Anasayfa / Güncel / Zaferin hatıraları Yenişehir’de anlatıldı

Zaferin hatıraları Yenişehir’de anlatıldı

Gazeteci Serhan Asker’in hazırlayıp sunduğu şair Sunay Akın ve sanatçı Ali Altay’ın katıldığı Görkemli Hatıralar programı Mersin Yenişehir Belediyesinin ev sahipliğinde yapıldı. Halk TV ekranlarından canlı olarak yayınlanan 30 Ağustos Zafer Bayramı özel programında Sunay Akın, Zaferin hatıralarını anlattı.

Yenişehir Belediyesi, 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarını korona virüsü tedbirleri altında gerçekleştirdi. Kutlamalar kapsamındaki ilk olarak Özgecan Aslan Barış Meydanı’ndaSunay Akın’ı Mersinlilerle buluşturan Yenişehir Belediyesi, ardından bayramın coşkusunu Yenişehir’den tüm Türkiye’ye yayan programa ev sahipliği yaptı. Programın yapıldığı Yenişehir Belediyesi Atatürk Kültür Merkezinde korona virüs önlemleri titizlikle alındı. Programı izlemeye gelen vatandaşlara girişlerde maske dağıtılırken, ateş ölçümleri de yapıldı. Salondaki oturma düzeni ise her iki yandan birer koltuk boş bırakılacak şekilde düzenledi. Programda Sunay Akın, Kurtuluş Savaşının öykülerini tiyatralize ederek anlatırken, sanatçı Ali Altay ise birbirinde güzel marşlarını seslendirdi.

Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit’in yanı sıra Cumhuriyet Halk Partisi Parti Meclisi Üyesi ve Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, CHP Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel, Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan,  Mersin Barosu Başkanı Av. Bilgin Yeşilboğaz ve çok sayıda vatandaş programı salondan izledi.

Sunay Akın’dan Yenişehir Belediyesine pandemiteşekkürü

Başkan Abdullah Özyiğit ve Yenişehir Belediyesinin tüm çalışanlarına teşekkür eden Sunay Akın, “Bizleri burada ağırladığı için Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit’e ve bizleri takip eden herkese çok teşekkür ediyorum. Abdullah Özyiğit’in de salgınla mücadelede yıllardır emeği var. Çünkü yıllarca sağlık çalışanlarımızın başarılı emekleri üzerinde biz şuanda salgın hastalıkla mücadele ediyoruz. Kendisi de çok değerli biz eczacıdır. Yıllardır örgütlü mücadele vermiştir. O benim hayatımda biriktirdiğim güzel insanlardan biri. Ülkemizin geleceği ve Mersin için de elini taşın altına koyması ve sorumluluk alması beni çok mutlu etmiştir. Kendisine çok teşekkür ediyorum. Yenişehir Belediyesinin tüm çalışanlarına; pandemiye kurallarına uyarak mesafelere ve diğer kurallara dikkat eden, insanların ateşlerini ölçen ve maske dağıtan tüm emekçilere çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Başkan Özyiğit “Burada olmanız bizleri çok mutlu etti

Tüm Türkiye’de ilgiyle izlenen programın son bölümünde Serhan Asker’in davetiyle canlı yayına katılan Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, Geçen hafta kutlamalar ile ilgili yasak haberi geldiğinde Sayın Serhan Asker bir mesaj paylaşmıştı. Ben de ‘programı Mersin’de, Yenişehir Belediyesi Atatürk Kültür Merkezimizde yapsak nasıl olur’ diye sormuştum.  Kendileri de uygun görmüşlerdi ve bir mesajla yola çıkmıştık. Ondan sonra dostum Sunay Akın ve sevgili Ali Altay ile buluştuk ve bu ortamı yarattık.  Burada olmanız bizleri çok mutlu etti.” dedi.

Başkan Özyiğit canlı yayında duyurdu

Yenişehir Belediye Mustafa Baysan Yüksek Öğrenim Erkek Öğrenci Yurdunu pandemi sürecinde sağlıkçılara tahsis edeceklerini söyleyen Başkan Özyiğit, Sağlıkçıları ne kadar anlatsak haklarını ödeyemeyiz. Şuan da gerçekten bir kurtuluş mücadelesi veriyorlar. Dün Mersin Tabip Odası Başkanı Sayın Mehmet Antmen aradı ve sağlıkçıların evlerine gitmeye çekindiklerini söyledi. Bizim tamamladığımız, hizmete hazır ancak pandemi nedeniyle açamadığımız bir yurdumuz vardı. 7 Eylül’deki yapacağımız meclis toplantımızda yurdumuzu sağlık çalışanlarına tahsis etmek için önerimizi sunacağız ve yurdumuzu sağlıkçılara açacağız.” ifadelerini kullandı.

Başkan Özyiğit, ayrıca kadın cinayetleri için herkesin ses çıkarması gerektiğini ve bu konuda ortak bir duyarlılığın oluşmasını istediklerini de söyledi. 30 Ağustos Zafer Bayramı özel programının düzenlenmesine emeği geçenlere teşekkür eden Başkan Özyiğit, “Bu heyecanı Yenişehir’den tüm Türkiye ve dünyayla paylaştığınız ve bu gururu ve onuru bize verdiniz çok teşekkür ediyoruz. dedi.

Çok Okunan Haber

SARIYILDIZ – KADIN-ERKEK EŞİTLİĞİ MÜCADELESİNDE KADINLARIN YANINDAYIZ

Turgut Reis Mahallesi Kültür ve Sanat Evi yılsonu etkinliğine katılan Akdeniz Belediyesi Eş Başkanı Hoşyar …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul medyum gerçek medyum papaz büyüsü ask büyüsü baglama büyüsü asik etme büyüsü medyum chip satin al zynga chip satisi hayvan hastanesi antalya veteriner köpek hastanesi antalya escort
Araç çubuğuna atla