Anasayfa / Güncel / SEÇER’İN HİZMET AŞKI…

SEÇER’İN HİZMET AŞKI…

Mersin; tarihi ve doğal zenginlik ve güzellikleriyle doyumsuz ve renkli bir şehir.

Mersin;  aynı zamanda renkli olduğu kadar, demokratik değerlerin ve farklılıkların huzur içinde yaşadığı bir şehir.

Mersin; geçmiş dönemlerin ihmalkâr ve yanlış yönetimleri sayesinde çok örselense de, kendini çabuk toparlayabilecek potansiyele sahip bir şehir…

Hele birde, günün 18 saatini hizmetle bütünleştiren bir Belediye Başkanı varsa, toparlanma süreci daha bir hızlı yol alır.

Evet;  Mersin’in önü açık gözüküyor.

Mersin; makûs talihini yenecek bir sürecin içine girmiş, yolunu sağlam taşlarla örmeye başlamış bir şehir görünümünde.

Mersin; aradığı Başkanı bulmuş. Bahtı açık, ufku geniş, yüreği sağlam, vicdanı hür bir başkanla yoluna devam ediyor.

Bu yolculukta huzur, kalkınma, adalet, eşit hizmet var…

Çünkü Başta Başkan Vahap Seçer var. Başkan Seçer; İnanılmaz bir tempoyla Mersin’e hizmet ediyor.

Başkan Seçer’i anlamak için onu yakından tanımak ve yaptığı işleri yakından görmek lazım. Belediyenin içyapısını tam olarak bilmesek te, arkadaşlarımız, dostlarımızın anlatımları, bizimde araştırmalarımız var. Takip ettiğimizde ve bizde yaratılan etkiyi değerlendirdiğimizde, karşımıza çok farklı bir Başkan kişiliği çıkıyor.

Bazen kendini bilmez, sıradanlaşan, “medya patronu” gibi fiyaka atanlara söyleyecek laf, sadece şu olabilir. “Siz kendi ego ve hırsınızla ya da şantajcılığınızla kendinizi bile inandıramazsınız”

Onları konu yapmaya bile değmez! Bizim derdimiz; İş yapmaktan aciz ve sadece şantajcılıkla laf üretenler değil, bizim güzel Mersinimize değer katanların önünü açmaktır.

Mersin Büyükşehir Belediyesinin sosyal hizmetler alanındaki çalışmalarına tek bir laf söylenemez. Seçer, sosyal hizmetlerin başına yine işin uzmanı olan Serdal GÖKAYAZ’ı getirmiş.

Fakire el uzatan Başkan Seçer;  aş, ucuz yemek, giysi, halk kart, yaşlı bakım hizmetleriyle büyük övgüler alıyor. Kırsal kesimde de inanılmaz destek ve güven var Başkan Seçer’e.

Büyükşehir, “Yar saçların lüle lüle” esprisiyle her köye ulaşmaya çalışarak kadınların, çocukların, yaşlıların saç ve bakımını yapıyor. Bu güzel sosyal hizmetleriyle yine Ulusal medyanın ilgi odağı oluyor.

Eğitimde binlerce üniversiteye hazırlanan gençlere, kaliteli kurs eğitimi sağlayarak, büyük kısmının üniversiteyi kazanmasına ve yeni bir yaşamla buluşmasına katkı sunuyor.

Kadınlarda Türkiye’nin konuştuğu farkındalığı yaratıyor. Çalışan kadın oranını % 17 den % 23’e çıkarıyor.  Kadın işe alınıyor ve yeni bir yaşama tutunmalarını sağlıyor. Bu değerlerimizin çoğunluğu şiddete maruz kalmış, çocuklarıyla birlikte babasının evine sığınmış ve yediği her lokmanın altında ezilen bizim kadınlarımız!

Bu bile Başkan Seçer’ in ne kadar seçici ve hassas olduğunun açık bir göstergesidir.

Kadın ve Aile Daire başkanlığını kuruyor, atölyelerde kadın, otopark düzenlemesinde kadın, yönetimde kadın, çağrı merkezinde kadın, parklarda kadın, çevre korumada kadın, şoförlükte kadın…

Lafta değil, özde kadını kollayan bir yaklaşım. Her gün ulusal TV kanallarında bu kadınlarımızın ürettiklerini izliyoruz. Ve bu uygulamadan dolayı Mersin adına gurur duyuyoruz.

Tarsus gençlik kampında kadınların geri dönüşüm atölyesini her vatandaşın ve gazetecinin görmesini isterim. Ve geri dönüşümle üretimin nasıl elde edildiğini görmelerini tavsiye ederim.

13 İlçede MESKİ tarafından yapılan verileri alıyoruz. MESKİ yetkilisi yapılan çalışmaları sıralıyor… Yetkili konuşmalarının arasında Başkan Seçer’ in konulara hâkimiyetini, hassasiyetini anlatırken, işlerin nasıl ciddiyetle yapıldığını görüyoruz.

MESKİ tarafından yürütülen içme suyu, kanalizasyon, arıtma, isale hattı yenileme, depoların yenilenmesi ve onarılması çalışmalarının tüm ilçelerde sürdürüldüğünü de görüyoruz. Tüm basın emekçisi arkadaşlarımın bu konuda MESKİ’nin kapısını çalmalarını öneririm. Gelecekte sorunların nasıl minimuma indirileceğini açıklıkla görebilirler.

İşin başında ise çok deneyimli ve liyakatli bir Genel Müdür var. Başkan Seçer’ in yakın zamanda atadığı yeni Genel Müdür Vekili İrfan Korkmaz, her konunun ciddiyetle ele alındığını, geçici değil kalıcı altyapı hizmetleriyle Mersin’e değer katmaya çalıştıklarını belirtiyor. İrfan Korkmaz, vatandaşların ihtiyaçlarını gidermeye odaklandıklarını söylüyor. Hem de inanarak ve özgüvenle sıralıyor hizmetlerini.

Yol ve asfaltlama desen, yine çok başarılı çalışmalar yürütülüyor. Karayollarında çok başarılı hizmetler yapmış bir uzman var işin başında.

Suat Bağrıaçık Yol ve Asfalt daire başkanı. Gidin bir yanında oturun ve yaptıklarını ve yapacaklarını bir dinleyin. Kırsal alandaki Başkan Vahap Seçer sevgisinin her geçen gün neden arttığını görebilirsiniz.

Bu Pazar yapımına başlanan ve arkasından mezarlık, eski devlet hastahanesi önü gibi, trafiği oldukça rahatlatacak battı-çıktıların nasıl iyi projelendirildiğini bir görün.

Temizlikte iyi, park bahçelerde çok iyi, çevre korumada iyi… Ulaşımda ciddi çalışmaların son aşamaya geldiği belirtiliyor. 73 Çevre dostu otobüsler yakında hizmete girecek. Metro süreci devam ediyor. Ön kabul ihalesinde yeterlilik alan firmaları basından okuyunca, açıkçası hem Mersin adına hem de Büyükşehir adına gurur duyduk. Dünyanın ve Türkiye’nin en güçlü firmaları METRO İhalesini almak için yarışıyor.

Bu yarış bile, Mersin için bir saygınlık ve güven kaynağını oluşturuyor. Bir kaza bela gelmezse ve METRO temeli atılarak çalışmalar başlarsa, Mersin Türkiye’nin önemli çekim merkezlerinden biri olabilir.

Bugün şehrimizde önemli üç yazar var. Büyükşehir Belediyesi’nin davetlisi olarak Mersin’e gelen Deniz Zeyrek, İsmail Saymaz ve Ali Haydar Fırat’ı dinlemekte ayrı bir zevk ve heyecan katacak Mersin’e…

Başkan Vahap Seçer ise yine yollarda…

Belediye basınından aldığımız bilgiye göre Erdemli’ de inceleme, denetleme, vatandaşlarla buluşma ve onları dinleme gezilerini sürdürecekmiş. “Erdemli Başkanı sevdi Başkan da Erdemliyi”.

Erdemli niye sevmesin ki; Otopark, Otogar, yeni hal, köprüler, yollar vs. hizmetler…

Güzel hafta sonları diliyorum herkese…

 

DERŞAH NAR

Çok Okunan Haber

MERSİN 26 EKİM COVİD 19 VAKA TABLOSU

Dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan COVID-19 virüsü Mersin’de etkili olmaya devam ediyor. Mersin’de bugün …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul medyum gerçek medyum papaz büyüsü ask büyüsü baglama büyüsü asik etme büyüsü medyum chip satin al zynga chip satisi hayvan hastanesi antalya veteriner köpek hastanesi antalya escort
WhatsApp İhbar Hattı whatsapp