Anasayfa / Güncel / MERSİNDEN KADIN KOOPERATİFİ DEPREMZEDE ÇOCUKLAR İÇİN ‘UYKU ARKADAŞI’ ÜRETİYOR

MERSİNDEN KADIN KOOPERATİFİ DEPREMZEDE ÇOCUKLAR İÇİN ‘UYKU ARKADAŞI’ ÜRETİYOR

Kurulduğu günden bu yana Mersinli kadınların üretime katılması için değişik alanlarda atölye ve kursların kurulmasına öncülük eden, kadınların ürettikleri ürünlerin ekonomik değere dönüşmesine katkı sunan ve birçok toplumsal projede en ön saflarda yer alan Mersinden Kadın Kooperatifi, depremzede çocukları da bir nebze gülümsetebilmek adına Uyku Arkadaşı’ üretimine başladı. Depremin ardından birlik ve beraberlik duygusu içinde, bölge insanları için eşofman ve iç çamaşırı üretimi de gerçekleştiren kadınların hedefi, çocukların kendilerini güvende hissetmelerine katkı sağlamak.

Birlikte ve dayanışma içinde olunduğu sürece, her türlü zorluğun ve sıkıntının aşılabileceği prensibiyle hareket eden Mersinden Kadın Kooperatifi, depremin ardından da bölgede yaşayan yurttaşların yaralarını sarabilmek adına eşofman ve iç çamaşırı üreterek gönderdi. Mersinden Kadın Kooperatifi gönüllüleri, şimdi de aynı duygularla, depremzede çocuklar için ‘Uyku Arkadaşı’ üretimine başladı.

Çavuş: “Depremzede çocuklarımızın hepsi için üretilecek”

Felaketi yaşayan çocukların içini ısıtabilmek amacıyla söz konusu projeyi hayata geçirdiklerini söyleyen MersindenKadın Kooperatifi Tekstil Şube Müdürü Gülten Çavuş,“Deprem süreci hepimiz için çok zor bir süreç. Bu zor süreçte çocuklarımızın bir sığınma, bir oyuncak, daha fazla sıcaklık hissedebilmesi adına, oyuncak üretme kararı aldık. Destek veren annelerimizle birlikte, depremzede çocuklarımız için ‘Uyku Arkadaşı’ üretimi yapıyoruz dedi.

Çocuklara sıcaklık hissiyatı sağlayıp, kendilerini güvende hissetmelerini hedeflediklerini ifade eden Çavuş,“Depremzede çocuklarımızın hepsi için üretilecek. Daha sonra bunu projelendirme aşamalarımız da olacak. Amacımız, bu süreci bu şekilde geçirmek. Depremzede ailelere daha önce eşofman ve iç çamaşırı üretimiyapmıştık. Fakat, şu an çocuklar çok kıymetli. Onların yaralarını da bu şekilde sarmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

“Çocukları sevindirmek çok güzel”

İnsanları, özellikle de çocukları sevindirmenin her şeyden güzel olduğunu dile getiren gönüllü annelerden Sıdıka Doygun ise, Depremde çok insan kaybedildi. Çocukları sevindirmek her şeyden güzel. Orada yetim, öksüz çocuklar var. Yaralı çocukları, yaralı insanları ne tür ihtiyacı varsa sevindirmek çok güzel bir şey. Ben de yalnız bir anneyim. Eşimi kaybettim, benim de yaralı çocuğum var. Yaralı annelere, onların çocuklarına yardım etmek, mutlu etmek çok güzel. Ben de tek başıma mücadele ediyorum O’nu mutlu etmek için. O yüzden toplumca birilerine yardım etmek, mutlu etmek, ihtiyaçlarını gidermek çok güzel bir şey. Hep böyle olsa keşkeifadelerini kullandı.

Çok Okunan Haber

İrfan Değirmenci’den kendisini hedef alan Ahmet Hakan’a: Patronun sâkisi

AKP’ye yakınlığıyla bilinen Hürriyet’in Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, TİP’ten milletvekili adayı olan İrfan Değirmenci’yi …

istanbul medyum gerçek medyum papaz büyüsü ask büyüsü baglama büyüsü asik etme büyüsü medyum chip satin al zynga chip satisi hayvan hastanesi antalya veteriner köpek hastanesi antalya escort