Anasayfa / Güncel / ACİL SERVİS ÖNLERİNDE BİR ŞİFA: “1 EKMEK 1 ÇORBA”

ACİL SERVİS ÖNLERİNDE BİR ŞİFA: “1 EKMEK 1 ÇORBA”

ARTIK AKŞAMLARI ACİL SERVİS ÖNLERİNDE DE HİZMET VERİYOR

1 EKMEK 1 ÇORBA ARTIK AKŞAMLARI DA ACİL SERVİS ÖNLERİNDE

BÜYÜKŞEHİR’İN ÇORBALARI AKŞAMLARI ACİL SERVİS ÖNLERİNDE SUNULUYOR

Mersin Büyükşehir Belediyesi, 1 Ekmek 1 Çorba” projesiyle sabah saatlerinde kentin 26 noktasında memura, emekliye, öğrenciye, işçiye ve toplumun farklı kesimlerinden birçok vatandaşa ulaşırken, yeni uygulamayla akşam saatlerinde artık acil servis önlerinde hastalara, refakatçilereve hastane personellerine de ikram ediliyor.

Günlük toplam 6 bin kişiyi soğuk havalarda sıcacık bir çorbayla buluşturan proje, 19:00-22:00 saatleri arasında kentteki farklı acil servis noktalarında haftanın 5 günü hizmet veriyor.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından hayata geçirilen 1 Ekmek 1 Çorbaprojesi vatandaşların ilgisini ve beğenisini toplamaya devam ediyor. 1 Ekmek 1 Çorba projesi tren garı, sanayi sitesi, üniversite ve hastane önleri gibi birçok noktada özellikle sabahın erken saatlerinde haftada 156 bin vatandaşın yüzünü gülümsetiyor. Kış aylarında, soğuk hava şartlarında Büyükşehir Belediyesi’nin 26 noktada günlük toplam 6 bin kişinin içini ısıtan projesi, artık akşam saatlerinde acil servis önlerinde de hizmet veriyor.

Yeni uygulama akşam acile giden vatandaşların yaşamını kolaylaştırıyor

1 Ekmek 1 Çorba projesi, yeni uygulamayla haftanın 5 günü kentteki acil servis önlerinde  akşam 19:00-22:00 saatleri arasında mobil çorba aracıyla hazır bulunuyor. Vatandaşlara ücretsiz sunulan çorbalar, özellikle akşam saatlerinde acile gitmek zorunda kalan vatandaşların yaşamlarını kolaylaştırıyor. Akşam saatlerinde civarda sıcak bir tas çorba bulmakta zorluk yaşayan vatandaşlar, soluğu Büyükşehir Belediyesi’nin mobil çorba aracının önünde alıyor. Güleryüz ve hijyen koşulları dikkate alınarak sunulan çorba ve ekmekler, vatandaşların takdirini topluyor.

“İnsanlar yeri geliyor, üzüntülerinden yemek dahi yiyemiyorlar”

Öğrenci olduğunu belirten Caner Karakaya, rahatsızlanan anneannesini Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nin acil servisine getirerek tedavi sürecinde ona refakat ediyor. Bekleyiş sırasında 1 Ekmek 1 Çorba ile sıcacık çorba ikramıyla karşılaşan Karakaya, “Başkanımıza teşekkür ederiz, çok güzel bir uygulama. İnsanlar yeri geliyor, üzüntülerinden yemek dahi yiyemiyorlar. Güzel bir uygulama olmuş, hoşuma gitti. Lezzeti de gayet güzel, evde yapılan çorbadan farkı yok” dedi.

“Hastalarımız ve hasta yakınlarımız için çok güzel bir hizmet”

Ambulans şoförü Bekir Çalık ise Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi önünde akşam saatlerinde denk geldiği hizmetten oldukça memnun kaldığını vurguladı. Çalık, şöyle dedi:

“Başkanımız Vahap Seçer burada hastalarımıza, hasta yakınlarımıza çorba ikramı sunuyor. Çok güzel bir olay. Başkanıma teşekkür ediyorum bu hizmetlerinden dolayı. Hastalarımız hastalıklarını düşünmekten bazen yemek yemeye vakit bulamıyor. Bu saatte buralarda sıcak bir çorba ve benzeri yemek bulamıyorlar. Sadece kantinlerden kuru gıdalarla besleniyorlar. Sıcak yemeğin olması, hastalarımız ve hasta yakınlarımız için çok güzel bir hizmet.”

Refakatçi Ümmühan Koç ise Büyükşehir Belediyesi’nin bir yandan Elazığ’da yaşanan depremden etkilenen depremzedelere, bir yandan da Mersin’de akşam saatlerinde acil servislerdeki vatandaşlara ulaştırdığı 1 Ekmek 1 Çorbaprojesinin vatandaşların düşünüldüğü, güzel bir hizmet olduğunu belirtti.

“1 Ekmek 1 Çorba” projesiyle akşam 19:00-22:00 saatleri arasında hizmet verilen acil servis noktaları ve günleri ise şu şekilde:

“- Pazartesi: Mersin Şehir Hastanesi Acil Servis Girişi

–  Salı: Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Acil Servis Girişi

– Çarşamba: Mersin Toros Devlet Hastanesi Acil Servis Girişi

– Perşembe: Tarsus Devlet Hastanesi Acil Servis Girişi (Eski SSK)

– Cuma: Tarsus Devlet Hastanesi Acil Servis Girişi (Ek Bina-Şehir Merkezi)”

Çok Okunan Haber

ADAYIM DİYEMİYOR “KURU SIKI” ATIŞ PEŞİNDE

İyi partili Burhanettin Kocamaz basın yayın organlarında kendince göndermeler yapıyor. İyi parti içindeki muhalefetin ateş …

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul medyum gerçek medyum papaz büyüsü ask büyüsü baglama büyüsü asik etme büyüsü medyum chip satin al zynga chip satisi hayvan hastanesi antalya veteriner köpek hastanesi antalya escort
Araç çubuğuna atla