Anasayfa / Güncel / Vahap Seçer’den yatırım tepkisi: Çukurova Havaalanı’nı artık bitirin

Vahap Seçer’den yatırım tepkisi: Çukurova Havaalanı’nı artık bitirin

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, kente daha fazla yatırım yapılması gerektiğini vurgulayarak, “Eğer Karadeniz’de deniz doldurulup havaalanı yapıyorsan; ‘Çukurova Havaalanı’nı da artık bitir’ demelisin. Her yere baraj yapıyorsan, Pamukluk Barajı’nı daha önce söz verdiğin gibi 3 Mart 2013’te su tutmaya başlatacaktın. Yıl olarak 2024’teyiz. O barajın açılış tarihi 3 Mart 2013’tü” diye konuştu.

Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi’nin 2024 Yılı Mayıs Ayı Olağan Toplantısı’nın 2. Birleşimi, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer başkanlığında gerçekleştirildi. Mersin’e daha fazla yatırım yapılması gerektiğini belirten Seçer, şunları söyledi:

“Eğer Karadeniz’de deniz doldurulup havaalanı yapıyorsan; ‘Çukurova Havaalanı’nı da artık bitir’ demelisin. Her yere baraj yapıyorsan, Pamukluk Barajı’nı daha önce söz verdiğin gibi 3 Mart 2013’te su tutmaya başlatacaktın. Yıl olarak 2024’teyiz. O barajın açılış tarihi 3 Mart 2013’tü. Ben parlamentodaydım. Bize hizmet gecikmesin, bize hizmet geciktiğinde halkın cebinden maliyet olarak çıkıyor. Mersin’in geri kalmışlığı olarak çıkıyor. Hangi memleket istemez Uluslararası Havaalanı olmasını? Keşke daha önce olsaydı. Günde 50 yolcunun inmediği yerlere şu kadar milyon dolarlar harcayacağımıza, 11 senedir yapmıyoruz. Neden? Kaynak ve bütçede ayrılan pay düşük. Biz hükümeti eleştirmiyoruz, biz Mersin’in hakkını istiyoruz” dedi.

Çok Okunan Haber

BAŞKAN YILDIZ, BAŞKAN SEÇER İLE BİRLİKTE YAYLALARDA VATANDAŞLARLA BULUŞTU

Toroslar Belediye Başkanı Abdurrahman Yıldız, Kurban Bayramı tatili boyunca ilçeyi karış karış dolaşarak, vatandaşlarla kucaklaşıp …

istanbul medyum gerçek medyum papaz büyüsü ask büyüsü baglama büyüsü asik etme büyüsü medyum chip satin al zynga chip satisi hayvan hastanesi antalya veteriner köpek hastanesi antalya escort
Araç çubuğuna atla