Anasayfa / Güncel / ADİL AKTAY: VİRANŞEHİR MAHALLESİNDEKİ YANGININ SORUŞTURMASI HASSASİYETLE YAPILACAKTIR

ADİL AKTAY: VİRANŞEHİR MAHALLESİNDEKİ YANGININ SORUŞTURMASI HASSASİYETLE YAPILACAKTIR

 

Viranşehir Mahallesi’nde meydana gelen yangında bir vatandaşımızın hayatını kaybetmiş olması hepimizi çok üzmüştür. Kendisine rahmet, tüm yakınlarına ve sevenlerine sabır diliyorum.
Sözkonusu yangına müdahale konusunda bütün tedbirlerin alınmış olup olmadığını, herhangi bir kusur ya da ihmalin bulunup bulunmadığını sorgulamak elbette her birimizin vatandaşlık görevidir. Nitekim aynı bakış açısıyla, üzücü olayın yaşandığı gün içerisinde, Mersin Büyükşehir Belediyesi bünyesinde konuyla ilgili bir soruşturma açılmış ve soruşturmanın selameti açısından Mezitli İftaiye Grup Amiri’ne de görevden el çektirilmiştir.

Olayın bütün boyutlarıyla ve hızla soruşturulması yolunda Büyükşehir Belediyemizin gösterdiği hassasiyet ortadadır. Aynı şekilde, konuyla ilgili olarak hukuki ve idari soruşturmalar da başlatılmıştır.  Buna rağmen, olayın tüm yönleriyle aydınlatılmasını beklemeden, kimi çevrelerin bu konudan siyasi bir fayda elde etme hevesine kapıldığını ve bu amaçla gerçekleri çarpıttığını görüyoruz.  Örneğin, olay yerine intikal eden 9 yangın müdahale ve kurtarma personelinin 5 ila 28 yıl arasında mesleki tecrübeye sahip olduğu bizzat Büyükşehir Belediyesi yetkilileri tarafından açıklanmış olduğu halde, söz konusu personelin tecrübesiz olduğu, yeni işe alındığı gibi gerçek dışı beyanlarda bulunulmaktadır. 

Can ve mal güvenliği ve bu çerçevede, yangına müdahale konusu gündelik siyaset malzemesi değil, ciddiyetle, sorumlulukla ele alınması gereken, her birimizi yakından ilgilendiren, hayati bir meseledir. Bu nedenle, Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin ve diğer kurumların yürüttüğü soruşturmaların sonuçlarını görmek, bunların ortaya koyacağı gerçeklere uygun bir biçimde davranmak ve görüş bildirmek en doğru tutum olacaktır. Bunun dışındaki yaklaşımlar kamu  vicdanını yaralamakta ve siyaset kurumuna olan güveni aşındırmaktadır.

Çok Okunan Haber

BAŞKAN YILDIZ, VATANDAŞLARA AŞURE İKRAM ETTİ

Toroslar Belediye Başkanı Abdurrahman Yıldız, aşurenin barışa, kardeşliğe, huzura ve mutluluğa vesile olmasını diledi. Bolluğun, …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul medyum gerçek medyum papaz büyüsü ask büyüsü baglama büyüsü asik etme büyüsü medyum chip satin al zynga chip satisi hayvan hastanesi antalya veteriner köpek hastanesi antalya escort
Araç çubuğuna atla