Anasayfa / Güncel / TOROSLAR’DA DOĞA YÜRÜYÜŞÜ İLE HAREKETLİLİĞE DİKKAT ÇEKİLDİ

TOROSLAR’DA DOĞA YÜRÜYÜŞÜ İLE HAREKETLİLİĞE DİKKAT ÇEKİLDİ

Toroslar Belediyesi, Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında hafta sonu doğa yürüyüşü düzenledi.  

Bu yılHerkes için Sıfır Emisyonlu Hareketlilik” temasıyla kutlanan hafta kapsamında gerçekleştirilen doğa yürüyüşü; Çağlarca Mahallesi’nde bulunan Sunturas Şelalesi’nden başlayarak Yeniköy’de son buldu.

‘Doğa Yürüyüşü ve Doğada Temizlik Var!’ sloganıyla organize edilen etkinliğe; bisikletli gruplar da bisikletleriyle eşlik etti. 6 kilometrelik parkurda çevre temizliği de yapılarak, sıfır emisyona ve dünyanın oksijen alanı doğayı korumanın önemine dikkat çekildi.

“Dağa Tırmanış ve Bocce Yarışması da Yapıldı”

Yürüyüş sırasında düzenlenen Dağa tırmanış aktivitesi ve Bocce Yarışması da etkinliklere ayrı bir renk kattı. Pandemi kuralları dikkate alınarak yapılan yürüyüşte; doğa ve fotoğraf tutkunları da Toroslar’ın eşsiz manzarası karşısında keyifli bir hafta sonu geçirdi.

Toroslar’ın doğası ve tarihinin yanında, sağlıklı yaşamın desteklenmesi, sürdürülebilir ulaşım sistemlerinin gelişmesi ve çevre dostu bir yaşam sunmaya teşvik etmenin hedeflendiği etkinlik yoğun ilgi gördü.

“Hareketli Yaşama Farkındalık Oluşturuyoruz”

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, her yıl 16-22 Eylül tarihleri arasında tüm dünyada  kutlanan ‘Avrupa Hareketlilik Haftası’na’ Toroslar Belediyesi olarak bu yıl da çeşitli etkinliklerle katıldıklarını söyledi.

Sporun ve hareketliliğin hayatın bir parçası haline gelmesinin önemine vurgu yapan Başkan Yılmaz; “Hareketlilik ve sağlıklı yaşam konusunda toplumsal farkındalık oluşturmaamacı taşıyan Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında düzenlediğimiz doğa yürüyüşümüze katılan hemşehrilerimize teşekkür ediyoruz. Biz de hafta kapsamında düzenlediğimiz etkinliklerle vatandaşlarımızı hareketli yaşama teşvik ediyor ve alternatif ulaşım metotlarına yönelmelerini istiyoruz. İnşallah hayata geçirdiğimiz ve geçireceğimiz çalışma ve projelerle gelecek nesillere daha yaşanılabilir bir çevre bırakacağız” diye konuştu.

Çok Okunan Haber

AKDENİZ BELEDİYESİNDEN ESENLİ ÜZÜM ŞENLİĞİNE DAVET

Akdeniz Belediyesi’nin 3’üncü Geleneksel Esenli Üzüm Şenliği, 21 Temmuz 2024 Pazar günü Esenli Mahalle Meydanı’nda …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul medyum gerçek medyum papaz büyüsü ask büyüsü baglama büyüsü asik etme büyüsü medyum chip satin al zynga chip satisi hayvan hastanesi antalya veteriner köpek hastanesi antalya escort
Araç çubuğuna atla