Anasayfa / Güncel / SİNAN ATEŞ CİNAYETİNDE YENİ GÖZALTI

SİNAN ATEŞ CİNAYETİNDE YENİ GÖZALTI

Eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş suikastıyla ilgili başlatılan soruşturma kapsamında MHP ve Ülkü Ocakları’nın kilit ismi Avukat S. Ö. gözaltına alındı. Daha önce sosyal medya hesaplarını aktif bir şekilde kullanan S. Ö.’nün kısa süre önce tüm hesaplarını kapattığı görüldü.

Eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş suikastıyla ilgili yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. İlk olarak MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz’un bulunduğu evde gözaltına alındığı iddia edilen ve daha sonra iki kez serbest bırakılan Tolgahan Demirbaş bugün üçüncü kez gözaltına alındı.

Soruşturma kapsamında daha önce MHP’den İstanbul 3. Bölge Milletvekili adayı olan Avukat S. Ö. de gözaltına alındı. S. Ö.’nün MHP Lideri Devlet Bahçeli ve Ülkü Ocakları Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım’ın yanı sıra MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz ve çok sayıda MHP’li isimle yan yana fotoğrafları yer alıyor.

SOSYAL MEDYA HESAPLARINI KAPATTI

Sinan Ateş suikastı öncesinde sosyal medya hesabını aktif bir şekilde kullanan S. Ö., yakın bir süre önce sosyal medya hesaplarının tamamını kapattı. MHP içinden çok sayıda isimle birlikte poz veren S. Ö.’nün arşivine TELE1.com.tr’den Egehan Erkün ulaştı.

DOĞUKAN ÇEP’İN AVUKATLIĞINI YAPTI

Öte yandan Avukat S. Ö.’nün, Sinan Ateş suikastının azmettiricisi olduğu iddiasıyla yargılanan Doğukan Çep’in avukatlığını yaptığı da biliniyor. Çep, 2013 yılında Gülsuyu’nda öldürülen Hasan Ferit Gedik davasının firari hükümlüsü konumunda yer alıyordu.

BAHÇELİ’Yİ ÇOK KEZ ZİYARET ETTİ

Avukat S. Ö.’nün, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin makamında yan yana çektirdiği fotoğraflarına TELE1 ulaştı. MHP Genel Merkezi’ni sık sık ziyaret ettiği görülen S. Ö., Bahçeli’nin makamındaki fotoğraflarının yanı sıra MHP liderinin elini öptüğü anın fotoğrafını da paylaşmıştı.

ÜLKÜ OCAKLARI GENEL BAŞKANIYLA YAN YANA

Öte yandan S. Ö., Ülkü Ocakları Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım ile de aynı karede olduğu çok sayıda paylaşım yaptı. Yıldırım ile S. Ö.’nün uzun yıllardır süregelen bir samimiyeti olduğu biliniyor.

OLCAY KILAVUZ İLE DE BİR ARADA

S. Ö.’nün, Bahçeli ile Yıldırım’ın yanı sıra MHP Mersin Milletvekili ve eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz ile de aynı fotoğraf karesinde yer aldığı görüldü. Sinan Ateş cinayeti soruşturması kapsamında bugün üçüncü kez gözaltına alınan Tolgahan Demirbaş’ın, ilk kez gözaltına alındığında MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz ile aynı evde bulunduğu iddia ediliyordu.

MHP BAĞLANTISI GÜÇLENDİ

Sinan Ateş suikastıyla ilgili MHP İstanbul İl Yöneticisi Ufuk Köktürk’ün tutuklanması, kamuoyunda ‘siyasi cinayet’ iddialarının gündeme gelmesine sebep olmuştu. MHP’den milletvekili adayı olan ve çok sayıda kilit isimle yan yana görülen Avukat S. Ö.’nün de gözaltına alınması söz konusu iddialarla ilgili yeni bir detay olarak kayda geçti.

Haber :Tele1

 

 

 

Çok Okunan Haber

Yenişehir Belediyesi özel çocukları yalnız bırakmıyor

Mersin Yenişehir Belediyesi düzenlediği etkinliklerle özel çocukların yanında olmaya devam ediyor. Özel bireyleri yalnız bırakmayarak …

istanbul medyum gerçek medyum papaz büyüsü ask büyüsü baglama büyüsü asik etme büyüsü medyum chip satin al zynga chip satisi hayvan hastanesi antalya veteriner köpek hastanesi antalya escort