Anasayfa / Güncel / BAŞKAN SEÇER’DEN VAN OSB VE OTO SANAYİ SİTESİ ZİYARETİ

BAŞKAN SEÇER’DEN VAN OSB VE OTO SANAYİ SİTESİ ZİYARETİ

Başkan Seçer, Belediye Başkanları Çalıştayı programı kapsamında Van OSB ile Van Oto Sanayi Sitesini ziyaret etti. Belediyelerin pandemi sürecindeki çalışmalarına dikkat çeken Başkan Seçer, Fakire fukaraya, esnafa pandemi krizinde el uzatan, ilk imdada yetişen kurumlar belediyeler oldudedi.

İş birliğine de vurgu yapan Seçer,  “Belediyeler, dünyası veOSB ile iç içe olmalı. Mersinde Belediye Başkanı olarak ben iş dünyası ve sivil toplumun bütün katmanlarıyla yoğun ilişki içerisindeyim” diye konuştu.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımlarıyla Van’da düzenlenen Belediye Başkanları Çalıştayına katıldı. Program kapsamında Van Organize Sanayi Bölgesi (OSB) ile Van Oto Sanayi Sitesi’ni ziyaret eden Başkan Seçer, “Belediyeler, dünyası ve OSB ile iç içe olmalıdedi.

Seçerin Van programı OSB ziyareti ile başladı

Van programına ilk olarak Van Organize Sanayi Bölgesi (OSB) ziyareti ile başlayan Başkan Seçer, Van OSB Başkanı Memet Aslan ve yönetim kurulu üyelerini ziyaret etti. Seçer,sanayiciler, üreticiler ve farklı sektörlerde faaliyet gösteren iş insanları ile sohbet etti. Başkan Seçere ziyaretlerinde CHP Tuşba İlçe Başkanı Şükrü Şahar, CHPli il, ilçe ve belde belediye başkanları ile partililer eşlik etti.

Seçer, OSB ziyaretinde üretim alanlarını gezdi, işçilerle sohbet edip selamlaşarak, Kolay gelsin dileğinde bulundu.Ardından Van Oto Sanayi Sitesini gezen Seçer, buradaki esnafın sıkıntılarını ve taleplerini dinledi. Esnafa CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlunun da selamlarını ileten Başkan Seçer, esnaf ve vatandaşlar tarafından ilgiyle karşılandı. Seçerin Van Oto Sanayi Sitesi programı, Van Yeni Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi BaşkaMuhittin Yıldızbaşı ziyareti ile tamamlandı.

Başkan Seçer, OSBde yaptığı konuşmada, misafirperverliklerinden dolayı teşekkür ederek, Türkiyenin her tarafından büyükşehir belediye başkanları, il, ilçe ve belde belediye başkanları hepimiz buradayızdedi.

“Pandemi krizinde fakire fukaraya, esnafa el uzatankurumlar belediyeler oldu”

Başkan Seçer, pandemi sürecinde hükümetin belediyelerin icraatları kadar konuşulmadığını söyleyerek, “Fakire fukaraya, esnafa pandemi krizinde el uzatan, ilk imdada yetişen kurumlar belediyeler oldu. Bunların başında da Millet İttifakının Cumhuriyet Halk Partili Belediye Başkanları geldi. Bunların da görülmesi açısındanvatandaşlarımızın bu 3 yıllık süreci iyi değerlendirmesi lazım dedi.

Mersinin de bir anlamda sınır kenti olduğunu vurgulayanSeçer, Bizim sınırımız mutlaka deniz sınırı ama ticaretin yoğun olduğu bir yer. Biz de sizler gibi son zamanlarda yoğun dış göçle yüzleşmiş bir şehiriz. Suriyeli göçmenler, burada Afgan, İran göçmenleri. Van’ın resmi olarak 1 milyon 150 bin nüfusu görünüyor ama Sayın Başkanla yaptığımız sohbette en az 1,5 milyon nüfusun olduğunu söyledi bu göçmenlerle beraber. Mersinin de 1.9 milyon nüfusu var ama baktığınız zaman 2 milyon 300, 2 milyon 400 bin nüfusa biz hizmet etmek durumundayız” ifadelerini kullandı.

Belediyelerin iş dünyası ve OSBler ile iç içe olmasının önemine vurgu yapan Başkan Seçer,  Belediyeler, dünyası ve OSB ile iç içe olmalı. Mersinde Belediye Başkanı olarak bizatihi ben iş dünyası ve sivil toplumun bütün katmanları ile yoğun ilişki içerisindeyim. Mersin, vergi toplamada Türkiyenin 5., 6., 7. sıradaki ili. Dolayısıyla bizim ticaretimiz büyük, üretimimiz var, gümrük kaynaklı gelirlerimiz var. Çünkü ithalatın, ihracatın yoğun olduğu bir yer. Yani bizim yılda yaklaşık 8 milyar dolar dış ticaret oluyor limanda dedi.

“İş dünyası bizim ekonomimizin lokomotifi”

3 gün önce Mersin Ticaret ve Sanayi Odasının aylık Olağan Mayıs Ayı Meclis Toplantısına katıldığını belirten Başkan Seçer, Bütün Meclis üyeleri zaten tam kadro gelmişti.Mersin de bir Türkiye gibidir. Bir kere her partinin milletvekili vardır; CHPnin, AK Partinin, MHPnin, İYİ Partinin, HDPnin; hepsinin milletvekili vardır. O Meclis içerisinde de Ticaret ve Sanayi Odasını dolduran her partiye mensup insan vardır. HDPlisi, İYİ Partilisi, MHPlisi, CHPlisi ama biz bunları görmeyiz. Çünkü biliyoruz ki iş dünyası bizim ekonomimizin lokomotifi. İş dünyası olmazsa, müteşebbis olmazsa ne istihdam alanı yaratabiliriz, ne vergi toplayabiliriz. Vergi toplayamazsak belediye gelirleri de düşer. Umut ediyorum Vanda da bu düzeye erişilecektir” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlunun en önemli özelliğinin diyaloğa açık olması olduğunu ve insanları dinlediğini dile getiren Seçer, Bu özelliğini bize aktardı Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu. İnsanları dinleyin, insanlarla konuşun, madem yöneticisiniz, onların duygu ve düşüncelerini alarak kararlarınızı verin. Onlarla beraber kenti yönetin’ dediifadelerini kullandı. Demokrasinin, hukuk devletinin, özgür fikirlerin konuşulduğu bir Türkiye’nin önemine vurgu yapan Başkan Seçer, Umut ediyorum bunu bizim iktidarımızda sağlayacağız ve ülkemizi çok daha iyi noktalara getireceğizdedi.

“Akdenizin sıcak ve samimi şehrinden, serhat şehrimize teşrifiniz bizi mutlu etti”

Van OSB Başkanı Memet Aslan, “Organize Sanayi Bölgemize şeref verdiniz, bizi gururlandırdınız. Güneyin, Akdenizin sıcak, samimi şehrinden ilimize, serhat şehrimize teşrifiniz bizi mutlu ve memnun etti. Cumhuriyet Halk Partimizin, Genel Başkanımızın, tüm teşkilatımızın, belediye başkanlarımızın ilimize göstermiş oldukları ilgi, alaka bizi, halkımızı memnun etmektedir. Cumhuriyet Halk Partimiz, cumhuriyetimizle yaşıt bir partimiz. Siyasi hayatımızın, demokrasimizin temel dinamiklerinden, temel taşlarından biri. Dolayısıyla Cumhuriyet Halk Partisi kurucu liderimiz Mustafa Kemal Atatürkün partisi. Bu biraz daha bizim için ehemmiyetini ve önemini daha da artırmaktadır. Ülkenin, dünyanın bir çok sıkıntı ve sorunla hemhal olduğu bir dönemde özellikle burada bir kampın yapılması, bu da bize verilen kıymetin, değerin, ilimizin ülke gündemindeki yerinin önemini vurgulamaktadır. Bu da bizi memnun etmektedir” diye konuştu.

Çok Okunan Haber

BAŞKAN SEÇER, ‘U11-U12 FUTBOL ŞENLİĞİ ÖDÜL TÖRENİ’NE KATILDI

Başkan Seçer, Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ‘U11-U12 Futbol Şenliği Ödül Töreni’ne katıldı ve şampiyon …

istanbul medyum gerçek medyum papaz büyüsü ask büyüsü baglama büyüsü asik etme büyüsü medyum chip satin al zynga chip satisi hayvan hastanesi antalya veteriner köpek hastanesi antalya escort