Anasayfa / Güncel / “1 EKMEK 1 ÇORBA” TURNUVADA OLTA BALIKÇILARININ İÇİNİ ISITTI

“1 EKMEK 1 ÇORBA” TURNUVADA OLTA BALIKÇILARININ İÇİNİ ISITTI

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin de desteğiyle Akdeniz Olta Balıkçıları Derneği tarafından 4. Altın Kanca Amatör Olta Balıkçıları Turnuvası gerçekleştirildi. Türkiye’nin dört bir yanından gelen 164 katılımcının toplam 82 takım halinde olta attığı turnuva yaklaşık 12 saat sürdü. Büyükşehir Belediyesi, “1 Ekmek 1 Çorba” aracıyla yarışmacılara ve izleyicilere gece yarısından sabaha kadar çorba ikram etti.

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Akdeniz Olta Balıkçıları Derneği tarafından bu yıl 4’üncüsü düzenlenen Altın Kanca Amatör Olta Balıkçıları Turnuvası’na destek verdi. 164 yarışmacı, yaklaşık 12 saatlik balık tutma heyecanı yaşadı. Büyükşehir’in “1 Ekmek 1 Çorba” aracından da gece yarısından sabahın ilk saatlerine kadar turnuva alanındaki yarışmacı ve izleyicilere sıcacık çorba ikram edildi.

Türkiye’nin dört yanından gelen 164 katılımcı olta attı

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin de destek verdiği veDavultepe sahili Vivaldi Sitesi önünde yapılan yarışmaya Türkiye’nin dört bir yanından toplam 164 yarışmacı katıldı. Turnuva öncesi kura çekilerek, 2’şer kişilik gruplardan oluşan toplam 82 takım belirlendi. Yarışmacılar, alandaki aktivitelerin ardından saat 18.00’de denize ilk oltayı attı.

“1 Ekmek 1 Çorba” aracı Amatör Olta Balıkçıları Turnuvası’ndaydı

Birincinin tekne ödüne sahip olacağı ve 30 hakemin görevaldığı yarışma gece yarısı da devam etti. Sabah saat 06.00’da son bulan ve yaklaşık 12 saat aralıksız devam eden turnuvanın katılımcıları ve izleyicileri için Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi’nin “1 Ekmek 1 Çorba” aracı da alandaki yerini aldı. Büyükşehir personeli tarafından gece yarısından sabah saatlerine kadar alandakilere çorba ve ekmek ikram edildi.

“Bu turnuvayı Avrupa ligine çevirmeye çalışacağız

Akdeniz Olta Balıkçıları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Serkan Talha Koç, Akdeniz’de geleneksel hale getirdikleri turnuvayla ilgili şunları söyledi:

“Bu turnuvanın amacı balık popülasyonu hakkında bilgiler verebilmek ve spor dalı olduğunu herkese gösterebilmek. 4 yıldır büyük şeyler yaptığımıza, bir adım ileri gittiğimize kanaat getirdik. Sağ olsun burada yerel desteklerimiz de ön planda. İnşallah hep birlikte bu tür turnuvaları daha üst sıralara taşıyacağız ve bunu Avrupa ligine çevirmeye çalışacağız. Nasip olursa Mersin için böyle bir projemiz var.”

Akşam yemeğimizi aldık, sıcak çorbamızı aldık, yarışmaya devam

Adana Sportif Balıkçılar Grubu Başkanı Gürhan Yazıcıoğlu, Adana’daki Karataş sahilinin kendilerine uzak olduğunu, gölde balık tutabildiklerini ancak Mersin’in bu anlamda kendilerine güzel bir alternatif sunduğunu belirtti. Grup olarak Mersin’deki turnuvada yer aldıklarını kaydeden Yazıcıoğlu, “Mersin’deki bu organizasyona dostlarımızı yalnız bırakmamak için geldik. Güzel bir organizasyon. Teşekkür ederiz Büyükşehir Belediyesi’ne, ellerine sağlık. Başkan’a teşekkür ediyoruz” dedi.

Adana Sportif Balıkçılar Grubu’ndan Serkan Aydoğan da heyecanlı bir turnuva içerisinde olduklarını kaydederek, Akşam yemeğimizi aldık, sıcak çorbamızı aldık, yarışmaya devam. Mersin çok güzel bir yer. Zaten deniz olması ayrı bir özellik katıyor. Severek geliyoruz. Daha önceki yarışmalara da geldik” diye konuştu.

Vahap Başkan’a çorba ve ekmekten dolayı teşekkür ederiz”

Ahmet Civanbay ise turnuvaya Mersin’den katıldığını belirterek, Festival şu anda çok iyi gidiyor. Bunu 2 sene önce de yapmışlardı. Mersin için, Davultepe için gerçekten bu çok güzel bir etkinlik. Bir de Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Vahap Seçer’in bu saatte insanlara böyle sıcak çorba ve ekmek vermesi çok güzel. Bundan dolayı teşekkür ederiz Vahap Başkan’a. Herkese bol şans diliyoruz” ifadelerine yer verdi.

Çok Okunan Haber

İrfan Değirmenci’den kendisini hedef alan Ahmet Hakan’a: Patronun sâkisi

AKP’ye yakınlığıyla bilinen Hürriyet’in Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, TİP’ten milletvekili adayı olan İrfan Değirmenci’yi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul medyum gerçek medyum papaz büyüsü ask büyüsü baglama büyüsü asik etme büyüsü medyum chip satin al zynga chip satisi hayvan hastanesi antalya veteriner köpek hastanesi antalya escort