Anasayfa / Güncel / “14 Mayıs’ta seçim sandıklarını yeşile bürüyeceğiz”

“14 Mayıs’ta seçim sandıklarını yeşile bürüyeceğiz”

14 Mayıs’ta kadınlar için de yeni bir dönemin kapılarını aralayacaklarını belirten DBP Çukurova Eş Sözcüsü Yeter Güzel, Biz kadınlar, 14 Mayıs’ta seçim sandıklarını yeşile bürüyeceğiz. Seçim zaferiyle tüm alanlarda baskılanan, yok sayılmaya çalışılan kadın kazanımlarını tekrardan hayata geçireceğiz” dedi.

Mersin’de önceki gün bileşen parti ve kurum temsilcileriyle gerçekleştirilen geniş katılımlı toplantıyla seçim startını veren Yeşil Sol Parti’de kadınlar, 14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı ve parlamento seçimlerinde güçlü bir örgütlülükle sandıkları yeşile bürüyeceklerinin mesajını verdi. Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Çukurova Eş Sözcüsü Yeter Güzel, “Bu seçimin en büyük kazananları kadınlar olacakdedi.

“Cumhur İttifakının seçim ortaklığı, kadın kazanımlarını tamamen ortadan kaldırmak üzerine kurulu

“Kadınlar için, çocuklar için, demokrasi için, özgürlükler için 14 Mayıs seçimlerine büyük önem atfediyoruzdiyen Demokratik Bölgeler Partisi Çukurova Eş Sözcüsü Yeter Güzel, Biz kadınlar, 14 Mayıs’ta seçim sandıklarını yeşile bürüyeceğiz. Seçim zaferiyle tüm alanlarda baskılanan, yok sayılmaya çalışılan kadın kazanımlarını tekrardan hayata geçireceğizdedi.

Büyük bir örgütlülük ve kararlılıkla seçime en güçlü şekilde hazırlanacaklarını dile getiren Güzel, Yeşil Sol Parti olarak biz bu görev ve sorumluluk bilinciyle büyük bir çaba ve gayret içerisindeyiz. Bu seçim, bizlerin kazanımıyla taçlanacak ve bu seçimin en büyük kazananları kadınlar olacak. Çünkü iktidar tarafından kazanımlarımız yok sayıldı. İstanbul Sözleşmesi bir anda gözden çıkarıldı. Şimdi sırada 6284 sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun’un yürürlükten kaldırılmasına yönelik ortaklaşma içerisindeler. Cumhur İttifakının bu seçim ortaklığı, kadın kazanımlarını tamamen ortadan kaldırmak üzerine kurulu. Bu İttifaka sandıklarda en güzel yanıtı vereceğiz. Çünkü geliyoruz ve onların iktidarına son vererek yeni bir dönemin kapılarını aralayacağız. Değiştireceğizifadelerini kullandı.

Çok Okunan Haber

BAŞKAN YILDIZ, VATANDAŞLARA AŞURE İKRAM ETTİ

Toroslar Belediye Başkanı Abdurrahman Yıldız, aşurenin barışa, kardeşliğe, huzura ve mutluluğa vesile olmasını diledi. Bolluğun, …

istanbul medyum gerçek medyum papaz büyüsü ask büyüsü baglama büyüsü asik etme büyüsü medyum chip satin al zynga chip satisi hayvan hastanesi antalya veteriner köpek hastanesi antalya escort
Araç çubuğuna atla