Anasayfa / Güncel / Sunay’Basın Özgür Olmalı’

Sunay’Basın Özgür Olmalı’

Türk Arap Ülkeleri İş İnsanları Derneği (TURAB) Genel Başkanı Canan Sunay,24 Temmuz ʹGazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Sunay, mesajında şunları söyledi:

Özgür Türk basını 111. yıldan beri Türk milletinin, kamuoyunun haber alma hakkının temsilcisidir.

TURAB Türk Arap Ülkeleri İş İnsanları Derneği topluluğu olarak   ,Türk Basınında sansürün kaldırılışının 111.yıldönümünü olan 24 temmuz gününde, tüm basın mensuplarımızın “24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı”’nı kutluyoruz.

Basın meslek ilkelerine uygun, kişi hak ve hürriyetlerine saygılı, tarafsız ve objektif bir yayıncılık anlayışını benimseyen,toplumsal değerlere saygılı, sorumluluk bilinci içinde görevini yerine getiren basın, demokratik toplumların en önemli güvencelerinden biridir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, “Basın, Milletin Müşterek Sesidir” ifadesi basının toplumu aydınlatması bakımından üstlendiği misyonu en güzel şekilde açıklamaktadır. Ülkemizde ve kentimizde yaşanan olaylardan ve gelişmelerden haberdar olmamızı sağlayan, gazete dergi yazarlarının değerli fikirleri ile aydınlandığımız şerefli basın dünyasının özveri içerisinde yerine getirdikleri görevlerden dolayı kutlar,yaşayan basın mensuplarını saygı ile selamlar ve başarılar diler ebediyete intikal etmiş olan basın mensuplarını rahmetle anarız.

Çok Okunan Haber

ADAYIM DİYEMİYOR “KURU SIKI” ATIŞ PEŞİNDE

İyi partili Burhanettin Kocamaz basın yayın organlarında kendince göndermeler yapıyor. İyi parti içindeki muhalefetin ateş …

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul medyum gerçek medyum papaz büyüsü ask büyüsü baglama büyüsü asik etme büyüsü medyum chip satin al zynga chip satisi hayvan hastanesi antalya veteriner köpek hastanesi antalya escort
Araç çubuğuna atla