Anasayfa / Güncel / HASAN ÖNAL’DAN MHP’Lİ MEHMET ŞAHİN’E SERT CEVAP

HASAN ÖNAL’DAN MHP’Lİ MEHMET ŞAHİN’E SERT CEVAP

Toroslar Cem evi yöneticisi ve aynı zamanda Cumhur ittifakı meclis üyesi Mehmet Şahin’in Vahap Seçer Toroslar Cemevine 1 TL yardım etmedi söylemine sert cevap CHP Toroslar Mersin büyükşehir belediyesi meclis üyesi Hasan Önal’dan geldi.
Önal ;

Toroslar Meclis Üyemiz Akd 2. Başkanı Mehmet Şahin olayları, konu ve yapılanları bilerek ve isteyerek saptırmak için upuzun bir lira dahi yardım yapılmamış diyor.
MHP’liToroslar Meclis Üyesi Mehmet Şahin’in sözünü ettiği. ALevi Kültür Derneğinin Toroslar‘daki Cemevinin inşaatı 2018 yılında tamamlanmış olup inşaat eksiklikleri ile ilgili Belediyemize herhangi bir başvuru yapılmamıştır. Aşure Günleri ve yemekler ile ilgili iaşe ihtiyaçları ise Büyükşehir tarafından karşılanmıştır.

Sayın Başkanımız Vahap Seçer’in Büyükşehir Meclisinde söz ettği 800. 000 TL , İnşaatı henüz devam eden Toroslar’ daki HACI BEKTAŞİ VELİ VAKFI için yapılmıştır. Mehmet Şahin kendisi bizzat konuyu bilmekte ve takip etmektedir. Büyükşehir Belediyemizin inşaatı devam eden, Hacı Bektaşi Veli vakfına da, AKD Mezitli Cemevinede, tadilatı gerçekleştirilen AKD Yenişehir Cem Evine de yardımları devam etmektedir edecektir.

Kaldı ki Cemevlerinin ibadethane olduğunu , Cemevlerinin de İbadethane olarak tüm diğer ibadethaneler gibi devletten ve yerelden yardım alması gerektiğini, Genelde ve yerelde savunan bununla ilgili mücadele veren CHP’ye ve CHP Li belediyelere bu tür suçlamalarda bulunması oldukça çirkin bir yaklaşımdır. CHP’li meclis üyeleri Yenice Cem evinin ve diğer tüm cemevlerinin ibadethane olduğunu , bir kişinin , bir zümrenin veya devletin kişinin inancının ne olacağına ve nasıl ibadet edeceğine karar veremeyeceğini haykırırken, Mehmet Şahin’in mensubu olduğu Cumhur ittifakı Cemevleri ibadethane değil, Kültür Merkezidir dediler, halen demektedirler.
Maske takıp gerçeği gizlemenin, konuları saptırmanın gereği yok. Biz tüm TC vatandaşlarımızın olduğu gibi Alevi canlarımızın da haklarını dün olduğu gibi bugünde sonuna kadar savunduk savunacağız.
Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz.

Sayın Şahin’in bu açıklaması tamamen provakasyon kokan çirkin bir açıklamadır.

Çok Okunan Haber

MERSİN 26 EKİM COVİD 19 VAKA TABLOSU

Dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan COVID-19 virüsü Mersin’de etkili olmaya devam ediyor. Mersin’de bugün …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul medyum gerçek medyum papaz büyüsü ask büyüsü baglama büyüsü asik etme büyüsü medyum chip satin al zynga chip satisi hayvan hastanesi antalya veteriner köpek hastanesi antalya escort
WhatsApp İhbar Hattı whatsapp