Anasayfa / Güncel / Bahçeli’den, Sinan Ateş’i soran gazeteciye: İşine bak hadi

Bahçeli’den, Sinan Ateş’i soran gazeteciye: İşine bak hadi

TBMM koridorlarında gerginlik… MHP lideri Devlet Bahçeli, grup toplantısı bitiminde bir gazetecinin “Sinan Ateş cinayetiyle” diye başlayan cümlesini yarıda keserek, “İşine bak, hadi” dedi.

MHP lideri Devlet Bahçeli, grup toplantısı sonrası TBMM koridorundan geçerken gazetecilerin yoğun ilgisiyle karşılaştı.

Amerika’nın Sesi radyosunun Ankara muhabiri Yıldız Yazıcıoğlu, Bahçeli’ye mikrofon uzatarak, “Erdoğan’ın üçüncü kez aday olamayacağı tartışılıyor, Meclis’te karar alınmazsa… Görüşleriniz nedir acaba?” niye sordu. Bahçeli, Yazıcıoğlu’na, “Siz ben dinlememişsiniz galiba o anlaşılıyor” diye yanıt verdi.

Gazetecinin ağzından dökülen “Sinan Ateş” cümlesini duyan MHP Grup Başkanvekili Muhammed Levent Bülbül’ün gözler fal taşı gibi açıldı.

Muhabir, alandan uzaklaşmak isteyen Bahçeli’ye bu kez “Sinan Ateş cinayetinde MHP’ye yönelik suçlamalar…” diye başlayan bir soru yöneltti. MHP lideri bu soru üzerine sinirlenerek “İşine bak, hadi” dedi.

“BİR MİLLETVEKİLİNİN KENDİNE BÖYLE BİR GÖREV EDİNEREK…”

MHP’li vekillerin müdahalesine maruz kalan Yazıcıoğlu, KRT TV’ye görüntülü bağlanarak yaşadıklarını anlattı.

Mesleğe 1997 yılında stajyer olarak başladığını ve 25 yıldır devam ettiğini söyleyen Yazıcıoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Sahada çalışan bir gazeteciyim, dolayısıyla alışkınım aslında… Hatta itme pozisyonunda refleks olarak ben kendimi geriye doğru çektiğim için olayın fiziki şiddeti benim açımdan çok etkili olmadı.

Orada sorudan duyulan bir rahatsızlık olduğu ne yazık ki görülüyor. Burada benim için üzücü olan nokta, asıl itme eylemini yapan kişinin milletvekili olması. Polis değil, korumalar değil… Bu noktada asır tavır alan, görüntülerde mikrofonları iterken beni de kenara doğru iten kişinin benim için üzücü olan noktası milletvekili olması.

Çünkü ben çok uzun yıllardır parlamento muhabiriyim. Bir milletvekilinin kendine böyle bir görev edinerek bir tutum almasından üzüntü duydum. Gazeteciliğin temel görevini her zaman soru sormak olarak tanımladım ben.”

DAVUTOĞLU: KİM KORKAR GAZETECİDEN BİLİYOR MUSUNUZ?

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla Bahçeli’ye yüklendi.

Davutoğlu, “Kim korkar gazeteciden biliyor musunuz? Şaibeli işleri olan, kirli ilişkiler ağına bulaşan, yalanlarla insanları kandıranlar korkar. Görevini yaparak size akademisyen Sinan Ateş cinayetini soran kadın gazeteciye karşı nezaketsiz tavrınızın altında bu korkular mı var?” ifadelerini kullandı.

ÖZEL: KINIYORUZ

Sosyal medya hesabından o anların görüntüsünü paylaşan CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, “Gazeteciler istediğiniz soruları soran kişiler değildir. Kamu adına soru soran gazetecilere, tahammül edilememesini, sözle azarlanmasını ve korumalar vasıtasıyla fiziksel müdahalede bulunulmasını kınıyoruz” notunu düştü.

Çok Okunan Haber

Yenişehir Belediyesi özel çocukları yalnız bırakmıyor

Mersin Yenişehir Belediyesi düzenlediği etkinliklerle özel çocukların yanında olmaya devam ediyor. Özel bireyleri yalnız bırakmayarak …

istanbul medyum gerçek medyum papaz büyüsü ask büyüsü baglama büyüsü asik etme büyüsü medyum chip satin al zynga chip satisi hayvan hastanesi antalya veteriner köpek hastanesi antalya escort