Anasayfa / Güncel / Yenişehir’de Üretici kadınlar hem kazanıyor hem eğleniyor

Yenişehir’de Üretici kadınlar hem kazanıyor hem eğleniyor

Yenişehir Belediyesi, kadınların el emeğini değerlendirmek için açtığı Pazar Ötesi Kadın Üretici Pazarında verdiği canlı müzik dinletisiyle, hem pazarcı esnafını hem de alışverişe  gelen vatandaşlar eğlendiriyor.

Yenişehir Belediyesi ve Yenişehir Kent Konseyi iş birliği ile açılan Pazar Ötesi Kadın Üretici Pazarında tezgâh açan üretici kadınlar, el emeği ürünlerini vatandaşlarla buluşturma fırsatı yakalıyor. Organik ürünlerle elde edilmiş çeşitli gıdalar, meyve ve sebzeler, takılar, örgüler ve birbirinden güzel süs eşyalarının satıldığı üretici pazarında Yenişehir Belediyesi, canlı müzik uygulaması da başlattı.  Canlı müzik dinletisiyle, el emeği ürünlerini satarak güçlenen kadınlar ile pazarda güvenilir ve sağlıklı gıdaya ulaşan vatandaşlar doyasıya eğleniyor. Pazara gelen vatandaşlar oyun havaları eşliğinde çeşitli oyunlar oynuyor ve alışveriş yaparken stres de atıyor. Organik ürünlerin taze olarak uygun fiyatlarla vatandaşa sunulduğu kadın üretici pazarında adeta şenlik havası oluşuyor.

Müziğin sesini duyan geliyor”

Kadın üretici pazarındaki canlı müzik uygulamasından dolayı memnun olduğunu dile getiren Pazar Ötesinin kadın üreticilerinden Deniz İncel,  Üretici pazarında ahşap ve boyama çalışmaları yapıyorum. Ve evde yaptığım ürünleri burada insanların beğenisine sunuyorum. Talep de gerçekten çok iyi. Belediye Başkanımız Abdullah Özyiğit’e çok teşekkür ediyoruz. Bizlere hem bir çalışma alanı hem de kazanç alanı yarattı. Satışlarımızdan da memnunuz ve ayrıca burada sosyalleşiyoruz. Bizim bu çalışmalarımız eğlence ortamında olduğu için de ayrıca güzel oluyor. Canlı müziğimiz var. Müşterilerimiz, arkadaşlarımız ve müziğin sesini duyan vatandaşlarımız buraya geliyor. Mutlu ayrılıyorlar. Ben bu işi uzun zamandır yapıyordum. Ama bu işin pazarını yapamıyordum. Yenişehir Belediyesi sayesinde bu imkânı yakaladık. Herkes burada el emeğini ve göz nurunu sunuyor. Hazır hiçbir şey yok. Herkesi buraya bekliyoruz.” İfadelerini kullandı.

Daha önce sosyal medya hesaplarında satış yaptığını söyleyen Emine Yalçın Aka ise,  “Üretici pazarı benim için çok iyi oldu, ben sosyal medya hesaplarımdan satış yapıyordum. İnsanlardan sürekli ‘Yerin var mı, ürünlerini nereden alacağız?’ diye sorular geliyordu. Sağolsun Belediyemiz böyle bir imkân sağladı. ‘Haftada iki gün yerim var ve buradayım’ diyorum. Geliyorlar. Ve bu ortam çok keyifli.”dedi.

Buradaki insanlar kendi emekleriyle bir araya gelmek istiyor”

Kadın üretici pazarında genç yaştaki kadınlara da ürettiği ürünleri sergileme ve para kazanma imkânı sağladığı için Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit’e teşekkür eden Şeyda Aydın, kadınların kendi parasını kazandıkları için daha mutlu olduğunu dile getirdi. Aydın, Kadın üretici pazarında yaptığım ürünleri sergiliyorum. Başkanımız Abdullah Özyiğit’e çok teşekkür ediyoruz. Genç yaştaki kadınlara da bu fırsatı tanıdığı ve ürünlerimizi tanıtmamıza olanak sağladığı için. Bize bir stant verdi ve burada insanlarla bir araya gelip kaynaşıyoruz bu yüzden çok mutluyuz. Buradaki insanlar kendi emekleriyle bir araya gelmek istiyor. Aslında evde oturarak daha çok iş yapıyorduk ama burada hem yaptığımız ürünlerin satışını yapıyor hem de ailemizi geçindiriyoruz. Ve kadınlar kendi parasını kazandığı için daha mutlu oluyor. şeklinde konuştu.

Pazar Ötesi Kadın Üretici Pazarı, her hafta cuma ve cumartesi günleri Bahçelievler Mahallesinde bulunan 18. Caddeüzerindeki (Dikenli Yol Caddesi) pazar alanında kuruluyor.

Çok Okunan Haber

GÜLŞAH YILDIRIM GENÇ”BEN DEĞİL BİZ DİYEREK YOLUMUZA DEVAM EDECEĞİZ”

CHP Mersin il kadın kolları başkanı Gülşah Yıldırım Genç il başkanlığında yaptığı basın toplantısı ile …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul medyum gerçek medyum papaz büyüsü ask büyüsü baglama büyüsü asik etme büyüsü medyum chip satin al zynga chip satisi hayvan hastanesi antalya veteriner köpek hastanesi antalya escort
Araç çubuğuna atla