Anasayfa / Güncel / Mersin Nevrozu’na çağrı: Gelin, taleplerimizi hep birlikte haykıralım!

Mersin Nevrozu’na çağrı: Gelin, taleplerimizi hep birlikte haykıralım!

Hazırlıkları tamamlanan Mersin Nevrozu’na çağrı yapan tertip komitesi, “Gelin bu Nevroz’da  isyanımızı, öfkemizi hep birlikte haykıralım” diye belirtti.

Çukurova Bölgesi’ndeki halkların buluşacağı Mersin nevroz için  hazırlıklar tamamlandı. “Her der Nevroz, her dem azadî” şiarıyla yarın Akdeniz ilçesindeki Tırmıl Miting Alanı’nda gerçekleştirilecek Nevroz’a , Halkların Demokratik Partisi (HDP) Mersin milletvekilleri Fatma Kurtulan, Rıdvan Turan, Kürt siyasetçi Sırrı Sakık, Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi (SYKP) Eş Genel Başkanı Cavit Uğur ve Toplumsal Özgürlük Partisi (TÖP) Sözcüler Kurulu üyesi Juliana Gözen katılacak.

HDP Mersin İl Eşbaşkanları Bedriye Kuş, Hoşyar Sarıyıldız ve Nevroz Tertip Komitesi Sözcüsü Özgür Çağlar, alanda buluşma çağrısı yaptı.

MERSİN NEVROZ’A HAZIR

Nevroz Tertip Komitesi Sözcüsü Özgür Çağlar, hazırlıklara dair şunları aktardı: “Vatandaşlarla buluşup bildirilerimizi dağıtıyoruz, kentin muhtelif yerlerine, billboardlara afişlerimizi astık, platform kurulumu hazırlanıyor, katılımcılarımız davet edildi. Her ne kadar bizim için bayram olsa da bu sene depremde yaşamını yitirenlere adanmış bir Nevroz olacak. Sokak sokak esnaf gezileri, halk ziyaretleri, araçlardan anonslar yapılıyor. Gelinen aşamada Mersin Nevroz’a  hazır.”

‘DİRENİŞİ ÖRGÜTLEYELİM’

Valilikten izin çıktığını belirten İl Eşbaşkanı Hoşyar Sarıyıldız, “İlimizde çalışmalarımız kesintisiz bir şekilde devam etmektedir.  Depremzedelere adanan bu Nevroz da halkımızı ceberut anlayıştan hesap sormaya ve 21 yıllık faşizmi yıkmak üzere miting alanına davet ediyoruz. Gelin, hep birlikte günümüzün Dehak’larına, zulme karşı direnişi örgütleyelim ve haklı taleplerimizi hep bir ağızdan dile getirelim. Mevroz Piroz be” ifadelerini kullandı.

KATILIM ÇAĞRISI

İl Eşbaşkanı Bedriye Kuş da, tüm Mersin halkını Nevroz’a davet  ederek, “Gelin bu Nevroz’da  isyanımızı, öfkemizi hep birlikte haykıralım. Biz hazırız, değerli Mersin halkını ortak taleplerimizi haykırmak için Tırmıl Miting Alanı’na bekliyoruz” dedi.

Çok Okunan Haber

İrfan Değirmenci’den kendisini hedef alan Ahmet Hakan’a: Patronun sâkisi

AKP’ye yakınlığıyla bilinen Hürriyet’in Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, TİP’ten milletvekili adayı olan İrfan Değirmenci’yi …

istanbul medyum gerçek medyum papaz büyüsü ask büyüsü baglama büyüsü asik etme büyüsü medyum chip satin al zynga chip satisi hayvan hastanesi antalya veteriner köpek hastanesi antalya escort