Anasayfa / Güncel / MERSİN BÜYÜKŞEHİR, KÜTÜPHANE HAFTASI’NDA ÜCRETSİZ KİTAP DAĞITTI

MERSİN BÜYÜKŞEHİR, KÜTÜPHANE HAFTASI’NDA ÜCRETSİZ KİTAP DAĞITTI

Mersin Büyükşehir Belediyesi, 27 Mart 2 Nisan KütüphaneHaftası kapsamında, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı’na bağlı Gezici Kütüphane Otobüsü Kitobüs ileokulları gezerek, öğrencilere ücretsiz kitap dağıtımı gerçekleştirdi. Gezici Kütüphane’yi görünce oldukça heyecanlanan ve içerisinde zaman geçiren öğrenciler, farklı kitapları inceleme fırsatı da buldu.

Mersin’in tüm ilçelerini mahalle mahalle gezerek çocukların kitap okuma alışkanlığı kazanması ve hayal dünyalarının gelişmesi için hizmet veren Kitobüs’ün, Kütüphane Haftası kapsamında uğradığı okullardan biri de Erdemli ilçesine bağlı Tömük Dr. Mustafa Erden Ortaokulu oldu. Her gün bir okul gezen Kitobüs’te, kitap dağıtımı ve tanıtımının yanı sıra, kitap okuma saati de yapılıyor.

Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı ekibi, Kitobüs’teaynı zamanda çocuklara kitabın ve kütüphanenin önemi, kütüphanede nasıl davranılması gerektiği konularında da bilgi veriyor.

Sümen: Okullarımızı ziyaret ederek, çocuklarımıza, gençlerimize kitap sunumu yapıyoruz”

Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı kütüphane görevlisi Sinem Sümen, öğrencilerle sık sık bir araya geldiklerini belirterek, “Kütüphane Haftası olduğu için okullarımızı ziyaret ederek çocuklarımıza, gençlerimize, kısacası herkese kitap sunumu yapıyoruz. Çocuklar bu kitapları ilgiyle okuyor. Çocuklarımız istedikleri zaman kütüphanemize üye de olabiliyorlar. Okullar talep ettiklerinde gidiyoruz ve çocuklarımıza kitapları sevdirmek istiyoruz dedi.

İstediğimiz kitapları okuduk

7. sınıf öğrencisi Damla Betül Aydoğmuş, Kitobüs’ünokullarına kadar gelmesini değerlendirerek, “Gerçekten çok değişik oldu. Kitaplar çok güzel. İçeride bir tane kitap gördüm, o kadar güzeldi ki. Bundan dolayı biraz mutluluk duydum. Memleketteyken bir kere gitmiştim kütüphaneye,ama bunun kadar güzel değildi diye konuştu.

Kitobüs’te, istediği kitapları inceleme fırsatı bulduğunu söyleyen Ünsal Armut, “Okulumuza ilk defa gezici kütüphane geldi. İstediğimiz kitapları okuduk, bundan dolayı çok mutluyum derken, Elif Dilan Gezici ise, “Bence kütüphane çok güzeldi ve çok sevdik. Arkadaşlarımız da çok sevdi. Böyle etkinlikler yapılması bence güzel olur”dedi.

Çok Okunan Haber

Mersin Büyükşehir eski daire başkanı tahliye oldu.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanlığında görev yapan eski başkan Bedrettin …

istanbul medyum gerçek medyum papaz büyüsü ask büyüsü baglama büyüsü asik etme büyüsü medyum chip satin al zynga chip satisi hayvan hastanesi antalya veteriner köpek hastanesi antalya escort