Anasayfa / Güncel / Mersin’de ‘hava saldırısı’ ikazı paniğe neden oldu! Valilik açıklama yaptı

Mersin’de ‘hava saldırısı’ ikazı paniğe neden oldu! Valilik açıklama yaptı

Mersin’de, öğle saatlerinde yapılan ‘hava saldırısı’ anonsu paniğe neden oldu. Valilikten yapılan açıklamada ikazın test amacıyla yapıldığı bildirildi.

Mersin’de Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’nın (AFAD) İkaz ve Alarm Sistemi (İKAS) Projesi kapsamında deneme amacıyla çalan yüksek sesli siren ve hava saldırısı ikazı paniğe neden oldu.

Kentte saat 13.30 sıralarında siren sesinin ardından, “İlimiz ve ilçeleri için hava saldırısı ihtimalini bildiren sarı ikaz verilmiştir. Sığınak ya da sığınma yerine gitmek için hazırlanın” anonsunu yapıldı. Cep telefonlarıyla anonsu kaydeden vatandaşlar, görüntüleri sosyal medyada paylaştı. Daha sonra hoparlörlerden halka sakin olmaları çağrısı yapılıp, sirenlerin çalma nedeni açıklandı.

VALİLİKTEN ‘TEST İKAZI’ AÇIKLAMASI
Mersin Valiliği’nden uygulamaya ilişkin yapılan açıklamada, “AFAD tarafından hayata geçirilen İKAS Projesi yaygınlaştırma çalışmaları kapsamında, bugün saat 13.30’da ilimiz genelinde yapılacak olan ikaz ve yüksek sesli siren sesleri, test amaçlı yapılmaktadır. Vatandaşlarımızın, bu testlerden dolayı endişeye kapılmaması önemle rica olunur. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” denildi.

Çok Okunan Haber

Yenişehir Belediyesi özel çocukları yalnız bırakmıyor

Mersin Yenişehir Belediyesi düzenlediği etkinliklerle özel çocukların yanında olmaya devam ediyor. Özel bireyleri yalnız bırakmayarak …

istanbul medyum gerçek medyum papaz büyüsü ask büyüsü baglama büyüsü asik etme büyüsü medyum chip satin al zynga chip satisi hayvan hastanesi antalya veteriner köpek hastanesi antalya escort