Anasayfa / Güncel / TOROSLAR BELEDİYESİ İHTİYAÇ SAHİBİ AİLEYE SAHİP ÇIKTI

TOROSLAR BELEDİYESİ İHTİYAÇ SAHİBİ AİLEYE SAHİP ÇIKTI

Toroslar Belediyesi, kimsesiz ve ihtiyaç sahibi bir ailenin daha yüzünü güldürdü.

Göreve geldiği ilk günden bu yana insana hizmet odaklı çalışmalarıyla takdir toplayan Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, Demirtaş Mahalle Muhtarı Abdulselam Aksu’nun, babalarını kaybetmiş 8 çocuğun yaşam mücadelesi verdiği aile ile ilgili sosyal medyadaki çağrısına duyarsız kalmadı.

Maddi sorunlar yaşayan ailenin sıkıntılarını dile getiren Muhtar Aksu, ailenin yanında olunması adına destek istemişti. Koronavirüsle mücadele edilen bu zor dönemde ailenin sağlıksız ve yetersiz koşullarda yaşadığını öğrenen Başkan Yılmaz aileye sahip çıktı.

Demirtaş Mahallesi’nde yaşayan ve henüz 20 gündür babalarını kaybetmiş, en büyüğü 14 yaşında 8 çocuklu ailenin oturduğu eve giden belediye görevlileri, gördükleri manzara karşısında şoke oldu. Sağlıksız ve kötü koşullarda yaşayan çocukların yere serilen iki minder üzerinde hayatlarını sürdürmesi ise yürekleri burktu.

“BAŞKANIMIZ, SESİMİZİ DUYDU”

Başkan Yılmaz’ın talimatıyla aileyle yakından ilgilenen belediye görevlileri, aileyi daha sonra Toroslar Sosyal Hizmet Merkezi ile ilgili kurumlara da götürerek, yardım bağlanması konusunda iş ve işlemlerde yardımcı oldular.

Eşini yakın bir zamanda kaybetmesi üzerine çocuklarının hem annesi ve hem babası olan M. A. (34); “Toroslar Belediye Başkanımız Atsız Afşın Yılmaz, bizim sesimizi duydu ve sahip çıktı. Allah kendisinden razı olsun. Kendisine her zaman dua edeceğiz” dedi.

“BU ZOR GÜNLERİ DAYANIŞMAYLA ATLATACAĞIZ”

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz da; “İhtiyaç sahibi ailelerimize ulaşmak ve imkanlarımız dahilinde kendilerine yardımcı olmak en büyük görevimizdir” dedi.

“İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” anlayışıyla çalıştıklarını vurgulayan Başkan Yılmaz; “Demirtaş Mahalle Muhtarımız Sayın Abdulselam Aksu’nun ailenin mağduriyeti ile ilgili sosyal medyadaki çağrısına kulak verdik. Ertesi sabah ilk işimiz o ailemizi ziyaret etmek oldu. Ailenin kötü koşullarda yaşam mücadelesi verdiği ev yüreğimizi burktu. Özellikle Koronavirüs ile mücadele ettiğimiz bu günlerde ailemizin bu şartlarda yaşamasına gönlümüz razı gelmedi. Belediye işi vicdan işi. Bu zor günleri birlik ve beraberlik içerisinde dayanışmayla atlatacağımıza inancım tam” şeklinde konuştu.

Çok Okunan Haber

Dünyanın En Büyük Bilişim Teknolojileri Krizine Uzman Açıklaması …

Küresel çapta havayolları, havaalanları, medya, telekom, bankacılık, sağlık sistemlerine kadar pek çok sektördeki operasyonları alt …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul medyum gerçek medyum papaz büyüsü ask büyüsü baglama büyüsü asik etme büyüsü medyum chip satin al zynga chip satisi hayvan hastanesi antalya veteriner köpek hastanesi antalya escort
Araç çubuğuna atla