Anasayfa / Güncel / TOPTANCI HALİ’NDE ÇALIŞAN KADINLARIN ÇOCUKLARI İÇİN KREŞ

TOPTANCI HALİ’NDE ÇALIŞAN KADINLARIN ÇOCUKLARI İÇİN KREŞ

HAL’DE SEBZE-MEYVEDE ÇALIŞAN KADINLARIN ÇOCUKLARI BU KREŞE EMANET

KADIN ÖĞRETMENLER, KARANLIK BİR DEPODAN ÇOCUKLAR İÇİN YEPYENİ BİR DÜNYA OLUŞTURDULAR

KADIN ÖĞRETMENLER, KREŞİ EMEK EMEKKURUYOR

MİNİK BAHÇESİ VE RENKLİ SINIFLARI İLE HAL’DE ŞİRİN BİR KREŞ

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Başkan Vahap Seçer’inöncülüğünde Toptancı Hali’nde sebze-meyvede çalışan kadınların çocukları için oluşturduğu kreşin hazırlıklarını tüm hızıyla sürdürüyor. Bir depodan kreşe dönüştürülen ve kadın öğretmenler tarafından emek emek oluşturulan kreş, şirinliği ve renkli duvarları ile dikkat çekiyor. Öncelikle Hal’de çalışan kadınların çocuklarına hizmet vermeyi amaçlayan kreş ile kadınların işlerinin kolaylaştırılması hedefleniyor.

Kreşte, çocuk merkezli eğitim modelleriyle miniklerin müfredattaki bilgileri öğrenmelerinin yanı sıra düşünen, sorgulayan, yaratıcı ve bağımsız birer birey olmalarına katkı sunulacak. Kreşte kullanılacak tüm sandalye, masa ve ahşap eşyalar, geri dönüşüm ahşaplar kullanılarak Büyükşehir Belediyesi Gençlik Kampı Marangozhanesinde imal edildi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Başkan Vahap Seçer’inöncülüğünde Toptancı Hali’nde sebze-meyvede çalışan kadınların çocukları için oluşturduğu kreşin hazırlıklarını tüm hızıyla sürdürüyor. Kadın öğretmenler tarafından bir depodan kreşe dönüştürülen ve emek emek oluşturulan kreş, şirinliği ve renkli duvarları ile dikkat çekiyor. Öncelikle Hal’de çalışan kadınların çocuklarına hizmet vermeyi amaçlayan kreş ile sebze-meyve işi yapan kadınların işlerinin kolaylaştırılması hedefleniyor.

Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığı bünyesinde hizmet verecek olan kreşlerin ilki Toroslar Engelsiz Mesleki Eğitim Merkezi içerisinde tamamlanırken, Hal içindeki kreşBüyükşehir’in ikinci kreşi olma özelliğini taşıyor ve çalışmaları hızla devam ediyor. Duvarlarına renkli, şirin ve eğlenceli figürlerin resmedildiği kreş, kadın öğretmenlerin emekleri ile güzelleşiyor.

Başkan Seçer, “Kreş sayımızı hızla arttırmak istiyoruzdemişti

Göreve gelir gelmez, “Kreş sayısını bizim dönemimizde, mümkün olan en yüksek sayıya çıkaracağız” yönündeaçıklamalar yapan ve verdiği sözü tutan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Toptancı Hali içerisinde açılacak kreşin önemini duyurmuştu. Başkan Seçer, “Orada çok sayıda kadın sebze-meyve ambalajı işinde çalışıyor ve gelirleri düşük insanlar. İmkânlarımızı zorlayarak Mersin’de kreş sayısını, mümkün olan en yüksek sayıya çıkaracağız. Bizim için eğitim ve kreş çok önemli. Anne işe gidiyor, evde çocuğunu bırakıyor. Kendi işte ama aklı çocuğunda. Onun yaşadığı stresi bir düşünün. Biz belediye olarak düşünmek zorundayız. Bu sebeple kreş sayımızı hızla arttırmak istiyoruz ifadelerine yer vermişti.

Başkan Seçer’in de söz verdiği gibi, öncelikle, Hal’de çalışan kadınların çocuklarına hizmet vermeyi amaçlayan kreş ile kadınların işlerinin kolaylaştırılması hedefleniyor.

Boş depo eğitim yuvasına dönüşüyor

Mersin Büyükşehir Belediyesi Toptancı Hal Kompleksi içerisinde depo olarak kullanılan bina, bir eğitim yuvasına dönüştürülüyor. Kreş olarak hizmet verecek olan bina, öğretmenler tarafından emek emek kuruluyor. Kadın öğretmenler, duvarlara renkli ve eğlenceli figürler resmediyor. Kreşin açılışı yapıldığında dersler de yine aynı öğretmenler tarafından verilecek.

Kreşte kullanılacak tüm sandalye, masa ve ahşap eşyalar, geri dönüşüm ahşaplardan yapıldı. Mersin Büyükşehir Belediyesi Gençlik Kampı Marangozhanesinde imal edilen malzemeler, kadın öğretmenler tarafından tek tek boyanıyor ve süsleniyor.

Kreşte çocuk merkezli eğitim modelleri uygulanacak

Büyükşehir Belediyesi’nin genç öğretmenleri ve dinamik kadrosu ile öğrenciler için elverişli ortamlar hazırlanıyor. 36ay ile 60 ay arasındaki çocuklara hizmet verecek kreşte, dalında kendini geliştirmiş okul öncesi öğretmenler tarafından çocuklara eğitim verilecek.  

Çocuk merkezli eğitim modellerinin uygulanacağı kreşte, çocukların müfredattaki bilgileri öğrenmelerinin yanı sıradüşünen, sorgulayan, yaratıcı ve bağımsız birer birey olmalarına katkıda bulunulması amaçlanıyor. Kreşte saat 08:00-17:00 saatleri arasında tam gün eğitim verilecek ve sınıflarda 2 öğretmen sistemi ile ilerlenecek.

Çok Okunan Haber

HER YIL MERSİN BÜYÜKŞEHİR’İN ORGANİZE ETTİĞİ ‘DİNLER BULUŞMASI’NIN 26.’SI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin öncülüğünde her yıl birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularının pekiştirilmesi amacıyla düzenlenen ‘Dinler …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul medyum gerçek medyum papaz büyüsü ask büyüsü baglama büyüsü asik etme büyüsü medyum chip satin al zynga chip satisi hayvan hastanesi antalya veteriner köpek hastanesi antalya escort
Araç çubuğuna atla