Anasayfa / Güncel / Yenişehir’de Gelirler Artıyor

Yenişehir’de Gelirler Artıyor

Yerel bir tv kanalın  konuğu olan Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, Yenişehir’de gelir arttırıcı faaliyetlerde bulunduklarını ve bu gelirlerin Yenişehir halkına hizmet olarak aktarıldığını vurguladı. Başkan Özyiğit,”Bir kişinin hakkını 300 bin kişiye, 300 bin kişinin hakkını bir kişiye yedirmem” dedi.

 

Özyiğit, ‘Adaletli bir sistem kuruyoruz’

 

Katıldığı programda Ferudun Gündüz’ün sorularını yanıtlayan Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, Yenişehir’de hayata geçirdikleri projeleri ve hedefledikleri çalışmalar hakkında bilgi verdi. Göreve başladıkları günden itibaren gelir arttırıcı faaliyetlerde bulunduklarını kaydeden Başkan Özyiğit, “Belediyemize şuana kadar emlak vergisi ödemeyen kurumsal yapılar olduğunu tespit ettik. Bu kurumsal firmaların belediyemize ödemesi gereken emlak vergilerini tahsil ettiğimiz durumda belediye bütçemize yıllık 1 milyon TL civarında bir gelir sağlanacak. Bununla ilgili çalışmalarımızı başlatmış bulunmaktayız. Onun dışında vergi sistemine dâhil edilmemiş 6 bin 600 konut tespit ettik ve sistemimize dâhil edildi. Ayrıca ilçemizde katma değer elde eden GSM şirketleri, radyo ve televizyonlar kullandıkları baz istasyonlarıve televizyon vericilerini kullandıkları alanlarla ilgili bugüne kadar hiçbir ödeme yapmamışlar. Yaptığımız çalışmalarda bu alanlardan yıllık kira bedeli olarak yaklaşık 100 milyon TL civarında bir geliri belediyemize kazandırmış olacağız. Belediyemiz ile davalık olan veya dava sürecine doğru ilerlemekte olan vatandaşlarımızla, kurduğumuz ekipler diyalog kuruyor ve büyük bir bölümü olumlu sonuçlanıyor. Biz belediyenin gelirlerini arttırmak istiyoruz, bu gelirler tekrar Yenişehir halkına hizmet olarak dönecek. Bir kişinin hakkını 300 bin kişiye, 300 bin kişinin hakkını bir kişiye yedirmem. Adaletli bir sistem kuruyoruz. ” şeklinde konuştu.

 

Yenişehir Belediyesi dijitalleşecek

Yenişehir Belediyesi’nin gelişime ve teknolojiye açık olduğunu vurgulayan Başkan Özyiğit, vatandaşların işini kolaylaştırmak ve belediyeyi daha da işlevsel hale getirmek için dijital bir sistem üzerinde çalıştıklarını söyledi. Başkan Özyiğit, bunun ilk aşamasının ise oluşturdukları Yenişehir Masası olduğunu söyledi. Yenişehirlilerin, Yeni Şehir Masası aracılığıyla 444 33 54 numaralı çağrı hattı ve 0539 335 30 22numaradan WhatsApp ile belediye ulaşarak sorunlarını giderebildiğini vurguladı Başkan Özyiğit, “Yenişehirlihemşehrilerimizin talebi yerine getirilene kadar Yeni Şehir Masasında takip ediliyor. Bu talep bizim hizmet alanımız dışında olsa bile biz Yenişehirli hemşehrilerimiziyönlendiriyoruz ve sorunun takibini de yapıyoruz. Ayrıca kendi iç denetimini sağlayan, kalite ve kurumsallaşma çalışmalarıyla her alanda somut adımlar atan interaktif bir belediyecilik anlayışıyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. ”

 

“Millet Bahçesi projesini bir mektupla raftan indirdik”

 

Yıkılan TSG stadı arazisine yapılması planlanan ve geçtiğimiz hafta yüklenici firma tarafından çalışmalarının başlandığı duyurulan Millet Bahçesi ile ilgili gelen soruya cevap veren Başkan Özyiğit,” TSG stadı Mersinliler için çok özel bir yerdi, orada çok güzel duygulara ve tarihi anlara şahitlik ettik. TSG stadı maalesef yıkıldı ama bundan sonra da o arazi ile özel olarak ilgilenilmesi ve Mersinlilere bırakılması gerekiyor. Millet Bahçesi projesi yapılacak dendi ama çalışmalar bir türlü başlamadı ve başlayacağa da benzemiyordu. Biz de Yenişehir Belediyesi olarak TOKİ’ ye gönderdiğimiz mektupta bu arazi ile ilgili bir çalışma yapılana kadar burayı Yenişehir Belediyesi olarak yeşillendirip aydınlatabileceğimizi ifade ettik. Sayın Lütfü Elvan’a da ilettim kendisi çok olumlu karşıladı biz de samimi olarak bunu yapmak istedik çünkü atıl durumdaydı ve güvenlik sorunlarına neden oluyordu. Ancak TOKİ Başkanı bunun siyaseten kendilerini zor durumda bırakabileceğini düşündü ki kabul etmeyerek çalışmalara bir an önce başladı. Yani bir mektupla projeyi raftan indirdik. O araziye Millet Bahçesi yapılması güzel bir şey ancak iller bazında merkezi bütçeye yaptığı katkı ile Mersin 6. sırada iken, kente aktarılan bütçede ise Mersin olarak 20. sıradayız burada bir adaletsizlik var Mersin’e daha fazla yatırım yapılması gerekmektedir. ” ifadelerini kullandı.

 

“Ruhsat için belediyeye başvurmanın tam zamanı”

Yenişehir’de konut yapmak isteyen vatandaşlara seslenen Başkan Özyiğit, 1/ 1000’lik imar planlarının çizilmekte olduğunu ifade ederek ruhsat için belediyeye başvuru yapmanın tam zamanı olduğunu söyledi. Özyiğit, “ Biz vatandaşımızla her türlü sorunu çözmek istiyoruz. Şuanda 1/ 1000’lik imar planları çiziliyor bu yüzden sorunları hala çözme şansımız var, bu yüzden başvurular için şuan tam zamanı, bu planları geçtiğimiz ay meclisimize getirdik. Yenişehir ve Büyükşehir Belediye Meclisinde onaylanıp kabul edilecek. 5-6 ay içerisinde planların çizildiği bölgelerde vatandaşımıza ruhsat verebileceğiz.” Şeklinde konuştu.

Çok Okunan Haber

ADAYIM DİYEMİYOR “KURU SIKI” ATIŞ PEŞİNDE

İyi partili Burhanettin Kocamaz basın yayın organlarında kendince göndermeler yapıyor. İyi parti içindeki muhalefetin ateş …

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul medyum gerçek medyum papaz büyüsü ask büyüsü baglama büyüsü asik etme büyüsü medyum chip satin al zynga chip satisi hayvan hastanesi antalya veteriner köpek hastanesi antalya escort
Araç çubuğuna atla