Anasayfa / Güncel / SEÇER: “PAMUKLUK BARAJI’NDAN MERSİN’E TEMİZ İÇME SUYU SAĞLARSAK ÇOK MUAZZAM BİR İŞ OLUR”

SEÇER: “PAMUKLUK BARAJI’NDAN MERSİN’E TEMİZ İÇME SUYU SAĞLARSAK ÇOK MUAZZAM BİR İŞ OLUR”

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Halkkartuygulamasında yaptıkları yardımların yoksulluk kademesine göre 90 TL ile 160 TL düzeyinde bulunduğunu belirterek, bu tutarların 100 ve 180 TL’ye çıkarılacağını müjdeledi. Seçer, Yaklaşık olarak 1.5 milyon lira gibi bir rakam da her ay bakkallarımızın kasasına, bu kadar miktarda gıda maddesi de mutfaklara girecek” dedi.

Başkan Seçer, altyapı, kanalizasyon, temiz içme suyu ve arıtma ile ilgili hayata geçirdikleri hizmetleri paylaşarak, “Göreve geldiğimiz günden bu güne 477 bin 903 metre içme suyu, 59 bin 711 metre kanalizasyon, 22 bin 543 metre yağmursuyu hattı döşedik. Şu anda mevcut devam eden imalatlarımız toplamda 28 ayrı noktada yapılıyordiye konuştu.

İçme suyu konusunda Tarsus Pamukluk Barajının çok önemli bir yatırım olduğunu ifade eden Seçer, “Biz suyu Tarsus’tan Berdan havzasından elektrik enerjisi kullanaraksağlıyoruz bu da bizim maliyetlerimizi artırıyor. Eğer Pamukluk Barajından Mersin’e temiz içme suyu sağlarsak çok muazzam bir iş olur. Gelecek bir asrı kurtarırız dedi.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Halkkartuygulamasında yaptıkları yardımların yoksulluk kademesine göre 90 TL ve 160 TL tutarında olduğunu hatırlatarak, bu tutarları 100 ve 180 TL’ye çıkaracaklarını müjdeledi. Başkan Seçer, “Yaklaşık olarak 1.5 milyon lira gibi bir rakam da her ay Mersin’de, Anamur’dan Tarsus’a kadar bakkallarımızın kasasına, bu kadar miktarda gıda maddesi de mutfaklara girecek” dedi.

Seçer, sosyal hizmet projelerini anlattı

Başkan Seçer, muhtarlarla buluşmasında sosyal belediyecilik anlayışı ile gerçekleştirdikleri hizmetler konusunda bilgi verdi.Engelli bireylerin konuk edildiği ve şu anda Toroslar’dahizmet veren Mola Evi’nin sayısını arttıracaklarını ifade eden Başkan Seçer, ambulans hizmetinden 13 ilçede toplamda 12bin 930 vatandaşın yararlandığını söyledi. Başkan Seçer, Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezleri, üniversite öğrencilerine yapılan eğitim yardımı, Kır Çiçeği Projesi, Gülnar Kız Öğrenci Yurdu gibi hizmetleri anlatarak, “Gülnar’da bir Konuk Evimiz var, 32 kapasiteli, erkek öğrencilerimize hizmet verecek. Yine Akdeniz İlçemizdeüniversiteden yaptığımız bir protokolle aldık, 120 kişi kapasiteli. Bunların tadilatları sürüyorifadelerini kullandı. Başkan Seçer, haftanın 6 günü 44 farklı noktadauygulanan Bir Ekmek Bir Çorba Projesi’ni 13 ilçeye yayacaklarını söyledi.

MESKİ, 28 ayrı noktada çalışıyor

Başkan Seçer, altyapı, kanalizasyon, temiz içme suyu ve arıtma ile ilgili hayata geçirdikleri hizmetleri muhtarlarla paylaşarak, Biz göreve geldiğimiz günden bu güne 477 bin 903 metre içme suyu, 59 bin 711 metre kanalizasyon, 22bin 543 metre yağmursuyu hattı döşedik. Mersin genelinde toplam 1243 içme suyu deposunun 210’unda rehabiliteçalışmalarını tamamladık ama bunlar tabii ki devam ediyor. Şu anda mevcut devam eden imalatlarımıztoplamda 28 ayrı noktada yapılıyor. Bunun 11’i içme suyu,6’sı kanalizasyon, 3’ü atıksu arıtma tesisi, 8’i de yağmursuyu yapım işi. Bu saydıklarım toplamda 149 milyon liralık yatırım. Her yıl sel tehdidi oluyordu. Akkentbitmek üzere, Vatan Caddesini bitirdik, Karacailyasbitmek üzere, Kız Kalesini bitirdik, Güneş’te, Şevket Sümer’de, Silifke’de, bazı ilçelerde muhtelif alanlarda çalışmalarımız devam ediyor. Sahil bandında 11 noktada yağmur suyu hatlarının denize boşaldığı, deşarj olduğu noktalardaki rehabilitasyon çalışmalarını sürdürüyoruz.Bundan sonra Mersin’de şiddetli yağmurlarda sel tehdidi ortadan kalksın istiyoruz dedi.

Pamukluk Barajından Mersin’e temiz içme suyu sağlarsak çok muazzam bir iş olur

İçme suyu konusunda Tarsus Pamukluk Barajının çok önemli bir yatırım olduğunu söyleyen Başkan Seçer, ilerleyen günlerde hizmete açılacağını, içme suyu isale hattının yapılması gerektiğini belirterek, şunları söyledi:

“DSİ ile görüşmelerimiz devam ediyor. Sayın Bakanımız Lütfi Elvan’dan da bu konuda destek olmalarını rica ettik. Önümüzdeki günlerde de bir görüşme gerçekleştireceğiz. Biz suyu Tarsus’tan sağlıyoruz, Berdan havzasından ve elektrik enerjisi kullanarak. Bu da bizim maliyetlerimizi artırıyor. Oradan buraya gelene kadar suyun zaten yarısı kayboluyor. Bu önemli bir durum. Eğer Pamukluk Barajından Mersin’e temiz içmesuyu sağlarsak çok muazzam bir iş olur. Gelecek bir asrı kurtarırız. Cazibeyle bu su gelir, daha ucuz olur, daha bol olur, çok muazzam bir şey olur. İnşallah bunu en kısa sürede, merkezi yönetimin destekleri ile beraber yapacağımızı düşünüyorum.

İçme suyunda konusunda önemli bir projenin de Anamur’u ilgilendirdiğini söyleyen Seçer,Sayın Belediye Başkanımızla Ankara’da bu konuda görüşmeler yaptık,çok önemli yol kat ettik. 100 milyon TL’nin üzerinde bir yatırım Anamur Otluca Projesi. Bu da gelecek bir asrı Anamur için kurtaracak. Temiz içmesuyu açısından önemli bir yatırım” diye konuştu.

İnşallah en güzel hizmetlere hep beraber imza atacağız

Kültürden spora kadar anlatamadığı birçok alanda çalışmalaryaptıklarını belirten Seçer, İşimiz bu, hizmet yolunda sizlerle hep beraber yürüyeceğiz, devam edeceğiz. İlçe başkanlarımızla, meclis üyelerimizle, muhtarlarımızla,vatandaşlarımızla, Mersin’i çok daha iyi noktalara getireceğiz. Biz mutlu kent olalım istiyoruz. Gülen kent, dostluk kenti, huzur kenti, kardeşlik kenti, bereketli, üreten, yaşayan, yaşatan kent olsun istiyoruz. Barış içerisinde yaşayalım diyerek sözlerine son verdi.

Çok Okunan Haber

Dünyanın En Büyük Bilişim Teknolojileri Krizine Uzman Açıklaması …

Küresel çapta havayolları, havaalanları, medya, telekom, bankacılık, sağlık sistemlerine kadar pek çok sektördeki operasyonları alt …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul medyum gerçek medyum papaz büyüsü ask büyüsü baglama büyüsü asik etme büyüsü medyum chip satin al zynga chip satisi hayvan hastanesi antalya veteriner köpek hastanesi antalya escort
Araç çubuğuna atla