Anasayfa / Güncel / HASO AĞA SEÇİM KAZANDI

HASO AĞA SEÇİM KAZANDI

Dün yapılan Mersin Yenişehir cemevi seçimlerini bir gazeteci olarak izledim.

Zira yıllar önce üyelikten vazgeçmiştim,bence iyide etmişim.

Dün yapılan tartışmaları izleyince doğru karar verdiğime bir kez daha sevindim.

Onu sonra  detaylıca yazarım.

Dün seçimde üyelerin ve Başkan adaylarının konuşmalarını tek tek dinledim.

Mevcut Başkan sayın Hasan Kılavuz’un rakibi Haydar Özdemir’e ilk hitabı HEYDO vaatleri sıraladı dedi.

Bunu duyan ben ve salondakiler şaşırmıştı.

Bu aralarındaki samimiyet yada geçmiş diyebilirsiniz.

Ama hazirun sizin samimiyetinizi bilmez,geçmişinizi bilmez nitekim bende aşağılama hitabı olarak algıladım.

Sayın Kılavuz’a yakıştıramadım,belliki gerilmiş ve bu gerginlik hem üslubuna hemde vücut diline yansımıştı.

Bende üstteki manşet ile hitap etsem veya diğer Başkan adayı Haso ağa seçimi kazandı desek hem size hemde temsil ettiğiniz kuruma saygısızlık etmiş oluruz.

Yine sayın Kılavuz konuşmalarının arasında göndermeler yaparken koro halinde zorla kahkaha atan yönetim listesindeki bayanlar bence seçimi tekrar videodan izlesin ve ne kadar kötü bir imaj çizdiklerine kendileri karar versinler.

Gelelim siyaset karıştı söylemlerine,

İki listede bulunan kişilerin yüzde doksan beşi siyasi parti üyesi,hemde aktif üye.

Yani karşı listede olunca siyaset mi bulaşıyor.

Yada sayın Kılavuz yönetiminin cemevine siyaset bulaştırıyor diye suçladıkları Büyükşehir belediye başkanı Vahap Seçer için ellerinde bariz delil var mı ?

Var ise neden kamuoyu ile paylaşılmadı.

Yok ise bu seçim kurnazlığı taktiğini kimler planladı.

Kimler toplum gözünde Başkan seçer’i itibarsızlaştırmak istedi.

Kaldı ki Başkan Seçer’in Meclis üyesi sayın Kılavuz’un listesinde değil mi ?

Zaten cemevi üyelerinin yüzde doksanı sayın Seçer’e oy veriyor. Böyle bir koltuğa neden ihtiyacı olsun.

Bir çok STK başkanı seçimleri öncesi  Başkan Seçer’i ziyaret ediyor.

Başkan Seçer hiç bir dernek veya STK seçiminde taraf olmadı,olamaz.

Ayrıca Haydar Özdemir’i iyi tanıyan bir dostu olarak belirteyim o kimsenin adamı değildir,siyasi yaşamını herkes bilir hep dik durmuş hep dik yürümüştür.

Bir eleştirimi yaparak konuyu kapatıyorum.

Sayın Hasan Kılavuz pek tabiki kreş veya yurt açabilirsiniz.

Üç dönemdir başkanlığını yaptığınız kurumun hiç paneli veya beceri kursu vb faaliyetleri olmadı.

Belki kreş fikri ile dalga geçtiniz ama insansızlaştırdığınız ve sadece Cenaze hizmetleri için insanların ziyaret ettiği kültür merkezine bir kreş çok yakışır.

İnanç merkezleri yıllardır siyasetin içinde değil tam ortasındadır.

Bunu sizler çok iyi biliyorsunuz.

Çok Okunan Haber

SEÇER “BELEDİYELERİMİZİN UYGULAMALARINI İKTİDAR’DA DA YAPACAĞIZ”

Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl ilk kez gerçekleştirilen ‘Kilikya Ultra Maratonu’ koşuldu. Büyükşehir Belediyesi …

2 Yorumlar

  1. Dahasıda var alay edici küçük düşürücü söylemleri dünden beri hiç kuşağımdan gitmiyor (bende sana oyumu veriyorum dedi) dededir dedik halkı karşımıza almak istemedik(haydar beyin kesin talimatı)Dergahımıza yakışmayan bir Üslup kullanmak istemedim .Bir defa eğer 280.000 TL SSK muhtasar ödediysen be bu borç geçmiş yıllardan geldiyse Atanmış kaymakama neden gittin ?mali yönden çok açık tespit ettim(ben mali müşavirim)giderlerin tam bir açıklaması yok gelirlerin yılları belli değil,yasa gereği eğer bir gider kalemi toplam giderlerin %20 sini geçiyorsa alt hesap açılarak belirtilmesi gerekir. Çok açıklayıcı bir bilanço sunmadılar buradan yönetim denetim de bulunan meslektaşlarımı kınıyorum .790 üyenin kaydının silindiğini söyledi bu dönemde bunların hepsi ölmüş olamaz!!!795 yeni üye kayıt yapıldığı söylendi yeni kayıt yapılan üyelerin şaibeli olduğunu düşünüyorum!! Küstah küstah konuşması bunu andırdı benim nazarımda kaldı ki 77 yaşına gelmişsin kaç dönemdir bu kurumda başkanlık yapıyorsun senin RTE Den ne farkın kaldı Evet Haydar Beyin listesindeydim bu benim için gurur verici bir durum ama Haydar beyin de dediği gibi biz kimsenin adamı olmadık olamayızda yönetimindeki Özgür denen o çocuk kendi mezhepdaşına ana avrat sövdü gözümün önünde böyle kişilerin o dergahta barındırılmamalıı yol düşkünü olarak atılmalıdır o dergahtan .bunu pir hasan kılavuz göremiyorsa ben bir o derneğin üyesi olarak ona pir dedirtmem
    Son olarak dün son üç yılın hesapları aklandı benim nazarımda baştan sona falso bir bilanço net değil anlaşılır değil açık değil sadece bu denetim raporu bile dedeyi içeri atmaya yeterlidir bize yakışır mı şikayet etmek yakışmaz ama kendisi bizi küçümserken bunu kendisine yakıştırıyor bizi Chp nin arka bahçesi olarak manşet atmışlar dedenin şakşakçıları çok şükür öyleysek bile en azından kendisi gibi akp nin değiliz sizce bu manşetten dedenin haberi yok mu? Sonuç olarak demekki koltuğa yapıştığınına göre orada bir rant var demektir bir bınları genel kurulda dile getirmediysek edebimizdendir (oy için şaklabanlık yapmadık) bu yazdıklarım tamamen beni fikrim hiç bir arkadaşım zam altında kalmasın(kesin dede beni de diğer benim gibi düşünenler le ihraç eder)

  2. Son bir kaç şey daha söylemek istiyorum tüm analarımızı ebelerimizi dedelerimizi tenzih ederim dede 77 yaşında nasıl ki 18 yaş altının medeni ehliyeti yoksa 65 yaş üstünün de medeni ehliyeti yok tur bunu kanunlar yazıyor biz Dede’ye!!! Sen postuna otur İnanç kuralımızun başkanılığını yap dedik Burak derneği biz yönetelim dedik dede koltuk sevdalısı bırakmadı cemevimizde görev yapan tüm dedelerimi tenzih ederim onlar işini dergaha yola uygun yapmaya çalışıyorlar hepsinin ellerinden öperim ama bir noktada emir kulu gibi hissediyor lar kendilerini oysa ki yol Birdir tektir kişilerle değil ilim irfan örf adet gelenek görenek ve gerçek pirlerimizin yoluna adadık kendimizi açıkçası hepimiz bir insanız beşer şaşar derler dede!! Şaştı Almanya’da yıllardır gurbet hasretiyle yanıp tutuşup burada (gerçek pirlere ve piri sorumdan gelenlere canım kurban) ama kendi içimizde bir özeleştiri yapmamız lazım )

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

istanbul medyum gerçek medyum papaz büyüsü ask büyüsü baglama büyüsü asik etme büyüsü medyum chip satin al zynga chip satisi hayvan hastanesi antalya veteriner köpek hastanesi antalya escort