yurttaşın görevi olması gerekir.  

Önceki dönemlerden kalan katmerli belediye borçlarına, salgın hastalık afetine rağmen, halkına vaat ettiği tüm yatırımları şimdilik askıya alan Belediye yönetimi,Pandemi dolayısıyla önce insan, sağlık ve yaşam diyerek demokratik anlayışını göstermiştir.

Salgın hastalık dolayısıyla esnafın kepenk kapattığı, on binlerce kişinin işsiz kaldığı, üretimin durduğu bu süreçtebelediyenin hizmetleri devam etmektedir. Belediye gelirlerinin yarı yarıya düştüğü bu ortamda bile,yardımlara ve öncelikli hizmetlere yönelmiş bir belediyecilik anlayışına, biraz vicdanlı ve toleranslı olmamız gerekmiyor mu?

Belediye hizmetlerini aksatmadan yürüten, Pandemi sürecini iyi yöneten bir belediye başkanı meclisten borçlanma yetkisi istiyorsa, bu talebi karşılanmalı ve özellikle desteklenmelidir. Yoksa oluşabilecek aksaklıklardan, borçlanma yetkisini siyaseten engelleyenler sorumlu tutulacaklardır.

Mersin büyükşehir belediye başkanı ve şehrül-emin’i Sayın Vahap Seçer’ in ekonomik ve sosyal süreçtendolayı, vaat ettiklerini şu anda ertelemesi bir özveridir. Halkının sağlığını düşünmektir. Başkan Seçer’ in sağlığını hiçe sayarak her gün yoğun bir mesai yaparak işin başından ayrılmaması takdir edilmelidir.

İnsana, özellikle kadına ve istihdamına, çevre ve doğaya, sanata, sağlığa verdiği destekler için gerçekten minnettarız.

Mersin kentinin yurttaşı olarak, Başkan Vahap Seçer’e teşekkür ediyor ve emeği geçen herkese kolaylıklar diliyorum.

ADİL KESTEN

Makine Müh. Odası Eski Başkanı

Çok Okunan Haber

BAŞKAN SEÇER, AKKENT SEMT PAZARI’NDA HALKLA BULUŞTU

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, sık sık gerçekleştirdiği pazar ziyaretlerini sürdürerek halkla buluşmaya devam …

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul medyum gerçek medyum papaz büyüsü ask büyüsü baglama büyüsü asik etme büyüsü medyum chip satin al zynga chip satisi hayvan hastanesi antalya veteriner köpek hastanesi antalya escort
Araç çubuğuna atla