Anasayfa / Güncel / Sedat Peker, Süleyman Soylu’nun uçak kiralama faturasının sahte olduğunu iddia etti

Sedat Peker, Süleyman Soylu’nun uçak kiralama faturasının sahte olduğunu iddia etti

Sedat Peker, Süleyman Soylu’nun uçak kiralama faturasının sahte olduğunu iddia etti. CHP’li Murat Bakan ise Soylu’nun uçak kiralarken matrahı azaltarak vergi kaçırdığını iddia etti.

Süleyman Soylu’nun seçim döneminde kiraladığı uçağa dair tartışmalar sürüyor. Sedat Peker, Soylu’nun yayımladığı faturaların sahte olduğunu öne sürdü. CHP’li Murat Bakan ise faturadan yola çıkarak, Soylu’nun vergi kaçırdığını öne sürdü.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun seçim döneminde Sezgin Baran Korkmaz’ın jetini özel taksisi gibi kullandığı iddia edilmişti. İçişleri Bakanlığı ise konuyla ilgili açıklama yaparak kiralamanın faturasını yayımlamıştı.

Tartışmaya organize suç örgütü lideri Sedat Peker de dahil oldu. Peker konuyla ilgili paylaşımda bulunarak yayımlanan faturaların sahte olduğunu iddia etti.

Peker’in paylaşımları şöyle:

“süslü sülü, Sezgin Baran Korkmaz’ın akrabalarıyla görüştüm. Utanmadan sahte fatura yayınlıyorsun. Devletin namusunu zedeledin. Bu yetmedi devletin ahlakını da lekeledin Vallahi yüce divana gideceksin. Peçete kağıdına yazıp yayınlasaydın daha inandırıcı olurdu.”

“süslü sülüman, senin bundan sonraki seçim sloganın bence şu olmalı “CEKETİMİN KOLU YOK DÜMENİM SONU YOK”. Sana yalan söylediğin için doktorun olarak her gün birer adet Haldon ve Akineton yazıyorum. Yalana devam edersen Akineton’u iptal edeceğim kasılıp acı çekeceksin.”

MURAT BAKAN: KIPTİ MERTLİĞİNİ ANLATIRKEN HIRSIZLIĞINI SÖYLER

CHP’li Murat Bakan ise, yayımlanan faturadan yola çıkarak, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Sezgin Baran Korkmaz’a ait uçağı kiralarken giderleri usulsüz şekilde sigorta şirketine kaydettiğini ve matrahı azaltarak vergi kaçırdığını öne sürdü.

CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan yaptığı açıklamada, “Süleyman Soylu kiraladığı uçağın giderlerini usulsüz şekilde sigorta şirketine kaydettirmiş. Matrahı azaltarak vergi kaçırmış” dedi. Bakan, açıklamasında, “Kıpti mertliğini anlatırken hırsızlığını söyler” anlamındaki “Şecaat arz ederken merd-i kıbtî sirkatin söyler.” atasözünü de kullandı.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Murat Bakan, şu ifadeleri kullandı:

“İçişleri Bakanı Soylu SBK’ya ait söğüt havacılıktan kiralama yoluyla temin edilen uçağın kendisine ait sigorta şirketine fatura edildiğini beyan etmiş ve faturayı yayınlamış. Soylu’ya soruyorum: Hukuken mümkün mü bu peki?”

“Kurumlar vergisi kânunun 11. maddesine göre kiralama yoluyla edinilen uçak, helikopter gibi hava taşıtlarından işletmenin esas faaliyet konusu ile ilgili olmayanların giderleri kânunen kabul edilmeyen giderdir. Soylu’nun şirketinin faaliyetinin konusu ise sigortacılık…”

“Kaldı ki uçak siyasi çalışmaları için kullanılmış! Bu durumda Süleyman Soylu kiraladığı uçağın giderlerini usulsüz şekilde sigorta şirketine kaydettirmiş. Matrahı azaltarak vergi kaçırmış. Kendi beyanıyla itiraf etmiş. ‘Şecaat arz ederken merd-i kıbtî sirkatin söyler.’ ”

Çok Okunan Haber

Başkan Abdullah Özyiğit Güven Park’taki yenileme çalışmalarını inceledi

Mersin Yenişehir Belediyesi tarafından GüvenevlerMahallesi’nde bulunan Güven Parkı’nda sürdürülen yenileme çalışmalarında sona gelindi. Parkta devam …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul medyum gerçek medyum papaz büyüsü ask büyüsü baglama büyüsü asik etme büyüsü medyum chip satin al zynga chip satisi hayvan hastanesi antalya veteriner köpek hastanesi antalya escort
Araç çubuğuna atla