Anasayfa / Güncel / TARSUS BELEDİYESİ DÜNYA ÇOCUK GÜNÜ’NDE MİNİK YÜREKLER İÇİN ETKİNLİK DÜZENLEDİ.

TARSUS BELEDİYESİ DÜNYA ÇOCUK GÜNÜ’NDE MİNİK YÜREKLER İÇİN ETKİNLİK DÜZENLEDİ.

Tarsus Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından 04 Ekim Dünya Çocuk Günü nedeniyle minik yürekler için resim sergisi, seramik atölyesi açılırken, neşelerine neşe katmak için bando dinletisi gerçekleştirildi.

Etkinliğe Tarsus Belediye Başkan Yardımcısı Av. Ali Dinsever, birim müdürleri, kreş öğrencileri, öğretmenleri ve veliler katıldı.

Yarenlik alanında 10.00 ile 16.00 saatleri arasında düzenlenen etkinlikte, hazırlanan Dünya Çocuk Günü Pankartını minik eller içlerinden geldiği gibi en beğendikleri renklerle boyadılar.

Seramik atölyesinde zevkli dakikalar geçiren çocuklar bando ekibinin kendileri için verdiği mini konserde bando şefliği yaptılar.

Öğretmenlerinin gözetiminde düzenlenen aktivitelere iştirak eden çocuklar kendileri için hazırlanan Karikatürlerle Çocuk Hakları Sözleşmesi sergisini gezerek hakları konusunda bilgi sahibi oldular.

Ekim ayının ilk pazartesi kutlanan Dünya Çocuk Günü adıyla çocuklar arasında ortak duygular oluşmasını, ulusların barış içinde yaşama özlemlerinin pekişmesini amaçlayan bu özel günde Tarsus Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü görevlileri çocukların gönüllerince bir gün geçirmelerini sağladı. Çocukların kendi haklarını öğrenmelerine fırsat tanımak adına Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan tarafından hazırlatılan “Karikatürler ile Çocuk Hakları Sözleşmesi” adlı yüzlerce kitap çocuklara dağıtıldı.

Çok Okunan Haber

TARSUS BELEDİYESİ YOĞUN YAĞIŞ SONRASI OLUMSUZLARI GİDERİYOR

Tarsus Belediyesi tarafından Tarsus’ta etkili olan aşırı yağışlar nedeniyle meydana gelen taşkın ve su baskını …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul medyum gerçek medyum papaz büyüsü ask büyüsü baglama büyüsü asik etme büyüsü medyum chip satin al zynga chip satisi hayvan hastanesi antalya veteriner köpek hastanesi antalya escort
Araç çubuğuna atla