Anasayfa / Güncel / CUMALİ AKBAŞ:YOLUN SONU GÖRÜNDÜ

CUMALİ AKBAŞ:YOLUN SONU GÖRÜNDÜ

CHP Toroslar ilçe başkanı Cumali Akbaş ilçe binasında yaptığı basın açıklamasında;
Yolun sonu görününce, Cumhur İttifakı genelde ve yerelde iftira ve kirli siyasetin dozunu arttırıyor. MHP Toroslar İlçe Başkanlığı’nın Cumhuriyet Halk Partili Belediye Meclis Üyelerine yönelik mesnetsiz suçlama ve iftiraları da bunun yeni bir örneği.
Kendi usulsüzlük ve yolsuzluklarını dile getirenleri düşman, terörist gibi göstererek asıl meseleyi gizleyebileceklerini zannedenler yine başaramayacaklar.

Partimize ve meclis üyelerimize yönelik karalamaların tek bir nedeni vardır: Biz, Toroslar Belediyesi’ne dolayısıyla Toroslar Halkına ait arsaların TOKİ’ye devredilerek ranta kurban gitmesine karşıyız.
Çünkü TOKİ’nin hazineden ve belediyelerden aldığı arsaların yandaş müteahhitler aracılığıyla nasıl büyük bir ranta çevrildiğini, şehirlerin doğru ve sağlıklı gelişimine nasıl zarar verildiğini çok iyi biliyoruz.
Güneykent, Halkkent ve Akbelen gibi eskimiş toplu konut projelerinin yenilenmesi, kentsel dönüşümlerinin gerçekleştirilmesi zorunluluğu varken, Şehir Hastanesi’nin doğusundaki, kentin en değerli arsalarına göz dikilmesine seyirci kalmayacağız.
TOKİ aracılığıyla rant yaratma girişimlerinin “Halka Hizmet” maskesi arkasına gizlenmesine izin vermeyeceğiz.
Cumhur İttifakı’nın Toroslar’da hukukun içinde kalması ve halkın yararına hareket etmesi için sonuna kadar mücadele edeceğiz.
5 yıl önce yapımı tamamlanmış olan Sağlık Mahallesindeki binayı bile hizmete sokamayan, Güzelyayla’daki ahşap yapıları çürümeye terk eden, Kaymakamlık karşısındaki belediye arsasını Gençlik ve Spor Bakanlığı’na veren, belediyeye ait pek çok gayrimenkulü kullanmayan ve kullandırmayan Toroslar Belediye Başkanı’nın bir yandan da belediye hizmet binası yapmak için arsa satın almak istemesi de ayrı bir soru işaretidir.
Denetim Komisyonu çalışmalarımızda kreşle, konserlerle, gönül bağı projesine harcanan 8,5 milyon ve reklamına harcanan 3,5 milyon ile ilgili sorularımızı, dikkat çektiğimiz usulsüzlükleri sadece “teessüf ederim” diyerek geçiştiren, kendini savunamayan Toroslar Belediye Başkanı’nın halkın çıkarlarını savunan Cumhuriyet Halk Partili Belediye Meclis Üyelerimizden rahatsız olmasını doğal karşılıyoruz.
Ancak bu rahatsızlığını, partimize ve üyelerimize iftira atarak dile getirmesine sessiz kalacak değiliz.
Kendisi de hukukçu olan Toroslar Belediye Başkanı’nı meclis üyelerimizle ya da CHP’nin herhangi bir üyesiyle ilgili bildiği, gördüğü bir suç varsa derhal yargıya gitsin.
Biz bugünkü sorunlu adalet yapısı içerisinde bile yargılanmaya hazırız. Ama böyle iftirayla, karalamayla siyaset yapmaya kalkmasın.
Torosları bilmeyen, hizmet üretemeyen, halktan uzak bir yönetim sergileyen Toroslar Belediye Başkanı’nın 3 yıllık performansı kendisine oy verenlerin bile tepkisini çekecek düzeydedir.
Bu gerçeği örtmek için Mersin Büyükşehir Belediyesi’ni de hedef göstermeye kalkanlara en iyi cevabı Mersin halkı vermektedir.
Tüm anket ve göstergeler Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Vahap Seçer’in çalışmalarını başarılı bulanların, yönetim tarzını beğenenlerin 31 Mart 2019’daki oy oranının çok üstünde olduğunu ortaya koymaktadır.
Cumhur İttifakı ister Ankara’dan, ister Mersin’den, hangi hakaret ve iftiralara sarılırsa sarılsın sonuç değişmeyecek.
Mersin’de ve tüm Türkiye’de CHP’li belediyeler birlik beraberlikle, şerefle hizmete devam edecekler.
Mersinde kafalar değişti Türkiye’de de değişecek.

Çok Okunan Haber

BAŞKAN SEÇER, ‘U11-U12 FUTBOL ŞENLİĞİ ÖDÜL TÖRENİ’NE KATILDI

Başkan Seçer, Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ‘U11-U12 Futbol Şenliği Ödül Töreni’ne katıldı ve şampiyon …

istanbul medyum gerçek medyum papaz büyüsü ask büyüsü baglama büyüsü asik etme büyüsü medyum chip satin al zynga chip satisi hayvan hastanesi antalya veteriner köpek hastanesi antalya escort