Anasayfa / Manşet / HEMŞİRELER ZOR ŞARTLARA RAĞMEN BAŞARILI ÇALIŞIYORLAR

HEMŞİRELER ZOR ŞARTLARA RAĞMEN BAŞARILI ÇALIŞIYORLAR

Hemşireliğin tarihi, kadının şifa verici rolü ile başlayan ve çok eskilere dayanan, temelinde insan sevgisi, şefkat, bilgi ve beceri ile yoğrulmuş kutsal bir meslektir. Bu kutsal meslek geçmişte birçok aşamadan geçerek modern hemşireliğin kurucusu Florence Nightingal’e kadar biliminin de ilerlemesi ile çok önemli aşamalar kaydetmiş, sağlık sistemlerinin vazgeçilmez bir unsuru haline gelmiştir.

Hemşirelerimiz gerek koruyucu sağlık hizmetlerinde gerekse tedavi edici sağlık hizmetlerinde çok önemli görevler üstlenmektedir. Ülkemizin her köşesinde, köylerde ve kentlerde, kimi zaman zor şartlar altında, vazifelerini özveriyle gerçekleştirerek halkımızın sağlığına hizmet etmektedir.

Hemşirelerimiz güç çalışma şartlarına rağmen ortaya koydukları disiplinli, özverili, sabırlı, şefkatli tutumları ile sağlıklı insan ve sağlıklı toplum oluşumunda sağlık ekibinin temel taşlarından olmuştur.

Sağlık Hizmeti bir ekip hizmetidir. Mesleğimizde ekip olmak, birlikte hareket ederek çalışmak oldukça önemlidir Zorluklara göğüs gerebilmek birlikte mücadeleyle mümkündür. Bunun en canlı örneği pandemi döneminde yaptığımız mücadeledir.

Tüm dünyayı etkisi altına alan covid-19 pandemiside biz şifalı eller yeri geldi ailemizden ayrı kaldık, yeri geldi yollarda ateş ölçümünde , yoğun bakımda, acillerde, servislerde hasta başında, aşılama faaliyetlerinde ülkemizin dört bir yanında seferberlik ilan edip beraber çalıştık. bu zor dönemlerde maalesef kayıplarımızda oldu; covid-19 pandemisinde vefat eden meslektaşlarımızı yad ediyorum ruhları şad olsun.

Dünyada ve ülkemizde nesillerin devamı için sağlık hizmetinin ve hemşireliğin ne kadar büyük önem arz ettiğini gördük. Sağlık hizmetlerinin yerine getirilmesi ve gelişmesi için, sorumluluk bilinciyle vazifelerini en iyi şekilde yerine getiren pandeminin kahramanlarından hemşire meslektaşlarıma teşekkürlerimi sunar, 12 Mayıs Hemşireler Gününü kutlayarak, meslek hayatlarında başarılar dilerim.

Toros Devlet Hastanesi Sağlık Bakım Hizmetleri Müdür Dilek Özer

Çok Okunan Haber

BAŞKAN SEÇER, ‘U11-U12 FUTBOL ŞENLİĞİ ÖDÜL TÖRENİ’NE KATILDI

Başkan Seçer, Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ‘U11-U12 Futbol Şenliği Ödül Töreni’ne katıldı ve şampiyon …

istanbul medyum gerçek medyum papaz büyüsü ask büyüsü baglama büyüsü asik etme büyüsü medyum chip satin al zynga chip satisi hayvan hastanesi antalya veteriner köpek hastanesi antalya escort