Anasayfa / Güncel / BAŞKAN SEÇER, ANAMUR VE BOZYAZI’DA VATANDAŞLARLA BULUŞUP, SIKINTILARI DİNLEDİ

BAŞKAN SEÇER, ANAMUR VE BOZYAZI’DA VATANDAŞLARLA BULUŞUP, SIKINTILARI DİNLEDİ

Başkan Seçer, Anamur ve Bozyazı ile devam ettiği 2. bölge çıkarmasında vatandaşlarla buluşup, sıkıntıları dinledi. Belediyelerin ticarethane, belediye başkanlarının da tüccar olmadığını vurgulayan Seçer, hizmetlerde partili, partisiz ayrımı yapmadıklarını söyledi. Seçer, Biz insanları birleştirmeye, bütünleştirmeye, kucaklamaya geldik. Ayrıştırmaya gelmedik. Hizmetler onun en büyük örneğidiye konuştu.

Belediye Başkanı olarak halkın tarafında olduğunu sözlerine ekleyen Seçer, Benim için hangi siyasi görüşten olursa olsun, hangi bölgeden, hangi meşrepten olursa olsun halk odur. O benim vatandaşımdır, başımın da tacıdır. Ayrım gayrım, bunu reddediyoruz” dedi.

Seçer, daha güzel işler yapmaya devam edeceklerini belirterek, “Toplumun refah düzeyini artırmak için, daha mutlu, gülen bir toplum yaratmak için daha çok çalışacağız” diye konuştu. Hizmetlerin artarak devam edeceğini vurgulayan Seçer,Belediye Başkanından sokağı temizleyen emekçi kardeşime kadar, beden gücü ile çalışan kardeşime kadar herkes büyük bir özveriyle çalışıyor” ifadelerini kullandı.

2. bölgeye adeta çıkarma yapan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Aydıncıkın ardından ziyaretlerine Anamur ve Bozyazı ile devam etti. Anamur ve Bozyazıda vatandaşlarla bir araya gelen, onların taleplerini alıp, sıkıntılarını dinleyen Başkan Seçer, “Halkın içinde kenti yönetmek, halkı dinleyerek onların sorunlarını çözmek doğru ve daha akılcı bir yöntem” dedi. Daha güzel işler yapmaya devam edeceklerini belirten Seçer, “Toplumun refah düzeyini artırmak için, daha mutlu, gülen bir toplum yaratmak için daha çok çalışacağız” diye konuştu.

Anamur ziyareti pazar yeri gezisi ile başladı

Anamur ziyaretine ilk olarak Şehit Atanur Bal Pazar Yerinde esnafı ziyaret ederek başlayan Başkan Seçer, pazarda esnafın ve vatandaşın sorunlarını dinledi. Başkan Seçere Anamur ve Bozyazı ziyaretleri boyunca; CHP Anamur İlçe Başkanı Durmuş Deniz, CHP Bozyazı İlçe Başkanı Baykal Arıdeniz, CHP ilçe yöneticileri, Meclis üyeleri, partililer, muhtarlar ve bürokratlar eşlik etti.

Anamur gezisinde; Anamur Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Feridun Torunoğlunu da iş yerinde ziyaret eden Başkan Seçer, ardından Anamur MESKİ Hizmet Binasında zoom üzerinden gerçekleştirilen imza töreni ile MESKİnin Water Europea (WE) üyeliğini resmi olarak gerçekleştirdi. Seçer, üyeliğe ilişkin ortak deklarasyonu imzaladı. Daha sonrasında CHP Anamur İlçe Başkanlığını ziyaret ederek, partililer ile bir araya gelen Seçer, ziyaretin ardından vatandaşların ve muhtarların taleplerini tek tek dinledi. Seçer, son olarak Anamur Kaymakamı Aydın Memükü ziyaret etti.

Ziyaretler Bozyazıda devam etti

Sonrasında Bozyazıya geçen Başkan Seçer, Bozyazı Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezini, Bozyazı Kaymakam Vekili ve Mersin Vali Yardımcısı Alp Eren Yılmazı ziyaret etti. Seçer, sonrasında Bozyazı Belediye Başkanı Mustafa Çetinkaya ile bir araya geldi. MESKİ Bozyazı Aydıncık Şube Müdürlüğüne uğrayan ve personele selam veren Seçer, Bozyazıda esnaf ziyareti de yaptı. Seçer, Bozyazı Halini ve Bozyazı Sanayisini de gezip, incelemelerde bulundu. Sanayide dükkân sahibi Bilal Uyarın bağlama çalıp, türkü söylediğini gören Seçer, Uyarın yanına giderek türküye eşlik etti. Bozyazı Hal Müdürlüğünü de ziyaret eden Seçer, ardından CHP Bozyazı İlçe Başkanlığında partililer ile bir araya geldi.

İçmesuyu hizmeti için Başkan Seçere pankartlı teşekkür

CHP Bozyazı İlçe Başkanlığı ziyareti sırasında Çopurlu Muhtarlığından gençlerin ellerindeki pankart dikkat çekti. Pankartta; Bozyazı Çopurlu Mahallesinin Çandır Yaylasındaki içme suyu sorunu çözülmüştür. Teşekkür ederiz ifadeleri yer aldı. Seçer, Bozyazı İlçe Başkanlığı ziyareti sonunda ise muhtarların sorunlarını dinleyerek, gerekli notları aldırdı. Seçerin Anamur ve Bozyazı gezileri Kanal 33 ekranlarında yayınlanan Başkan Özel Programıile sona erdi.

İşimiz insana hizmet, halkımıza hizmet, insanlığa hizmet

Başkan Seçer, Anamur ziyaretinde yaptığı değerlendirmelerde enerji dolu olmaları gerektiğini, halka, sokağa çıktıkları zaman da o enerjiyi yansıtmalarının zorunlu olduğunu ifade ederek,Bizim işimiz insana hizmettir, halkımıza hizmettir, insanlığa hizmettir. Belediye bir ticarethane değildir. Belediye Başkanı tüccar değildir. Belediye bir kamu kurumudur. Belediye bir kamu alanıdır. Belediye Başkanı bir kamu görevlisidir. Halkı için çalışır, şehri için çalışır, ülkesi için çalışır, insanlık için çalışır. Bu kaideler içinde görevimizi yapmaya devam edeceğiz, yapıyoruz. İyi de işler yapıyoruz. Çok daha iyi işler yapacağız. 24 saat gecemizi gündüzümüze katacağız. Bu mücadelede ülkemizi, halkımızı, şehrimizi daha iyi noktalarda görmek, halkımızın yüzünü güldürebilmek için daha çok çalışacağızdedi.

Her alanda çalışmalarının devam ettiğini de kaydeden Seçer,tarımsal üretime ve kadınların istihdamına destek vermek için geçtiğimiz günlerde açılışını yaptıkları Mersinden Güneş Enerjisi ile Kurutma Tesisini anlattı. Seçer, Hepimizi kurtaracak olan üretim ve insanlarımıza iş, aş alanları sağlamak. Tarımsal destekleri önemsiyoruz. Geçtiğimiz günlerde, Anamurda da 71 yetiştiricimiz bizden petek, arıcı körüğü ve arıcı maskesinden oluşan bir alet ekipman paketi desteği almış. Bu insanlarla karşılaştığım zaman o teşekkürleri ederken bana, o gözlerindeki pırıltıları görmek isterim. O küçük bir katkının bile üretim yapan insanların o zor durumunda, onlara nasıl bir mutluluk yaşattığını gözlerinden okuyabilirsiniz. Geçtiğimiz yıl tarım destekleri kapsamında sulama borusu desteğimiz olmuştu. Bu yıl da bu desteğimiz devam ediyor. Fide, fidan destekleri yapıyoruz. Geçen, 26 mahallemize 1750 adet avokado fidanı dağıtmışız 125 üreticimize. Yine 5 mahallemizde, 5 ayrı üreticimize, Haydi Gelin Köyümüze Destek Verelim Projemizle destek vermişiz. Yine zeytin fidanı dağıtımı; 110 üreticimize 4 bin 676 adet destekte bulunmuşuz. Tespit ettiğimiz üreticilerimize bu konuda desteklerini vereceğiz ve üretimin artması için her türlü gayret içerisinde olacağızifadelerini kullandı. Dezavantajlı, bakıma ihtiyacı olan, kronik hastalığı bulunan ve yaş almış vatandaşlara yönelik olarak gerçekleştirdikleri çalışmaları sadece Mersin merkezden ibaret görmediklerini ve her tarafa aynı tutarlılıkla baktıklarını söyleyen Seçer, Her bölge, hizmetlerimizden eşit faydalansın diyoruz” dedi.  

Partili, partisiz ayrımı yapmadan hizmet yaptıklarını vurgulayan Seçer, Biz insanları, ülkemizi birleştirmeye, bütünleştirmeye, kucaklamaya geldik. Ayrıştırmaya gelmedik. Hizmetler onun en büyük örneğidiye konuştu. Sosyal hizmetler konusunda hayata geçirdikleri projeleri tek tek anlatan ve pandemi sürecinde özellikle yoğunlaştırdıkları çalışmaları aktaran Seçer,13 ilçenin ortaklaştığı sorunlarda çözüm de 13 ilçe için yapılıyordedi.

Anamurda park ve hal için tahsis bekleniyor

Anamurun daha fazla yeşile ve daha çok parka ihtiyacı olduğunu söyleyen Seçer, Rauf Denktaş Parkının Milli Emlak tarafından Büyükşehire tahsis edilmesi gerektiğini ifade etti. Seçer, Kaç kaymakam geçti göreve geldiğimden bu yana. Her Kaymakam Beye rica ettim, Vali Beye rica ettim. Kendim, sürekli bizim bürokratlarımız Ankaraya gider gelir, orada resmi dairelerde işlerimizi takip eder. Buranın tahsisini bir türlü alamadık. Bu park benim değil yahu. Ben daha güzel bir şeyler yapacağım, para harcayamıyorum. Bakımını yapıyorum bir şekilde ama daha güzel, dişe dokunur, göze görünür bir şey yapayım, uygulamalar yapayım, bir iki ufak dokunuş yapayım, güzel bir park haline getireyim. Ön tarafını da talep ettik. Orada piknik yapıyor Anamur halkı. Oraya da güzel bir şeyler yapalım. Hala tahsisi yapılmadıdiye konuştu.

Anamurun, katma değeri yüksek ürünler yetiştirilen bir ilçe olduğundan söz eden Seçer, hal projesinin hazır olduğunu ancak Milli Emlaktan tahsis alamadıklarını ifade etti. Seçer,Hal projesini hazır ettik. Hal yeri belli. 2 yıl geçti göreve geldiğimiz günden bugüne kadar. Bugün yarın, bugün yarın derken, Milli Emlakın bize tahsis etmesi gerekiyor. Hal yapacağımız yerin tahsisini alamıyoruz. Mecliste de yahu engellemeyin bizi, ayağımıza pranga vurmayındediğimiz zaman hop oturup hop kalkıyorlar. Umut ediyorum, bu tahsisler bir an önce bize verilir ve hizmetlerimizi aksatmadan devam ettiririz” dedi.

“Kredi tahsisi olur olmaz da Otluca Projesini yerine getireceğiz

Önemli yatırımlardan birinin de su olduğunu kaydeden Seçer, Otluca Projesini anlattı. Seçer, İller Bankasında kredi çalışmalarına devam ettiklerini ifade ederek, Bir uluslararası kredi bulduk. Bizim için uygun. İşlemlerin tamamlanmasını bekliyoruz. Tamamlanır tamamlanmaz, nasıl Halin tahsisini alır almaz ihaleye çıkacağız ve hali yapacağız, orada da inşallah kredi tahsisi olur olmaz Otluca Projesini yerine getireceğiz. MESKİmiz altyapı çalışmalarına dur durak bilmeden Anamurdan Tarsusa kadar devam ediyor. Hakkını vermek lazım. Eksik kalan yerler var ama bugüne matuf sorunlar değil. Geçmişten gelen sorunlar. Süratle bunları çözeceğizdedi.

Biz istiyoruz ki kenti sokaktan yönetelim”

Seçer, Bozyazı ilçesinde yaptığı değerlendirmelerde, 2 gündür bölgeyi gezdiklerini belirterek, “Biz istiyoruz ki kenti sokaktan yönetelim, sokakta sorunları görelim, caddelere inelim, halkın içinde kenti yönetmek, halkı dinleyerek onların sorunlarını çözmek doğru bir yöntem, daha akılcı bir yöntem. Pandemiye kadar da bunu sürdürdük. İlk günlerin yoğunluğuna rağmen daha çok halkın içerisinde, sokaklarda, caddelerde ziyaretler yaparak, köyleri, kent merkezlerini, sorunları yerinde görüp çözüm yollarını üretmeye gayret ettik. Şimdi tekrar pandemi dolayısıyla kesintiye uğrayan bu tarz çalışmalarımızı normalleşme ile beraber başlatıyoruz. Aydıncık, Bozyazı, Anamur. Bu hat önemli Mersin için. Tarım bölgesi, turizm bölgesi. Yaz nüfusu ile kış nüfusu arasında fark olan bir bölge. Üreten, çalışan, kazanan bir bölge. Buranın halkı her şeyi hak ediyor ifadelerini kullandı.

Büyükşehirin bağlı kuruluşlarının 3 milyar lira olan borcu 2 milyara düştü

2 yılı devirdiklerini ve bu süre zarfında da iyi işler yaptıklarını kaydeden Seçer, Çünkü çalışıyoruz, çünkü kente hâkimiz, kenti tanıyoruz, kenti biliyoruz, belediyeyi bir disiplin altına aldık. Önemli bir mali sorunla karşılaştık, yeterli insan kaynağımız yoktu. Çok sayıda çalışanımız var ama kalifiye eleman sayımızda sıkıntı vardı. Bizim göreve geldiğimizde MESKİ’nin, Mersin Büyükşehir Belediyesinin bağlı kuruluşlarının 3 milyar lira olanborcu şu anda 2 milyara düştü” dedi.

“Ben tarafım. Ben halkın tarafıyım”

Başkan Seçer, Büyükşehir’in hizmetlerinde hiçbir şekilde ayrım yapılmadığının altını çizerek, şunları kaydetti:

Belediye Başkanı tüccar değildir. Belediye Başkanı halka hizmet eden siyasi bir kimliktir. Belediyeler ticarethane değildir, kamu kurumudur. Vatandaşların lehine hizmet yapar. Ben tarafım,  ben Belediye Başkanıyım. Ben halkın tarafıyım. Halk CHPli olan değildir, benim için halk bütün, hangi siyasi görüşten olursa olsun, hangi bölgeden, hangi meşrepten olursa olsun halk odur. Ayrım gayrım, bunu reddediyoruz. Siyasal, bölgesel, mezhepsel ayrımcılık yapanları her zaman kınadık ve kınamaya devam ediyoruz. Şiddetle Türkiyede ayrımcılığın, bölücülüğün karşısındayız ama biz yerel iktidara geldik, aynı hataya bizler düşemeyiz, bizler ayrımcılık yapamayız, bizler Türkiyeyi buluşturmaya, birleştirmeye geldik.

Bölgenin çöplerinin bertaraf edileceği bir tesis kurmak üzereyiz”

Anamur, Bozyazı, Aydıncık ve Mutta vahşi depolamayı ortadan kaldırdıklarını hatırlatan Seçer, “Şimdi bu bölgede bir noktada bütün bu bölgenin çöplerinin son teknoloji, bilimsel yöntemlerle bertaraf edileceği bir tesis kurmak üzereyiz. Yurtdışı kredi arayışımız sürüyor. Krediyi bulduk. Şu anda işlemler safhasındayız. Aynı kaynaktan hem buranın evsel atık, katı atık düzenli depolama tesisini hem de Anamur Otluca, Sugözü içme suyu projesinin kaynağını alacağız, yani finansman kaynağımız o banka, yurtdışı bankası. Bu bölgede Anamur ve Bozyazıda bu iki önemli tesisi inşallah bizim ilk dönemimizde başlayacağız. En geç 2. dönemimizin başında da bunları hizmetinize sunacağız” dedi.

Seçer, hizmetlerin engellenmemesi konusunda Meclisüyelerine de, “Engellemeyin bizi. Mecliste bizim yatırımlarımızla ilgili yapacağımız borçlanmalarda önümüzü açın. Bize engel çıkarmayın. Biz kaybetmeyiz, Mersin halkı kaybeder” cümleleriyle seslendi.

“Daha mutlu, gülen bir toplum yaratmak için daha çok çalışacağız”

2. bölge ziyaretinde Anamur ve Bozyazı sokaklarında gezdiğini sözlerine ekleyen Seçer, Dün Aydıncıkta gezdim. Çünkü gönlüm rahat, vicdanım rahat, başım dik, çok şükür. Göğsümü gere gere. Çünkü ben insanlar için çalışıyorum, hemşehrilerim için, tüyü bitmemiş yetimin hakkını kimseye yedirmemek için uğraş veriyorum. Bunun rahatlığı içerisindeyim. Allahın izniyle hizmetlerimiz artarak devam edecek. Güzel hizmetler yaptığımızı düşünüyoruz. Yapıyoruz, çok daha güzelini yapacağız. Çalışıyoruz ama çok daha fazla çalışacağız. Türkiyeyi, ülkemizi, Mersinimizi, Bozyazımızı çok daha iyi durumlara getirmek için, toplumun refah düzeyini artırmak için, daha mutlu, gülen bir toplum yaratmak için daha çok çalışacağızdedi.

“Sokaktan belediyecilik yapmak, olayları sokaktan görmek gerekiyor”

Gün sonunda da Başkan Özel Programında değerlendirmelerde bulunan Başkan Seçer, Meclis toplantısından sonra bölgeye geldiğini hatırlattı. Seçer,Bunlar tabi ki güzel temaslar, güzel birliktelikler. Zira sokaktan belediyecilik yapmak gerekiyor, olayları sokaktan görmek gerekiyor. Halkın tarafından, halkın yönünden bazı olayları değerlendirmek gerekiyor. Zaten bugüne kadar bu tarzda bir belediyecilik yapıyorduk. Pandemi bazı dönemlerde bu çalışma tarzımızı, şeklimizi engelledi. Zaman zaman tedbirlerden dolayı çok rahat sokağa çıkamadık” dedi.

Seçer, Water Europe üyeliğini değerlendirdi

MESKİnin Water Europe üyeliği hakkında da değerlendirmelerde bulunan Seçer, “Biz Türkiyede bir ilki gerçekleştirdik. Water Europe. Bu su konusunda, MESKİ gibi su ve kanalizasyon idarelerinin iştigal alanları konusunda önemli bir otorite, önemli bir kuruluş. Bundan sonra Water Europeun da katkılarıyla, onlarla yapacağımız eş güdümlü çalışmalarla, özellikle su ve kanalizasyon alanında bölgemizde yapacağımız yatırımlarda hem projelendirme hem de bu projelere hibeler ya da fonlar bulma, finans kaynaklarına erişim açısından çok önemli katkılar yapacağız. Bu alanda teknolojik gelişmeleri yine bu otoriteler sayesinde, bu kurum sayesinde, onlarla eş güdümlü çalışma sayesinde çok daha iyi noktalarda gerçekleştireceğiz diye umut ediyorumdiye konuştu.

Anamur ve Bozyazı Halinde katma değeri yüksek tarım ürünleri bulunduğunu kaydeden Seçer, Biz istiyoruz ki bütün halleri bir araya getirelim, koordineli yeni bir Hal düzeni. Daha modern, daha güzel. Yer belli, daha önce tahsisi yapılmış ama süre bitmiş. Bunun uzaması lazım ki ihaleye çıkalım bunları yapalım, bir an önce bu projeleri hayata geçirelim. Hem Anamurda hem Bozyazıda tabi ki tahsisler gelmediği için bunu yapamıyorsunuz. Orada parkın tahsisi gelmiyor, burada Hal yerinin tahsisi gelmiyor, Tarsusta Kültür Merkezinin yerinin tahsisi gelmiyor. Onun için de gecikmeler söz konusu oluyor” ifadelerini kullandı.

Anamura yeni yapılan otogarın farklı bir proje olarak değerlendirileceğini belirten Seçer, şunları söyledi:

“Orada bir fikir değişikliğine gittik. O otogar çok gereksiz, çok büyük. Hiç gerek yok bu kadar para harcamaya. Mevcut otogara yapılacak dokunuşlarla kurtarıyoruz. Koca koca binalar yapmak belediyecilik değil, belediyecilik sadece beton yapmaktan, bina yapmaktan müteşekkil bir olay değil. Vatandaşa dokunmak, yeşili korumak, her canlıyı yaşatmak, onları korumak, dezavantajı gruplara sahip çıkmak, gerekli yerde yolyapmak, gerekli yerde bina yapmak. Bunları en akıcı şekilde, en vizyonel şekilde projeksiyon haline getirmek, proje haline getirmek. Bunu söylemeye çalışıyoruz. Anamur otogarında da tüm belediye birimlerini, MESKİnin birimlerini oraya taşıyacağız. Eğitim kurumumuzu oraya taşıyacağız. Düğün salonu bölümü var. Daha birçok sosyal alan yarattık oraya. Çünkü çok gereksiz büyüklükte bir otogar için. Eski otogar zaten belli dokunuşlarla kullanılmaya devam edecek.

Anamurdan Tarsusa kadar altyapıda muazzam işler yaptıklarını da kaydeden Başkan Seçer, MESKİnin 30 noktada çalışmalarının sürdüğünü, kentin bir şantiye görüntüsünde olduğunu vurguladı.

“Her şeyin başı eğitim. Bizler eğitime önem veriyoruz”

Eğitimin her şeyin temeli olduğu vurgusunu yapan Seçer,Bizler eğitime önem veriyoruz. Bizim dünya görüşümüz gereği, peşinde gittiğimiz önderimiz Mustafa Kemal Atatürkün gereği. Hayatta en hakiki mürşit ilimdir. Nokta. Mersindeki çocuklarımızın, üniversiteye gitme oranı, eğitim seviyesi ne kadar yükselirse Mersin yükselir gider. Bu eğitimle paralellik arz etmek zorunda. Ben eğitimi çok önemsiyorum ve görevde kaldığım sürece, Allah nasip ettiği sürece, halkımıza hizmet ettiğim sürece, hangi makam olursa olsun benim için esas olan, öncelikli olarak eğitim olacak” ifadelerini kullandı.

Herkes büyük bir özveriyle çalışıyor”

Büyükşehir Belediyesi’nde çok önemli çalışmalar yaptıklarını sözlerine ekleyen Seçer, Belediye Başkanından sokağı temizleyen emekçi kardeşime kadar, beden gücü ile çalışan kardeşime kadar herkes büyük bir özveriyle çalışıyor. Tıkır tıkır çalışan bir sistem. Artık daha dokunmadan mekanizma öyle bir işleyecek ki, zaten Türkiyede özlediğimiz devlet sistemi bu olmalı, kurumların çalışma sistemi bu olmalı, belli yasalar çerçevesinde, Türkiye hukuk devleti olmalı. Herkes görevini bilmeli, görevini layığıyla yerine getirebilmeli. Emeğinin karşılığını alabilmeli. Emek etmeyenlerin ödüllendirilmediği bir toplum haline gelmemiz lazım. Yan gelip yatanın değil, gününü gün edenin değil, emek edenin, çalışanın yükseldiği, liyakata dayalı bir sistemin olduğu bir Türkiye özlemi ile biz bu kadar bir gayret içerisindeyiz. Belediyeler iyi bir örnek oluyor dedi.

Çok Okunan Haber

Mersin’e günlük 45 bin araç geçiş garantili yeni otoyol

Mersin’de Çeşmeli-Erdemli-Silifke-Taşucu Otoyolu Projesi kapsamında yüklenici firmaya günlük 45 bin araç geçiş garantisi verileceği ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul medyum gerçek medyum papaz büyüsü ask büyüsü baglama büyüsü asik etme büyüsü medyum chip satin al zynga chip satisi hayvan hastanesi antalya veteriner köpek hastanesi antalya escort
WhatsApp İhbar Hattı whatsapp